Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój wymarzony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród

Magda_ 22:43, 13 sie 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
To mapa naszej działki nr 61. Miejsca jest niby sporo.
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Magda_ 22:48, 13 sie 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833

Ta rabata powstała częściowo w ubiegłym roku. Jest jeszcze nieskończona. Jesienią planuję wsadzić na niej jeszcze kilka bukszpanów i cisy pospolite – jeśli uda mi się je kupić. W naszym regionie można bez problemu kupić cis pośredni, ale z pospolitym to już jest problem. Zamówiłam sobie nawet przez internet, niestety przyszedł wg mnie jakiś inny zamiast pospolitego. Pani, od której je kupiłam przestała odbierać telefon i odpisywać na maile. Szkoda


To drzewo, które widać spróbujemy jesienią przesadzić.

____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Magda_ 22:53, 13 sie 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Jeszcze widok z boku domu. W tym miejscu jest "z górki"




i o strony podwórka, pod tym budynkiem raczej ciężko będzie coś wsadzić. Zamiast ziemi mamy tam mnóstwo gruzu i chyba jakieś długie doniczki będą musiały wystarczyć.




Jedynie w rogu jest trochę lepiej. Nad tą częścią jeszcze myślę bo wstępny plan na nią już mam.
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Magda_ 22:59, 13 sie 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Chętnie przyjmę każdą podpowiedź
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
agatanowa 01:20, 14 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
magdalena_brzezinska napisał(a)


i o strony podwórka, pod tym budynkiem raczej ciężko będzie coś wsadzić.
.


Magda, jesli jest tam ziemia pomiedzy gruzem, a nie lity beton, to nie jest źle. Można gruz wybrać, ziemię oczyścić, uzupełnić lepszą i sadzić.

Po pierwsze i wg mnie w tej chwili powinnaś jak najszybciej to zrobić, to zakryć ściany zabudowań gospodarczych. Na te ściany koniecznie puść pnącza. Najlepszy jest wg mnie bluszcz pospolity, bo zimozielony, ale dość wolno rośnie. Szybko rosną i pięknie zakryją starą elewację: winobluszcz trójkalpowy oraz winobluszcz piecioklapowy "Murorum". Oprócz tego mozesz też posadzić trzmielinę Fortune'a 'EMERALD'N' GOLD' (chyba też zimozielona) - będzie się pięła po scianie, ale powoli. Natomiast rozjaśni elewcję, bo jest zółta.

Magda, wg mnie tu nie pasują rabaty w stylu minimalistycznym i uporządkowanym. Ogród bedzie wyglądał nienaturalnie. Wg mnie właściwszy kierunek to styl ogrodu wiejskiego, sielankowego Popatrz np. na wątek: http://www.ogrodowisko.pl/watek/813-ogrod-zapachow-u-jasi

A zrobisz jak zechcesz.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Magda_ 09:23, 14 sie 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Myślę że masz rację bo te budynki wyglądają kiepsko. Jeśli chodzi o ten "uporządkowany" styl to jest on gdzieś w mojej głowie bo w moim życiu do tej pory była taki nieład i chyba taka potrzeba spokoju jest chyba dla mnie teraz ważna. Oczywiście ogród nie musi być ekstremalnie minimalistyczny bo ja lubię kwiaty i kolory. Pełno we mnie sprzeczności, dlatego jest mi trudno z tym ogrodem. Ale dziękuję Agatko że zainteresowałaś się mną
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Aga 09:54, 14 sie 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732

Witam cie magdaleno tez jestem nowa i mam podobne problemy i upodobania jak ty.Uwarzam ze podoba cie sie ogrod w stylu nowoczesnym to taki rob.Ja naraysowalam odrecznie dzialke i budynki jakie na niej sa pomyslalam co bym chciala jeszcze miec na tej dzialce i tez narysowalam najwazniejsze zeby trzymac sie planu .Jezeli chodzi o ta rabate to wedlug mnie od rogu budynku do tej rurki bialej co jest to bym posadzila cisy albo tyje w jasnym kolorze zeby zasłonic to co widac z tylu oczywiscie przycinajac to ładnie.Jesli podoba ci sie ogrod nowoczesny stosuj linie proste w sadzeniu i w rabatach .Postaram sie jakos pomagac bo takze jestem na etapie tworzenia ogrodka.pozdrawiam
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
agatanowa 09:58, 14 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
generalnie linie proste pasują tutaj
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Aga 10:04, 14 sie 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Jezeli podworko jest długie sprobuj podzielic je tak zeby nie bylo wszystkiego odrazu widac
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Magda_ 11:05, 14 sie 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Ta rura jest od lampy i chciałabym ją usunąć a oświetlenie przenieść na dom. Pozostaje tylko jeden problem - mój mąż nie ma czasu się tym zająć czekam tylko na jego urlop
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies