Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja codzienność - ogród Oli

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja codzienność - ogród Oli

kasja83 14:20, 04 cze 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
leon60 napisał(a)

My przerabiamy stary dom więc trochę inny temat, mieszkamy w tym co mamy a nie tak jakbyśmy chcieli ...
Na przyszłość hektar pola pod lasem z dala od sąsiadów, wydzielone ze 20 arów pod dom i ogród, żywopłoty rosnące swobodnie coby na starość po drabinach nie skakać graby trawy buksy/cisy i to wszystko Oczywiście corten na elewacji i ogrodzie w sporych ilościach to tak w skrócie

Piękne plany Olu...

Ja w sumie też tak mam, że domek bym teraz inny zbudowała-a na całe założenie dom-ogród spojrzała jako na spójną całość-a robiłam dokładnie jak Justyna. No cóż człowiek się uczy całe życie
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
nicol21 14:40, 04 cze 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
O popatrz się RB kwitnie! i to jak wcześnie. Pierwszy raz widzę kwiaty tej trawy.
nie kokietuj z tym nowym zakątkiem bo cudniasty jest!
Domek dla robali super!!
Ile sezonów mają te Twoje "niedoskonałe" kulki własnej roboty?! Bo już duże i b.ładne wiec nie marudź!
Cudnie jest
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Pszczelarnia 14:55, 04 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
leon60 napisał(a)

o tuż to jakoś przetrwasz pośpiech w ogrodzie wcale nie jest dobry.. szkoda że doszłam do tego po czasie


Ola, z czym się pospieszyłaś? Aż mi się wierzyć nie chce, że mogłabyś mieć/zrobić coś nie tak, za szybko.


Czas rozpocząć własną produkcję bukszpanu - koniecznie.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
leon60 22:14, 04 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
nawigatorka napisał(a)
Olka a ty siejesz Naparstnice czy sieją się same i kwitna takie? Podobają mi się ale jakos siać celowo bym nie chciala

Dostałam od Małej Mi ze 4 lata temu kilka sadzonek i teraz same się sieją. Celowe sianie nie wchodzi u mnie w grę
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 22:14, 04 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
ren133 napisał(a)


Podbijam pytanie ...
Olu nie wiem jak to sie stało, że przegapiłam tyle wpisów ... nowa rabata fajna i cały ten zakątek z nową ścieżka suuuuper no nie wspomnę o naparstnicach piękne i tak równiutko rosną ... sama wysiewałaś? i jaka to odmiana?

odp wyżej
Dzięki Reniu w końcu mam ładniejszy widok z ławeczki
odmiany naparstnic nie znam
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 22:15, 04 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
nawigatorka napisał(a)
Olka ja już od dłuższego czasu zastanawiam się by popytać o rośliny które uważamy za must have, takie które są bardzo mało wymagające a równocześnie je lubimy. Jakie Ty rośliny byś typowała. Jaki posadzilabys w przyszłym ogrodzie.

Tak na szybko to :
Graby
Trawy w zasadzie większość jakie mam miskanty, molinie, rozplenice, red baron, seslerie, hakone zero roboty poza wiązaniem i cięciem.
Buksy lubię choć na przyszłość raczej cis. Z zimozielonych jeszcze choina kanadyjska Jeddeloh , bergenia, irga bo bezobsługowe, lubię też berberysy Bagatela.
Z kwitnących hortensje i jeżówki.

Natomiast nigdy przenigdy nie posadzę już werbeny
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 22:16, 04 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
nicol21 napisał(a)
O popatrz się RB kwitnie! i to jak wcześnie. Pierwszy raz widzę kwiaty tej trawy.
nie kokietuj z tym nowym zakątkiem bo cudniasty jest!
Domek dla robali super!!
Ile sezonów mają te Twoje "niedoskonałe" kulki własnej roboty?! Bo już duże i b.ładne wiec nie marudź!
Cudnie jest

Dzięki !
Kulki zrobione zaraz po wsadzeniu poskładałam po trzy sadzonki 3 letnie i przycięłam
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 22:16, 04 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Pszczelarnia napisał(a)


Ola, z czym się pospieszyłaś? Aż mi się wierzyć nie chce, że mogłabyś mieć/zrobić coś nie tak, za szybko.


Czas rozpocząć własną produkcję bukszpanu - koniecznie.


Może nie pośpieszyłam ale chciałam szybko zrobić jak najwięcej a nie do końca przemyślałam wszystko Teraz zaczynając na nowo dałabym sobie więcej luzu
Bukszpan warto produkować choćby na podmianę
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
siakowa 22:18, 04 cze 2018


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Nacieszylam oczy!!!! Nowy kacik bardzo bardzo mi sie podoba!
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
nawigatorka 00:06, 05 cze 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
leon60 napisał(a)

Tak na szybko to :
Graby
Trawy w zasadzie większość jakie mam miskanty, molinie, rozplenice, red baron, seslerie, hakone zero roboty poza wiązaniem i cięciem.
Buksy lubię choć na przyszłość raczej cis. Z zimozielonych jeszcze choina kanadyjska Jeddeloh , bergenia, irga bo bezobsługowe, lubię też berberysy Bagatela.
Z kwitnących hortensje i jeżówki.

Natomiast nigdy przenigdy nie posadzę już werbeny
no to niewiele dołożyłaś do moejj listy podobna bardzo dzięki
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies