Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

jambosana 20:16, 09 paź 2013


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Zaglądam, co nowego w pełnym złudzeń. Nastrojowo, jesiennie, pięknie. Ten dereń buchający czerwienią, to Sibrica, czy jakaś inna odmiana?. Mam Sibrica młodziutkie (dwulatki), ale po upałach sierpniowych już na początku września jego liście się przebarwiły i opadły. Sibrica Variegata mają jeszcze liście, ale nie przebarwiają się, tylko niestety rudzieją. Na spektakl czerwonych pędów zimą nie mam co jeszcze liczyć, bo ledwo od ziemi odrastają.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
agatanowa 20:21, 09 paź 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Kasiu, ale się u Ciebie wydarza A jak ogród wspaniale maluje! Bardzo masz pięknie i takiej pogody też życzę (sobie również )
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
kasiek 20:33, 09 paź 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21450
To chyba przeznaczenie Gosiu
Ja tez puszczałam świeczki na wodzie, szkoda ze mi się fota nie zachowała
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 20:36, 09 paź 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21450
jambosana napisał(a)
Zaglądam, co nowego w pełnym złudzeń. Nastrojowo, jesiennie, pięknie. Ten dereń buchający czerwienią, to Sibrica, czy jakaś inna odmiana?. Mam Sibrica młodziutkie (dwulatki), ale po upałach sierpniowych już na początku września jego liście się przebarwiły i opadły. Sibrica Variegata mają jeszcze liście, ale nie przebarwiają się, tylko niestety rudzieją. Na spektakl czerwonych pędów zimą nie mam co jeszcze liczyć, bo ledwo od ziemi odrastają.


Witam u mnie Tak to Sibrica prawie całkiem juz opadła niestety ale przed opadnięciem był szał
Variegate też mam i rudzieje, perułkowiec jeszcze sie super płomiennie wybarwia i trzmielina oskrzydlona (tej ostatniej nie mam)
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 20:39, 09 paź 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21450
Dzięki Agatka, dni krótsze i czasu więcej na pogaduchy
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 07:03, 10 paź 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21450
Agania napisał(a)
Kasiu, ta nowa wyczarowana przez ciebie aleja o której pisałam wiodąca do "nikąd" jest zamknieta w cudzysłowie, a my wiemy, że za nią jest salon letni, ale dla nowych oczu to tajemnica Latarenka cudniasta


Tak Aganiu, specjalnie jest schowana by budziła ciekawość i chęc odkrywania - co za tą bramą jest.
Stąd też ogród złudzeń Takie zabiegi jak ścieżka do nikąd, ukryta cześc ogrodu, lustro - powiększaja przestrzeń. Wszystkim odwiedzającym mnie wydaje sie że mam ogrud o wieeeeele większy niż te 9,5 ara.
Te pomysły zaczerpniete są z gazet ogrody jeszcze z lat 2000-2005 i angielskich programów ogrodniczych.
Brama świerkowa będzie obsadzona pnaczem (na pergoli). Muszę też kupić przywarke i hortensje pnącą na salonik. Ja juz nie bardzo mogę poszaleć z zakupami.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
renatamama3 07:54, 10 paź 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Kasiu,jesień cudna u Ciebie ,czytam ,że w planach masz kanciki ,też właśnie kończę tą robotę .Też mam taką latarenkę oraz czerwoną na Boże Narodzenie ,chcę sobie w Ikea kupić przed wejście do domu , taką większą prostokątną chyba za 20 zł.pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Katkak 16:27, 10 paź 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ja te uwielbiam latarenki, blask świec. W domku też często sobie palę I od razu gęba się uśmiecha
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
kasiek 16:34, 10 paź 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21450
Latarenki maja wzięcie Ale klimacik super robią.
Renatko jesien piękna ale tez i sporo roslin było sadzonych z myślą o kolorach jesiennych. Wspaniałe są klony, perułkowce, derenie. Nawet lekki mróz im nie szkodzi.
W tym roku trawnik mam zniszczony robotami zewnetrznymi, od przyszłego roku biorę sie za naprawę.
A teraz napawam się widokami i ciepłym jesiennym powietrzem

Z dachu

I z ziemi
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Kondzio 16:44, 10 paź 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Ślicznie macham hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies