Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Mazan 16:40, 25 maj 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Agap771 - to rdest. Co robić? Tylko kosić. Za rok, dwa zginie.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
agap771 08:31, 26 maj 2014

Dołączył: 29 maj 2013
Posty: 31
Dzięki wielkie za odpowiedź Pozdrawiam
aurrka 20:02, 06 cze 2014

Dołączył: 06 cze 2014
Posty: 21
daro65 daj znać co robisz żeby pozbyć się zielonych intruzów
w kwietniu założyłam nowy trawnik i teraz zamiast trawy mam to co na Twojej fotografii nr 1 i troszkę się boję że trawę zagłuszy.
blackstork 23:10, 06 cze 2014


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Gardenarium napisał(a)
Można po 2 latach i opryskiwaczem nie konewką. Uważaj na rośliny na rabacie, bo wiatr może zanieść herbicyd tam gdzie nie trzeba. Dzień bezwietrzny i nie przed deszczem. Musisz wstrzelić się w dobrą pogodę, Chwasty muszą być suche.


Czy przez te dwa lata chwasty nie zdominują trawnika? Zakładałem jesienią, czytam żeby nie pryskać, co robić z chwastami - wychodzą mi teraz właśnie mniszki i liście - babki, oprócz tego perz, ale wydaje mi się, że częste koszenie powoduje, że zaczyna wymierać końcówki robią się wyschnięte - czy mogę je wyrywać?
____________________
Wojtek - Ogród etapami
dajana 23:22, 06 cze 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Ja wyrywam chwasty z trawnika, podważam cienkim nożem i pięknie wychodzą z korzeniami .Perzu nie ruszam ale koszenie dwa razy w tygodniu pomaga a z czasem perz sam zginie ,nie lubi koszenia
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
marcin 00:14, 07 cze 2014


Dołączył: 17 maj 2014
Posty: 29
Na chwasty dwuliścienne polecam herbicydy zawierające triklopyr jako substancję aktywną. Ale uwaga- taki preparat nie niszczy tylko trawy i iglaków. Wszelkie krzewy liściaste mogą zginąć gdy przypadkiem się je opryska. Może nawet pokręcić tulipany i irysy, dlatego poleciłbym oprysk większych trawników, na małych jest to zbyt ryzykowne.
Nie wiem czy podawać nazwę preparatu(w Polsce i tak chyba nie do kupienia).Powiem tylko, że bluszczyk, przetaczniki i podagrycznik niszczy super skutecznie, czego np Starane (a nawet Roundup) nie był w stanie zrobić.
____________________
aurrka 09:40, 07 cze 2014

Dołączył: 06 cze 2014
Posty: 21
Mam duży trawnik 3000 m2 obok rodzice 1500m2 od naszej wspólnej granicy bardzo dużo chwastów (chyba tasznik) pokryło działki na gęsto im od granicy dalej tym słabną. Trawnik ma 2 miesiące trawy prawie nie widać Przed jego założeniem laliśmy randap i odperzaliśmy, wszystko było wybierane na obu działkach. Sam perz by mi nie przeszkadzał tylko te chwasty, które są lekko kłujące a dzieci z basenu będą na boso chciały wybiegać Obeszłam sąsiadów nikt takich chwastów co ciekawe nie ma
Gardenarium 09:49, 07 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nasiona chwastów przyfrunęły, albo były w ziemi, Herbicyd nie działa na nasiona, stąd taka inwazja. Pozostaje wyrywać ręcznie, zaprosić wszystkich domowników, każdemu wydzielić poletko, niech wyrywają, takie młode chwasty dobrze wychodzą. Tylko ta powierzchnia ...o matko...ogromna

Czy trawa też wschodzi? czy same chwasty?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin 09:50, 07 cze 2014


Dołączył: 17 maj 2014
Posty: 29
Pewnie nasiona przywiezione z ziemią albo nasionami trawy.
Ja w tym roku miałem fioletowy trawnik, tzn bluszczykowy. Bez chemii nie da rady.
A perz też trawa.
____________________
aurrka 10:17, 07 cze 2014

Dołączył: 06 cze 2014
Posty: 21
Chyba z trawą, już sama nie wiem bo nieregularnie wysiane i tam gdzie trawy nie siałam też są te same chwasty no ale pewnie wiatr przyjaciel zrobił to za mnie Wciąż liczę na to, że obejdę się bez chemii niestety mam z nią przykre doświadczenia, na pewno szkodzi zwierzętom, bardzo mnie pociesza to, że koszenie pomaga, na razie wszystko jest jeszcze małe ale chyba za tydzień będę kosić i obserwować efekty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies