Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Ciasto drożdżowe Jotki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ciasto drożdżowe Jotki

Gabriela 19:40, 01 wrz 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Piekłam ciasto już cztery razy - trzy razy ze śliwkami, a dzisiaj z brzoskwiniami z własnego drzewka, obranymi ze skórki, każda połówka przekrojona na cztery części. Poezja smaku, brzoskwinie nie rozpiekają się nadmiernie i wyczuwalny jest kawałek owocu, cudowny zapach kiedy ciasto się piecze a potem wyjmuje się je z piekarnika tworzą w moim domu prawdziwie niedzielny nastrój. Ciasto nie wysycha i na drugi dzień jest równie wilgotne i pyszne. Nawet trzeciego dnia niewiele się zmieniło, chociaż zdarzyło się to tylko raz. Świetny przepis, naprawdę.
Warunek powodzenia tkwi moim zdaniem w drobnej, miałkiej mące, (jak pisałam używam typu 00) no i w piekarniku z funkcją termoobiegu bez opiekania.
Sprzedałam przepis mojej teściowej, a w jej piekarniku jest funkcja termoobiegu ale jednocześnie z opiekaniem górą i dołem. Mimo ścisłego trzymania się przepisu, ciasto było przypieczone ciut za mocno właśnie górą i dołem i zdecydowanie mniej puszyste.
Z brzoskwiniami ciasto jest naprawdę boskie, polecam.



____________________
Ogród w budowie nieustającej
jotka 19:43, 01 wrz 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
No to ja czekam na swoje brzoskwinie, a na razie śliwki i wiśnie Ja używam termoobiegu bez opiekania, a maki różne
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
barbara_kraj... 00:54, 14 wrz 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Drugi raz upiekłam i pewnie nie ostatni



____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Gosiniak 11:05, 24 wrz 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Jolu dziękuję za przepis, trzeci raz będę robiła, wyszło super za każdym razem, przepyszne jest, a ja nie jestem raczej biegła w pieczeniu, a dałam radę, buziaki
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
zawitka 17:54, 27 wrz 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Ja piekę z owocami tylko nie drożdzowe a z proszkiem też proste i pyszne Jak będzie potrzeba podam Pozdrawiam Jolę i teraz zrobię drożdzowe Joli .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
agata19762 19:01, 27 wrz 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
ja także piekłam ze śliwkami...
mniaaaaam !!!
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
ryska 11:08, 05 lut 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Zrobiłam we środę to ciasto zamiast pączków, których nie znoszę.
Drożdżowe lubię ale wyrabianie zawsze mnie zniechęcało. Ten przepis na szczęście wyrabianie omija szerokim łukiem a ciasto i tak jest pulchne i przepyszne. Zrobiłam wielką blachę z podwójnej porcji, wyrosło ponad krawędzie. Dodałam rodzynki zamiast owoców i zmniejszyłam ilość cukru o połowę. Piekłam na termoobiegu z grzałkami ale następnym razem spróbuję bez grzałek, będzie bledszy, choć chrupiąca skórka i kruszonka mi nie przeszkadzały.
Jotko, kiedyś Ci podziękuję za ten przepis.

Ostatni kawałek z wyjedzoną kruszonką


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
rejzor 14:14, 23 lut 2016


Dołączył: 23 lut 2016
Posty: 6
Też muszę go wypróbować. Wygląda niesamowicie apetycznie.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies