Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje spełniające się marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje spełniające się marzenie

Kondzio 10:08, 02 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Podoba mi sie ze masz różnorodnie cień słońce i duże czy ja dobrze widze warzywnik pod drzewami warzywa potrzebują słońca nie cienia
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Ania_ogrodni... 10:34, 02 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
Ta część z warzywnikiem jest na północnej części działki i rzeczywiście cześć warzywnika znajduje się pod drzewami. Jednak słońce wędrując oświetla tą część i jak na tą chwilę moje nieliczne warzywka całkiem sobie dobrze radzą. Niestety jest to jedyne miejsce, które mogłam zagospodarować na ten cel (280 m2 działki i wielka wyspa na środku, więc jest więcej cienia niż słońca). A że warzywa mam mało wymagające ( szczypiorek, pietruszka, koperek, sałata wszystko z własnego siewu) to sobie rosną. Nie wiem tylko czy kabaczkom się spodoba to miejsce, ale mój warzywnik to raczej ma zadanie edukacyjne ( niech dzieci zobaczą jak rosną warzywa), a jeśli się przy okazji uda wyhodować to już duża radość.
W drugim "warzwyniku" mam poziomki i kilka truskawek.
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
tabliczkazna... 12:50, 02 lip 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Ania_ogrodniczka napisał(a)
Ta część z warzywnikiem jest na północnej części działki i rzeczywiście cześć warzywnika znajduje się pod drzewami. Jednak słońce wędrując oświetla tą część i jak na tą chwilę moje nieliczne warzywka całkiem sobie dobrze radzą. Niestety jest to jedyne miejsce, które mogłam zagospodarować na ten cel (280 m2 działki i wielka wyspa na środku, więc jest więcej cienia niż słońca). A że warzywa mam mało wymagające ( szczypiorek, pietruszka, koperek, sałata wszystko z własnego siewu) to sobie rosną. Nie wiem tylko czy kabaczkom się spodoba to miejsce, ale mój warzywnik to raczej ma zadanie edukacyjne ( niech dzieci zobaczą jak rosną warzywa), a jeśli się przy okazji uda wyhodować to już duża radość.
W drugim "warzwyniku" mam poziomki i kilka truskawek.


Ania, zrób sobie warzywnik na pieterku, wtedy będzie bliżej do słońca a i miejsca zaoszczędzisz.
Kto powiedział, ze warzywa musza rosnąć w ziemi na poziomie 0?
Zrób sobie skrzynki nad rabatami lub pionowy i będziesz miała jedno i drugie.
____________________
Marta
tabliczkazna... 12:56, 02 lip 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Zobacz tu:http://ogrodwcentrum.pl/wertykalny-ogrod-w-rurze/ " target="_blank" rel="nofollow"> http://ogrodwcentrum.pl/wertykalny-ogrod-w-rurze/
____________________
Marta
Ania_ogrodni... 17:08, 02 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
Bardzo fajne pomysły, muszę pomyśleć
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
boguslawa_ma... 20:50, 03 lip 2014


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Ania_ogrodniczka napisał(a)


Kabaczki, nie wiem czy nie za gęsto, i zioła

O ,ale masz super warzywnik,kabaczków nigdy nie sadziłam,tylko cukinie
U nas na działkach do osłony kupują takie maty z trzciny i mocują do siatki
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Iza_ 08:15, 05 lip 2014


Dołączył: 17 maj 2014
Posty: 34
Ania_ogrodniczka napisał(a)


A teraz płotek, wracam do tematu osłony. Jest plan zawieszenia tymczasowej zasłony w formie osłony balkonowej od góry, do czasu aż roślinki nie urosną. Jeszcze nie widziałam osłony ale ma być taka ze słonecznikami ( prezent imieninowy od teściówki )
Dookoła by pasowały takie sielskie klimaty: malwy, słoneczniki ( ale to już dopiero na kolejny sezon) W tym może Rudbekie, jeśli zdobędę.
Zobaczymy jak będzie wyglądać. Na pewno sprawdzi się jako osłona. Pokażę jak już wymyślę.

Hej Anusiu
Faktycznie są takie maty na osłony balkonów,tarasów. Ostatnio widziałam w obi i nie było to aż takie drogie. Materiał taki jak do huśtawek ogrodowych. Jedyny minus, to że były w pasy-malo ładnie to wyglądało,ale zapewne i inne wzory się znajdzie. A rudbekie to u mnie ile ich tylko zapragniesz-ale jak to wysłać? Choć bardziej do Twojego ogrodu pasowałyby różowe jeżówki. Mogę przygotować Ci sporo na przyszły rok, bo wiosną i jesienią dużo wyrzucilam maluszkow nowo wysianych,wiec teraz nie mam za wiele.
____________________
Iza - Ogródek Izy
Katkak 09:05, 05 lip 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj . Ale fajnie patrzeć jak zmieniacie kawałek ziemi w swój własny kawałek raju . Robi się coraz śliczniej. A domek dziewczynek - rewelacja. Jak go mój synek zobaczył powiedział, że chce taki sam, tylko żeby nie był różowy . Pozdrawiam .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Ania_ogrodni... 22:54, 05 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
U nas to byłby sam róż, dobrze, że jeszcze mam coś do powiedzenia
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
Ania_ogrodni... 22:57, 05 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies