Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

zbigniew_gazda 22:16, 08 sie 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Helou Kasiek. Cudnie u Ciebie. Macie Raj dla siebie i dla ptaków. Ich wysoki przyrost naturalny świadczy jak dobrze im w ogrodzie. Pozdrawiam.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Mala_Mi 22:58, 08 sie 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Piękna dżungla, oczko z mieszkańcami..... ścieżka do nikąd???? witaj
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
kasiek 23:13, 08 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Witam Was wszystkich i pozdrawiam w ten upalny wieczór
Ewo oczywiście że się nie obraziłam - własciwie taki stan jest obcy mojej naturze
Ale faktycznie mam ubaw kiedy mówie lub piszę ze sama kopię doły, przenosze płyty betonowe, okładam scianę kamieniami, przesadzam duuuże drzewka a mało kto mi wierzy
Jestem pod tym względem mało kobieca - poza tym uwielbiam remonty - w domu sama tynkuję, wymurowałam kominek i takie tam. Pewnie w poprzednich wcieleniach byłam męższyzną
A co do cieśli to właśnie buduję w ogrodzie drewniane m3 dla dzieci. Pokochałam wkrętarkę i piłę Jak wrócę z wakacji to wkleję fotki.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
23:22, 08 sie 2013
kasiek napisał(a)
Witam Was wszystkich i pozdrawiam w ten upalny wieczór
Ewo oczywiście że się nie obraziłam - własciwie taki stan jest obcy mojej naturze
Ale faktycznie mam ubaw kiedy mówie lub piszę ze sama kopię doły, przenosze płyty betonowe, okładam scianę kamieniami, przesadzam duuuże drzewka a mało kto mi wierzy
Jestem pod tym względem mało kobieca - poza tym uwielbiam remonty - w domu sama tynkuję, wymurowałam kominek i takie tam. Pewnie w poprzednich wcieleniach byłam męższyzną
A co do cieśli to właśnie buduję w ogrodzie drewniane m3 dla dzieci. Pokochałam wkrętarkę i piłę Jak wrócę z wakacji to wkleję fotki.
\
Ja Ci wierzę bo sprzęt takowy też mi nie obcy,wprawdzie domków nie buduję ale krajzegę i piłę mechaniczną opanowałam
kasiek 00:19, 09 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Uf Aniu, co za ulga, zwłascza że sąsiedzi czasem z trudem poznają dziewczynę w roboczym dresie która rano biegła do pracy w szpilkach ze starannym makijażem
Ale - jak to mówią kobieta zmienną jest i myślę że właśnie to w niej jest najbardziej interesujące.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
ewsyg 09:12, 09 sie 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Kasiu, jesteś jak moja córka. Garnki ją parzą ( gotuje bo musi ), ale do remontów jest pierwsza. Ciągle wymyśla co by tu w swoim mieszkaniu zmienić.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Mala_Mi 10:26, 09 sie 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Hi, hi, hi to tak jak ja..... wiertarka, piła , szlifierka..... za pan brat.. i łopata do projektowania ogrodu.....
Gdyby w kuchni używało sie takich narzędzi chętniej bym gotowała, a tak to tylko jak muszę
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
dorotka_z 10:44, 09 sie 2013


Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 132
Kasiu, jak byś znalazła chwilę narysuj, proszę, taki ogólny plan ogrodu Bardzo jestem ciekawa jak rozplanowałaś przestrzeń. Mam podobną działkę i własnie zastanawiam się nad podziałami i planem...

Strasznie mi się Twoj ogród podoba!
____________________
agatanowa 11:41, 09 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Kasiu, uwielbiam takie ogrody, gdzie bujność natury gra główne skrzypce, pozwala jej się pohulac U Ciebie tak jest

Ile lat ma Twój ogród?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
kasiek 15:49, 09 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Rany jak to dobrze spotkać ludzi o podobnych zamiłowaniach! Dla mnie gotowanie to gehenna dzięki Bogu mój małżonek lubi to robić i obiadki mam zawsze gotowe - co przy dwóch szklabach jest bardzo ważne!
Co do wieku ogrodu to wyjasniam:
Latem 1999r razem z mężem wprowadziłam się do starego, 50 letniego strasznie zaniedbanego domu z 9,5 arową działką. Wszystko się sypało, dom wymagał całkowitego remontu a ogród - cóz właściwie to była namiastka sadu - stary orzech, 3 jabłonie, gigantyczna grusza na środku działki i 2 ok 30 letnie tuje olbrzymie mające ok 12 m wys





To było gigantyczne wyzwanie, miałam 21 lat, studiowałam zaocznie, pracowałam na pełen etat, byłam po cięzkich wypadkach po których zmiażdźone miałam 3 kręgi w kręgosłupie i..... niesłabnącą energię by zmienić cały świat!
No i ruszyłam z robotą. Byliśmy na dorobku,a wiekszość zarobionych pieniędzy szła na studia i rachunki, wobec tego trzeba było orać samemu. Rok po roku remontowaliśmy dom a ja dodatkowo tworzyłam ogród. Zostawiłam obie tuje, i jedną jabłonkę i orzecha. Pozostałóe drzewa owocowe wyciełam bo były bardzo zniszczone. Te co zostały stanowiły główny trzon w ogrodzie. Całą zimę z kartą w ręce projektowałam działkę. Rysowałam i rysowałam. Pierwsza rzecz to optyczne skrócenie działki. Dom lezy na samym początku działki z prawej strony, za nim ciągną się budynki sąsiada. Tak więc miejsce na ogród to był pas ok 15m na 45 m długosci - słowem nić tylko pas startowy dla samolotów Z przodu działki, obok domu postawiliśmy więc dwa garaże (6 m od ogrodzenia - żeby były podjazdy i miejsce na mycie samochodów).To już skróciło działke o ok 12 metrów.
W 2000 roku posadziłam wiekszość świerków, sosen, jodeł, i krzewów (jaśminy, bzy, sumaki). Potem co roku po trochu - to były duże dla nas wydatki, więc często bralismy od sąsiadów i ogrodników egzemplarze chore lub zdeformowane. W 2005 roku stworzyliśmy oczko. Poczatkowo było ono z tyłu ogrodu pod orzechem - wyglądało pieknie ale z czyszczeniem katastrofa! Orzech śmiecił tragicznie więc po 3 latach w 2008 roku oczko zrobiliśmy za garażami.
Teraz patrząc na powyższe zdjecia to przed oknami domu (pas o szer 6 m na 11m) powstała rabata różna (dom jest po prawej stronie):


A patrząc na drugie zdjęcie to własnie ten raj dla ptaków ( dom jest z prawej strony, za tą rabata są garaże)



Podsumowując - większość drzew i krzewów oprócz tych co zastałam ma 14 lat, po 10 latach ogród wygląda już fajnie i gęsto, ale dzicz to sie zaczyna po ok15.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies