Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Według własnych pomysłów - Ligustr nie tylko jako ogrodzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Według własnych pomysłów - Ligustr nie tylko jako ogrodzenie

dyha 20:00, 06 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263



Pozdrawiam niby wiosennie
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
dyha 20:02, 06 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263

Rannik
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
Hana75 12:17, 15 lut 2016


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Witam, mam dwa pytania o Ligustr.
Wiosną i latem chorował. Podejrzewaliśmy antraknozę.




Ponad połowa liści opadła. Późnym latem żywopłot lekko przycięliśmy. Teraz ma ok 80-100 cm. Zastosowaliśmy Score i Topsin.
1) czy mamy go teraz mocniej ściąć by pobudzić do rozkrzewienia? Teraz w lutym czy później?
2) czy mamy zastosować jakichś oprysk profilaktyczny i jeśli tak, to czym to zrobić?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Hana75 12:28, 15 lut 2016


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Witam raz jeszcze.
Tak wyglądał żywopłot w połowie sierpnia. Sporo liści opadło.
Co 2-3 krzaczek wstawiony jest ligustr "żółty", który w początkowych latach miał mikroskopijne przyrosty.


____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Beata333 18:23, 22 mar 2016

Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 43
Witam !


Mam pytanie. Co sądzicie o prowadzeniu ligustru jako swobodny krzak ( nie jako żywopłot )?

Chodzi mi o jego piękną zieleń, żeby ją zestawić z kolorowymi roślinami w kompozycjach.

Dopiero zaczynam z roślinami i niewiele wiem co w praktyce ma szanse się powieść, a co nie.

Czy złota odmiana ligustru ( nie pamiętam nazwy ) nadaje się do nasadzenia jako soliter ozdobny?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Beata

MartaR 13:26, 13 kwi 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Witam posadziłam żywopłot z ligustru, sadzonki są duże, ale z wybujałymi nie rozkrzewionymi gałązkami, czy mam go przyciąć od razu? czy poczekać do jakiegoś terminu? plus czy , kiedy i czym można go zasilać?
dyha 19:25, 25 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263


Wiosenne pozdrowienia
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
dyha 19:26, 25 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
MartaR napisał(a)
Witam posadziłam żywopłot z ligustru, sadzonki są duże, ale z wybujałymi nie rozkrzewionymi gałązkami, czy mam go przyciąć od razu? czy poczekać do jakiegoś terminu? plus czy , kiedy i czym można go zasilać?

Ja jeszcze teraz bym skrócił
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
dyha 19:27, 25 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
Beata333 napisał(a)
Witam !


Mam pytanie. Co sądzicie o prowadzeniu ligustru jako swobodny krzak ( nie jako żywopłot )?

Chodzi mi o jego piękną zieleń, żeby ją zestawić z kolorowymi roślinami w kompozycjach.

Dopiero zaczynam z roślinami i niewiele wiem co w praktyce ma szanse się powieść, a co nie.

Czy złota odmiana ligustru ( nie pamiętam nazwy ) nadaje się do nasadzenia jako soliter ozdobny?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Beata


Jeśli będzie duża grupa aby jeden o drugi mógł się wspierać to OK, ale jako osobne zakrzewienie będą rosły baty do nieba
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
dyha 19:29, 25 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
Hana75 napisał(a)
Witam raz jeszcze.
Tak wyglądał żywopłot w połowie sierpnia. Sporo liści opadło.
Co 2-3 krzaczek wstawiony jest ligustr "żółty", który w początkowych latach miał mikroskopijne przyrosty.



Czy wszystkie sadzonki są tego samego rodzaju?
Ligustr pstry wolniej rośnie. Mnie wygląda to na dwie odmiany ligustra, ale nie widzę liści.
Proszę spróbować podlewać rozcieńczoną gnojówką z pokrzyw czy mniszka

____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies