Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja codzienność - ogród Oli

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja codzienność - ogród Oli

Magleska 10:43, 17 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19143
Ech..... cudownie ,przepięknie ......bardzo miło spędziłam czas w Twoim idealnym ogrodzie ślicznie masz
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
gruba_dynia 11:41, 17 lis 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
leon60 napisał(a)


Przepięknie ! U mnie trawy dawno związane, bo wiatr targa strzępy po całym ogrodzie.

Co to za roślina pomieszana z hakone?
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
nawigatorka 13:14, 17 lis 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
korten to ewidentnie jesienna stal
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
leon60 14:22, 17 lis 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
sylwai napisał(a)

PIĘKNIE !!!!
Olu,co to za trawka na trzecim zdjęciu,ta przed serbami,taka strzelista i pięknie przebarwiona?Czy to jakaś molinia?

molinia Moorhexe
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 14:22, 17 lis 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Pszczelarnia napisał(a)


Ola, jak długo trawa 'Red Baron' trzyma kolor? Kiedy wiosną startuje i czy gęsto się rozłazi czy tak na luźno (oczywiście potrzebuję na gęsto - dałby radę pod dereniami rozłogowymi?), musi mieć dużo wilgoci?


Przejrzałam fotki z ostatnich lat do końca listopada a nawet połowy grudnia trzyma kolor, startuje w kwietniu, początkiem maja ma ok 20cm. Co do rozłażenia nie są to dalekie odnogi ale dość gęste, dość szybko można uzyskać pożądany efekt.
W tym roku nie podlałam go ani razu, w poprzednich jak były upały przez dłuższy czas to z raz na tydzień bo ma płytki system korzeniowy.
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 14:23, 17 lis 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
siakowa napisał(a)
Jesień piękna jest

Zwłaszcza gdy nie pada
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 14:23, 17 lis 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Tess napisał(a)

Ech, ten ład jest nie do podrobienia. Cudnie.

Ola, jak Ci się sprawują obrzeża z tej kostki? Nie przerastają trawą?
I czy możesz przybliżyć sposób montażu?

Mam taką samą kostkę. A mam dość kancikowania. Co zrobię, zaraz zarośnięte od nowa.

Tesiu czasem coś przerośnie ale sporadycznie, ogólnie jest ok. Też mam dość kantów to robota głupiego... w planach wybrukowanie wszystkiego.

Rowek pod kostkę podsypany piaskiem porządnie ubity, następnie warstwa suchego betonu, kostka i podsypane delikatnie po bokach żeby się nie gibało. U mnie glina to tak musi być ale widziałam kładzione bez podsypki i też się trzymały
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 14:23, 17 lis 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Czytałam Twój wątek hurtem parę miesięcy temu. Wciąż mi się wydaje, że te wszystkie rewolucje, to dopiero co się odbyły. Twoje pomysły spięły się w tak cudowną całość, że można by zdjęcia oglądać na okrągło. Corten jest wręcz stworzony do Twego ogrodu.
Zachwycił mnie wilczomlecz mirtowaty. W skrzyni prezentuje cały swój urok. Mój rośnie na rabacie i nigdy nie chciał wyglądać choć w połowie tak pięknie.
Gratuluję Olu.

Sama nie wiem kiedy to zleciało dopiero zaczynaliśmy rewolucje a już cztery sezony za nami Czas za szybko ucieka... dzięki wielkie !
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 14:23, 17 lis 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
malkul napisał(a)
przepięknei jesienią w waszym ogrodzie. Tego robota to ty lepiej wypożyczaj i zarabiaj jeszcze na nim

Chciałoby się mieć takiego robota
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 14:23, 17 lis 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Johanka77 napisał(a)


Ogród cudowny i przeprzeprzeporządny!
A ta donica marzenie!

Aaaa! Zapomniałabym... fajne hakonki

ładnie rosną prawda ?
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies