Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

kasiek 21:09, 10 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Witajcie, dzięki za uznanie, to taki balsam dla spracowanych rąk
Magnolie mam dwie (niestety bo więcej się nie zmieści). Jedna to Susan ma już ponad 3 metry i ok 10 lat zaś parasolowatą mam 5 lat i ma ok 2,5 m z tym że kupiłam ją już 1,5 m. Był to pojedynczy kij bez odnóg, po pierwszym roku wypuściła 2 pędy główne stąd rośnie wolniej ale bujniej.Liście ma niesamowite - nawet do 50 cm długości ale jeszcze mi nie kwitła - pewnie jeszcze potrzebuje czasu. Nie przejmuje się tym jednak bo zachwycająca jest z ogroooomnych liści. co do przemarzania to faktycznie nawet nie tyle że strefa lecz gęsta zabudowa powoduje że u mnie rośliny nie wymarzają. Jak widać na planie mam budynki i mur otulające roślinność, zas na froncie odgrodziłam ogród garażami - efekt nie ma przewiewu.
Ścieżke tworzyłam bardzo długo, jak wrócę do domu to Wam wgram fotki ile przeszłam prób- najpierw był trójkąt z trawnika, potem ścieżka z trawy, na końcu kiedy zostało żwiru z budowy sypnęłam go na tą scieżkę - a to tylko dlatego że nie mogliśmy na fron dojechać kosiarką. Poza tym na początku rosło tam wiele róż piwoni, kosaćców, floksów szydlastych i innych roslin lubiących słońce. Ale w miarę jak tuje urosły (przed domem mamy boisko więc tuje stanowią ochronę dla elewacji) te rośliny zaczęły chorowac i zanikać. Dosadziłam więc hortensje i funkie i teraz wypełniaja luki.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Ola54 21:43, 10 sie 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
No to nie mogę się doczekać zdjęć
agatanowa 22:44, 10 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Kasiu, ja też czekam na zdjęcia i dziękuję za odwiedziny u mnie. Może coś podpowiesz, jeśli będę potrzebowała pomocy. Przymilnie upraszam


Magnolia parasolowata właśnie dlatego mi się podoba, że te liście ma takie oryginalne. Jak wielka, egzotyczna, tropikalna roślina. U mnie niestety wkoło domu i z kazdej strony przeciągi

Ty to chyba moja równolatka jesteś, Kaśka
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
kasiek 23:15, 10 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Być może Agatko, - mnie we wrześniu stuknie 35 lat, a ogród własny uprawiam od 21 roku życia


Co do magnoli to przeciągi faktycznie będą problemem ale gdyby osłaniać ją przez kilka pierwszych lat chochołem to może i dała by radę. Poza tym zawsze ją możesz obsadzić szybko rosnącymi iglakami to jej cieplej będzie
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
agatanowa 00:33, 11 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
kasiek napisał(a)
Być może Agatko, - mnie we wrześniu stuknie 35 lat, a ogród własny uprawiam od 21 roku życia
Ogród jest schronieniem dla mojej duszy, noszącej ślady cierpień jakich doświadczyłam w ciągu życia. Naoglądałam się ogromu ludzkiej tragedi na oddziałach chirurgi (w wieku 12 lat miałam połamane biodra a kilka lat potem uszkodzone kręgi), patologi ciąży (22 l.), a także neurochirurgi (5 lat temu przeszłam operację tentniaka mózgu). Szybko dojrzałam i potrzebowałam przestrzeni w której będę mogła się schować gdy przyjdą złe wspomnienia. Ogród jest lekarstwem, dostarcza emocji, wrażeń estetycznych, rozładowuje stres i napięcie. Pozwala zapomnieć...


Choć ogrodu zazdroszczę (ale tak pozytywnie, równoważnie do: szczerze podziwiam), to doświadczen nie zazdroszczę. No i wiesz co? Temu ogrodowi to już wystarczy, bardzo dojrzały, wspaniały, piękny już jest. Nie trzeba już nic wiecej. Tylko się cieszyć tym, co jest i pielęgnować. Niech nawet ogród trochę zarośnie, a co tam! Po prostu niechaj Cię zycie już negatywnie nie doświadcza więcej, wystarczy.

Ja 34 skończyłam majem.

Magnolię zatem posadzę za lat parę, gdy żywopłot podrośnie
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Mala_Mi 09:35, 11 sie 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mój eMuś też chciał posadzić parasolowatą Ale... lista chciejstw jest drastycznie już zaniżana

Odpowiedziałam Ci u mnie ,a le wkleję i u Ciebie bo u mnie to tak szybko leci, że i ja potem nie potrafię znaleźć swoich wpisów.



Możesz zrobić większy placyk.... by nie było to koło, a koło ułożyć tylko pod basen.... potem wrzucisz tam ławeczkę, jakąś "rzeźbę" ogrodową i jest super.... Ja muszę wymienic tylko piasek na drobne kamyczki, będzie ładniej. Tylko pies sie zmartwi bo uwielbia leżeć w tym piasku..... a jak mi gdzieś piasek potrzebny (a ciągle potrzebny z powodu gliny wszędzie) to podbieram z tego kółka Potem M musi uzupełniać
Acha pod piaskiem jest agro, by zielsko nie przerastało i styropian, by ciepło nie uciekało z basenu do ziemi Tym sposobem w te upały wodę miałam +30 stopni



Doświadczenia życiowe są przykre, ale jak człek wychodzi obronną ręką potrafi sie cieszyć z tego co ma... wiec sobie do Ciebie pozaglądam czasami..... bo lubię jak ktoś jest pogodny .. i nie marudzi z byle g.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
aksamitka 11:00, 11 sie 2013


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 151
Witam
Znalazłam się tutaj przez przypadek i zaczęłam od razu oglądać zdjęcia Twojego ogrodu.
Podziwiam. Posiadasz bardzo piękny ogród. Po części będę się nim inspirowała.

Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam :)
kasiek 11:06, 11 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Witam i dziękuje Aksamitko!
Życie jest cudowne, pełne niespodzianek i nieprzewidywalnych wypadków - to co zahartowało moja duszę dostarczyło ogromnej enerii i radości życiowej A efekty tej energi przedstawiam na fotkach


Dzięki aniu za odpowiedź
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Marta7 23:37, 11 sie 2013


Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2837
Kasiu kocham Twoj ogrod od pierwszego wejrzenia,a widoczek z lustrem nieustannie mnie zachwyca-napewno kiedyś będzie dla mnie inspiracją.
Udanego wypoczynku życzę
____________________
Ogródek z widokiem na stodołę,stajnię,wiatę
kasiek 00:12, 12 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Oj dzięki, wsadzę więc jeszcze jeden- tu widać całą ścianę i kawałek tarasu




Bluszcz jest niewiarygodny, zaraz zasłoni kamień więc muszę go hamować.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies