Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Według własnych pomysłów - Ligustr nie tylko jako ogrodzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Według własnych pomysłów - Ligustr nie tylko jako ogrodzenie

dyha 12:55, 14 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
Ligustrowo:
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
Lawnda 23:33, 14 cze 2014

Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 15
Witam. Piękny ogród. Śliczne formy Pan wyczarowywuje. Widać, że jest Pan pasjonatem, więc pozwole sobie zadać pytanko. W tym roku w maju posadziłam ligustr z sadzonek z myślą o stworzeniu z niego żywopłotu. Rośnie bez większych problemów. Kiedy powinnam go przyciąć? Mam wrażenie, że jest dość łysawy przy ziemi.Co zrobić by się ładnie zagęścił?Pozdrawiam
____________________
dyha 00:00, 15 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
Witam i dziękuję. Nie wiem jakiej wysokości i wielkości były te sadzonki. Po posadzeniu najlepiej było je przyciąć - ja to robię na wysokość "ostrza" szpadla, to pozwala się mu rozrastać na każdą stronę. Oczywiście boczne gałązki też, nie tylko prowadnik. Lubi wodę - a wiec tylko podlewać. Aby był gęsty od ziemi musi być cięty jakieś trzy razy w roku i puszczany przy każdym cięciu jakieś 10 cm, aby w zimie nie przewracał się pod naporem śniegu. Nie gonić go nawozami azotowymi, bo łatwo spalić. To raczej tyle. Pozdrawiam
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
Lawnda 00:57, 15 cze 2014

Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 15
Dziękuję za odpowiedż.. Sadzonki miały około 25 cm. Podlewam codziennie jeśli nie pada. Nie nawoże bo mam nadzieje, że poradzi sobie sam.Własnie nie przycięłam bo nie bardzo wiedziałam jak. Czy w tym sezonie jeszcze go przyciąć i ewentualnie kiedy?Może wyrównać od góry?bo na bokach to ma dopiero zawiązki listków. Pozdrawiam
____________________
dyha 12:56, 15 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
Witam - jeśli od góry różni się znacznie wysokością, to zawsze można wyrównać, ale w suchą pogodę. Jeśli jednak są to minimalne róznice to pozostaw tak jak jest. Za niedługo, kiedy nowe odrosty będą miały około 20 cm, skróć je o połowę. Nie wiem ile tego masz, bo jeśli nie dużo to można tylko uszczypywać wierzchołki palcami (paznokciami ja to robię). Proponuję ten sposób na boki kiedy wypuszczą nowe odrosty, albowiem nie będzie jeszcze wiele cięcia dla nożyc. Cały czas jednak staraj się trzymać go równo i górą i na długości, aby w przyszłości ułatwić sobie życie Napisz może na priv - może będzie możliwość abym zobaczył jak teraz wyglądał - tak w ciemno trudno jest pisać. Pozdrawiam cieplutko
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
dyha 12:58, 15 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263

____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
dyha 20:21, 15 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
Wieczorny spacerek po ogródeczku:
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
dyha 11:55, 16 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
Liliowe co nie co:


____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
dyha 16:06, 16 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
Inny fragmencik - posiedzeń:
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
dyha 11:27, 17 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies