Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja codzienność - ogród Oli

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja codzienność - ogród Oli

lindsay80 14:06, 02 cze 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
muszę się swoim RB przyjrzeć, pierwszy raz coś takiego widzę

Ola Ty tak poważnie o nowym domu i ogrodzie? Takie piękne miejsce jak stworzyliście umiałabyś zostawić?
____________________
Tu ma być ogród :)
Agi2006 17:16, 02 cze 2018


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Co tu wejdę do Ciebie to omdlewam z zachwytu. Nowocześnie ale sielsko. Naparstnice robią robotę . Mus je gdzieś wsadzić.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
alis 18:35, 02 cze 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
leon60 napisał(a)

Trawy to rośliny raczej mało wymagające jak mają w nogach choć odrobinę kompostu, drobnej kory czy choćby glinę przekopaną z piachem powinny rosnąć bez problemu.
Wiosną dostały jakiegoś nawozu ?
Teraz podlej gnojówką z pokrzywy albo florowitem muszą ruszyć

Ola, jakie proporcje wody i gnojówki? Całkiem z głowy mi wyleciało, a rok temu przecież podlewałam gnojówką z pokrzywy
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
eVka 18:47, 02 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Agi2006 napisał(a)
Co tu wejdę do Ciebie to omdlewam z zachwytu. Nowocześnie ale sielsko. Naparstnice robią robotę . Mus je gdzieś wsadzić.

Też zakochałam sie w napastnicach. Muszę kupić je do siebie. Szczególnie białe bisko wyglądają na rabatach.
____________________
19:18, 02 cze 2018
leon60 napisał(a)

no tak ale jakbym zaczynała od nowa wiele miejsc wyglądałoby zupełnie inaczej

marzenia mam nadzieję uda się kiedyś spełnić w nowym domu i ogrodzie a tymczasem cieszę się z tego co mam



ostatnio z Mała Mi rozmawiałyśmy ...obie doszłysmy do tego samego ...całkiem inne zagospodarowanie działki byśmy obie teraz chciały zrobic ....ja jeszcze inny dom bym budowała.....nie że mój jest zły bo dobrze sie mieszka i spełnia oczekiwania ....ale nie byl budowany z myśla o ogrodzie ) ....Anka przynajmniej jak budowała była mądrzejsza i zrobiła w salonie okno na ogród ...a ja nie myslałam o ogrodzie jak stawiałam dom to kazdy projekt wydawał mi sie super więc kupiłam projekt typowy na zasadzie "jakoś to bedzie" )) bo kazdy dom będzie lepszy niz 38m2 na 4tym pietrze....i to akurat jest prawda i nie wróciłabym do bloku już

Jak doszliśmy z M do etapu ..chcemy ogród ...to tez chciałam kazdy jaki widziałam ...byle już był ))

nawet sie ciesze ze tak piszesz bo nie jestem samotna ale przynajmniej mamy satysfakcje bo jestesmy doswiadczone i mamy krajobraz zadawalajacy wokół domu i jesli by sie trafiła taka okazja ...budowałabym nowa chałpe nawet jutro a czesc ogrodu bym przeprowadziła )) a co do roslin to sadziłabym te same z małymi wyjatkami ...w podobnej konfiguracji przy innym domu i zagospodarowaniu działki )



PS. ale sie wywnetrzniłam
leon60 14:36, 03 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
polinka napisał(a)


Pierwszy raz widzę coś takiego...
Obstawiam, że jeśli o tej porze takie cuda się dzieją to również kwitnace ML w tym roku nie będą nikogo dziwić...

w tym sezonie można spodziewać się wszystkiego molinie mają kłosy miesiąc wcześniej niż zwykle
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 14:37, 03 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
iwka napisał(a)
ale numer z tym red baronem, też pierwszy raz widzę

na cały pas tylko jeden kicek ale fajny taki puchaty
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 14:37, 03 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
lindsay80 napisał(a)
muszę się swoim RB przyjrzeć, pierwszy raz coś takiego widzę

Ola Ty tak poważnie o nowym domu i ogrodzie? Takie piękne miejsce jak stworzyliście umiałabyś zostawić?

poważnie jak najbardziej ale to marzenia na emeryturę więc jeszcze trochę czasu pomieszkamy
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 14:37, 03 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Agi2006 napisał(a)
Co tu wejdę do Ciebie to omdlewam z zachwytu. Nowocześnie ale sielsko. Naparstnice robią robotę . Mus je gdzieś wsadzić.

Dziękuję
Naparstnice sieją się jak głupie wiec wystarczy kilka sztuk na poczatek
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 14:37, 03 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
alis napisał(a)

Ola, jakie proporcje wody i gnojówki? Całkiem z głowy mi wyleciało, a rok temu przecież podlewałam gnojówką z pokrzywy

Ja daję 1 litr na 10 litrową konewkę
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies