Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój wymarzony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród

polinka 08:55, 01 wrz 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17568
magdalena_brzezinska napisał(a)
drobne zmiany :



a to moje 2 nowe rabatki, inspirowane pomysłami mojej bogini Danusi



na tej drugiej mogło rosnąc tylko coś niskiego ze względu na to, że w tą stronę otwierają się drzwi

rabaty czekają na wykończenie ale póki co zastanawiamy się jakiego obrzeża użyć. Tego z tworzywa czy może krawężników. Z czasem będzie tam chodnik, ale to raczej odległa przyszłość


Cześć Magda
Czy to jest włóknina czy jakaś folia? Widzę, że posadziłaś w niej już rośliny. Nie wiem czy to na stałe czy tylko tymczasowe ale najlepiej usuń ją bo rośliny nie będą rosnąć a się dusić
Nie wiem czy będziecie robić nową elewację? Jeśli tak to nie ma sensu sadzić żadnych pnączy na nią bo póżniej będziesz musiała wszystko usuwać. Nie wiem czy dobrze widzę ale posadziłaś bluszcz? On potrzebuje jakiś linek, sznurków aby wspinać się po ścianie.

Co do obrzeży to może kostka granitowa? Nie wiem z czego będziecie robić chodnik, trzeba to wszystko ładnie zgrać. Zobacz u Marzenki jak ma to ładnie połączone
Proponuję zająć się jednym miejscem, wstawić zdjęcie tego miejsca z wymiarami, opisem nasłonecznienia, wilgotności itd..Łatwiej wtedy pomóc bo koncentrujemy się na jednym miejscu.
To takie moje szybkie przemyślenia
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Magda_ 13:11, 01 wrz 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Toszka napisał(a)
Madziu przeczytałam wątek i tak na szybko kilka uwag z mojej strony.
1- kto ci powiedział, że wiśnia spija wodę z okolicy i trawnik pod nią nie rośnie?
Tak się składa, że u mnie ponad 20-toletnia wiśnia przekuta została na atrakcję ogrodu. Trawnik bucha pod nią bez większych problemów Staramy się ją wyprowadzić w formę parasola. Twoja wiśnia mogła by dostać np. bukszpanowe skarpetki.
2- czy nie lepiej by było sadzić pnącza po odnowieniu elewacji?
3- czemu tą piękną ścianę budynku gospodarczego koniecznie chcesz zakryć pnączem? A może przy ścianie posadzić jakieś drzewa (np. owocowe lub graby, czy buki) i prowadzić je płasko na ścianie z gałęziami ponad otworami drzwiowymi i okiennymi.
4- a może różę pnącą wykorzystać jako pnącze? (vide wątek "Anglia czerwiec" i "Anglia sierpień")
5- może nie przenosić "szklarni" a przekuć ją na coś w rodzaju ogrodu zimowego przy altanie (tej w przyszłości)?

To na razie tyle do przemyśleń


dziękuję, że do mnie zajrzałaś Toszko juz odpowiadam
1. mój dziadek "najmądrzejszy" w każdej dziedzinie życia
2 i 3. ta elewacja jest niestety brzydka a jej ewentualne odnowienie to bardzo daaaaaaaleka przyszłość
4. mam czerwoną pnącą różę z którą nie do końca wie co zrobić - do przemyślenia
5. losy szklarni są juz przesadzone. Z tyłu za budynkami mamy jeszcze spory kawałek ziemi i tam będzie miała ona dobre miejsce a zimowy ogród bedzie prawdopodobnie w tej dostawionej części domu tej z dużymi oknami.

Z tymi prowadzonymi drzewami to jest super pomysł, póki co w mogłabym je nawet teraz kupić i na razie wsadzić do donicy. A za rok lub dwa wsadzić je przy kaskadzie
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Magda_ 13:16, 01 wrz 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
polinka napisał(a)


Cześć Magda
Czy to jest włóknina czy jakaś folia? Widzę, że posadziłaś w niej już rośliny. Nie wiem czy to na stałe czy tylko tymczasowe ale najlepiej usuń ją bo rośliny nie będą rosnąć a się dusić
Nie wiem czy będziecie robić nową elewację? Jeśli tak to nie ma sensu sadzić żadnych pnączy na nią bo póżniej będziesz musiała wszystko usuwać. Nie wiem czy dobrze widzę ale posadziłaś bluszcz? On potrzebuje jakiś linek, sznurków aby wspinać się po ścianie.

Co do obrzeży to może kostka granitowa? Nie wiem z czego będziecie robić chodnik, trzeba to wszystko ładnie zgrać. Zobacz u Marzenki jak ma to ładnie połączone
Proponuję zająć się jednym miejscem, wstawić zdjęcie tego miejsca z wymiarami, opisem nasłonecznienia, wilgotności itd..Łatwiej wtedy pomóc bo koncentrujemy się na jednym miejscu.
To takie moje szybkie przemyślenia
Pozdrawiam serdecznie


Paulinko, elewacja niestety nie będzie odnawiana i mam nadzieje, ze bluszcz szybko ją zarośnie. Dobrze że podpowiedziałaś mi o tych podporach. Nie wiem czemu myślałam, że bluszcz sam sobie poradzi chodnik chciałabym zrobić z takich dużych płyt, wiec stąd ten pomysł na krawężniki

Już się ogarniam i skupiam na jednym miejscu
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Magda_ 13:19, 01 wrz 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Aga napisał(a)

Do wykończenia tej rabaty możesz posadzic trawy,róże,rozchodnik okazałly,dalie jeżeli jest tam słońce.A jeżeli jest tam cień paprocie ,tawułki trawy,funkie.



to jest rabata słoneczna. Powiem Ci Aguś tak szczerze, że póki co to boję się traw, bo nie wiem jak je komponować taki ze mnie cienki ogrodnik
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Aga 14:01, 01 wrz 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Trawy pasują do wszystkiego.Jasne trawy z hortensja i bukszpanem
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Aga 14:11, 01 wrz 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
magdalena_brzezinska napisał(a)
i jeszcze zmiany na innej rabacie




tylko fajnie by było gdybym wiedziała jak tą rabatę dokończyć. Wiem tylko, że będzie prostokątna i niektóre roślinki będą musiały wylecieć

Możesz też pod hortensjami dac choiny kanadyjskie Jeddeloh,pozniej obwodka z bukszpanu lub z żurawek.Albo przed hortensjami dac dereń Elegantissima pózniej tawuły japońskie pózniej niskie berberysy.
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Magda_ 09:51, 04 wrz 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
nie wiem czy dorosłam już do sadzenia traw - chyba trochę boję się efektu
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Aga 10:07, 04 wrz 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Ja w swoim ogródku posadziłam miskanty "Zebrinus" i "Morning Light" i nie żałuję
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Magda_ 10:51, 04 wrz 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
cykor ze mnie, ale może się jeszcze wyrobię Podobno najgorszy pierwszy raz hihihi


____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Magda_ 10:52, 04 wrz 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Posłuchałam was dziewczyny i wyrzuciłam tą agrowłókninę
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies