Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój wymarzony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród

gosiak 12:17, 16 sie 2013


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 68
Myślę, że gdyby przenieść szklarnię (nie likwidować czasem, bo to skarb w ogrodzie) powstałoby swietne miejsce na powyższe propozycje. Na początku obsadziłabym zywopłotem lub pnaczami najlepiej zimozielonymi (hedera) płot od sasiada. Niech już rosnie i z czasem stworzy intymny, zielony kącik wypoczynkowy. Zmieściłaby się i ściana wodna, i gril kamienny czy kominek. Istotne aby tak jak w propozycji były z tego samego materiału, który zresztą warto by powtórzyć w jeszcze innej części ogrodu (jakis kwietnik, podwyższona rabata). Studnie też bym obudowała tym samym kamieniem. Jeśli nie chcecie typowej studni to może można będzie z niej robić sezonowy kwietnik wstawiając różne donice.
____________________
Małgorzata
Magda_ 12:29, 16 sie 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Winobluszcz przy budynku już jeden jest "taki z dużymi listkami" a jesienią będzie ich jeszcze więcej, zastanawiałam się tylko czym go rozjaśnić. Ale dobrze żeby ta inna roślina też była zimozielona.
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
agatanowa 13:32, 16 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Winobluszcz nie jest zimozielony. Bluszcze są zimozielone. Trzmielina jest zimozielona i jest w kolorze jasnozielonym (bo listki są obrzeżone na biało) lub zółtym (gdy odmiana Esmerald Gold, czyli listki obrzezone na zolto). Możesz gdzieś zasadzić

Ale i bluszcz, i trzmielina rosną stosunkowo wolno

Dla mnie przepiekny przykład trzmieliny:


____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Magda_ 14:17, 16 sie 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
pomyliłam pojęcia chodziło mi po prostu o bluszcz
a masz może jakiś pomysł na jakąś szybko rosnącą, zimozieloną i pnącą roślinkę?
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
gosiak 15:44, 16 sie 2013


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 68
I znowu muszę sie zgodzić z Agatą
Z zimozielonych to chyba tylko bluszcz i trzmielina godne polecenia. Wbrew pozorom wcale nie rosną wolno. Pierwsze lata i owszem, ale później nie nadąża się ścinać.

____________________
Małgorzata
agatanowa 21:49, 16 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Magda, to Gosia podpowiedziała - zimozielone pnące: bluszcz i trzmielina
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Magda_ 23:48, 16 sie 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
tak tak czyli I fazę obsadzenia ściany już mam a co dziewczyny powiecie na tą moją mix-ową rabatę, moze jakieś sugestie. Bo mi marzą się te jasne hortensje ale to miejsce jest nasłonecznione.
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
agatanowa 00:01, 17 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
ścianę też zakryj

a na tę rabatę może wprowadź trawy, floksy (niektórzy porównuję je do hortensji, ale krócej kwitną), lawendę
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
gosiak 21:55, 17 sie 2013


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 68
U mnie hortensja Limelight w trzech miejscach i wszędzie w słońcu. Nie można tylko przesuszyć. Jak brak wody to zaraz widać po liściach.
____________________
Małgorzata
agatanowa 21:57, 17 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
tak, ponoc limka najlepiej znosi slonce
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies