Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród to moje hobby

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród to moje hobby

lojalna_ 08:40, 20 paź 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Dziękuję za wizyte i oponie bardzo sobie cenie Twoje zdanie. Jeszcze raz pozachwycam sie ogrodem z rana takie kolory cudnie
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
FrancoPolo 09:06, 20 paź 2015


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Lato minęło i mamy jesień. Tegoroczne lato nie sprzyjało ogrodom. Upał dochodzący do 37 stopni uszkodził wiele roślin .Mogę powiedzieć że lato spędziłem na wielogodzinnym codziennym podlewaniu. W ten sposób ogród nie poniósł większych strat. Jesień to przede wszystkim pięknie wybarwiające się klony, kaliny i trawy. Z jesiennym pozdrowieniem dla forum Ogrodowiska.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
lojalna_ 12:20, 20 paź 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Piekne barwy ja czekam na te wybarwienia ale jakos słabo sie drzewka zmieniają.

Twoj juz jest taki mocno pomarańczowy to dlatego ze bardziej w cieniu? Czy moze od gleby tez ?

____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
FrancoPolo 12:58, 20 paź 2015


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Klony wybarwiają się w zależności gdzie są posadzone .Ten na ostatnim zdjęciu to Shirasawanum aureum. Mam cztery sztuki a jedna z nich odmiana Jordan. Wszystkie są już wybarwione.Nie zależy to od ziemi.To słońce i temperatura ma na nich wpływ.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
lojalna_ 15:02, 20 paź 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Dzieki bardzo , piekne sa .
A po lewej to cyprysiki tepoluskowe ? Ile maja lat takie duze
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
jazzy 15:23, 20 paź 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
FrancoPolo napisał(a)

Czy to jest Jordan?
Posiadam tą odmianę, mój zaczął się przebarwiać dwa dni temu
Ale taki ognisty jeszcze nie jest
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
FrancoPolo 22:19, 20 paź 2015


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Ten klon to klon koreański. Wyjątkowo piękna czerwień już na starcie wiosną ale słabsza, natomiast jesienią nie ma sobie równej. Tylko jeden raz taki się pokazał i właśnie kupiłem go jesienią bo mnie po prostu urzekł.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
bql3 10:53, 26 gru 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Franek - życzę Ci oraz twoim bliskim spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. AD 2015r.


Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Jagodi 14:49, 16 lut 2016


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 45
Wczoraj trafiłam dopiero na Twój przepiękny ogród,a to za sprawą forumowej mapy,szukałam w pobliżu i tak o to z zapartym tchem przewertowałam 58 stron.Wiadomo ogród bajka-marzenie.Klony palmowe podobają mi się od dawna,ale jakoś nie mam szczęścia do nich,albo teraz już wiem za mało wiedzy .Z chęcią zobaczyłabym kiedyś Twój ogród na żywo i wchłonęła trochę Twojej wiedzy Mieszkam na Śląsku Cieszyńskim ,nie tak daleko ...zresztą w zeszłym roku przez 2 mieś jeździłam do pracy do Rybnika...gdybym wiedziała że gdzieś tam jest tak cudowny ogród.
Często jeżdzę do Kapiasa uwielbiam robić tam zakupy.Za każdym razem mam wyrzuty sumienia gdy wracam od nich że znowu tyle wydałam
Serdecznie pozdrawiam!!
____________________
jagodi
Jagodi 08:48, 17 lut 2016


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 45
Zapomniałam zapytać .Gdzieś od 4-lat mam klona Drummondii,2 lata temu trochę go przycięłam i zastanawiam się czy go ciąć w tym roku?....i czy lepiej teraz jeszcze w lutym...a Ty swojego mocno przycinasz??
Pozdrawiam.
____________________
jagodi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies