Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pełen złudzeń i niespodzianek

Ola54 06:25, 10 sie 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
agatanowa napisał(a)

A ja na to: "Nie ma gdzie kory podsypać"
Czyli mój ideał


pół nocy nie przespałam kombinując jak zrobić żeby też nie podsypywać
kasiek 09:01, 10 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Atawar nowy bo chyba lepiej się gada widząc z kim - poza tym usmiałam się tym osiłkiem
A co do kory - ja wiele lat sypałam, kiedy byliny nie przerosły korzeniami rabat. Teraz nie mam już pustych miejsc, właściwie to walcze ze soba by już nic nie kupowac bo nie mam gdzie wsadzić.
Znalazłam jeszcze kilka fotek w aparacie które zrobiłam przed wyjazdem na walacje więc wklejam.
Rabata różana wciąż kwitnie, teraz doszły floksy i hortensje.



Na froncie między dwoma garażami rośnie milin amerykański - od zeszłego roku pięknie kwitnie i myślę nad pergolą.



Rabata z oczkiem w pełni lata



z góry widać strefę oczka dla karasi i stefe płytkiej wody dla roślin błotnych



Z tyłu ogrodu rośnie mały lasek w którym perełką jest magnolia parasolowata

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Mala_Mi 09:43, 10 sie 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Milin można poprowadzić na solidnym obelisku... i wiosną ciąć do wielkości obelisku.... nie uśnie wtedy tak wielki, a ładnie kwitnie Ja mam na pergoli, ale w pobliżu ktoś ma milin na takim obelisku i bardzo mi sie podoba....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ewsyg 10:00, 10 sie 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Kasiu, miło Cię widzieć. Też się uśmiałam jak Cię ujrzałam, do Pudziana Ci daleko. Jeszcze teraz mam banana. A ogród wciąż zachwyca. Pozdrawiam cieplutko.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Milka 13:10, 10 sie 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kasiu, taka mała podpowiedź, Ania asc ma już drugi wątek
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
kasiek 13:11, 10 sie 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Plan ogrodu na szybko - malowany kredkami dzieci. Te ciemno zielone kropy to największe drzewa.

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
agatanowa 17:14, 10 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
kasiek napisał(a)


Z tyłu ogrodu rośnie mały lasek w którym perełką jest magnolia parasolowata



Dla mnie ten zakątek jest katalogowy! Szał-ciał. Kasiu, zdajesz sobie z tego sprawę? Żwirkowa alejka wije się jak rzeczka - cudo zgodne ze sztuką architektoniczną (u mnie tak trawnik pod tarasem miał się wić, ale jakoś się wykoleja....)

Ile lat ma Twoja magnolia parasolowata? Jak jest duża? To jest jedyna magnolia, którą chciałabym mieć. Choć pełna egzotyka, to i tak bym ją chciała. U Ciebie na pewno nie przemarza, bo ją pięknie otuliłaś roślinnoscią, no i do tego: miasto ją grzeje i sama rejonizacja (strefa 7 o ile dobrze kojarzę). Ja pewnie się nie zdecyduję w końcu: bo i wieś, strefa gorsza i brak zarośli. Zamorduję ją. Czy masz Kasiu zdjęcie z kwitnienia? Chyba to jedyna magnolia, u której kwiaty nie pojawiąją się przed liśćmi.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
grazyna 17:27, 10 sie 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Zdjęcia pokazują obłędnie piękne widoki ! Kasiu, tworzysz bajeczne zakątki, coś wspaniałego, i te drózki donikąd, fantastycznie. Ech dusza artysty zamknięta w ciele ekonomisty
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
Sebek 17:41, 10 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj Miło, że mamy kolejną osobę z małopolski Ogród masz już dojrzały i po prostu piękny, gratuluję
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
dorciabe 20:53, 10 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Niesamowicie rozrosniete masz rośliny, podziwiam. Żwirowa ścieżka fantastycznie wygląda. Niektórzy mają talent.
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies