Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój wymarzony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród

Magda_ 14:52, 14 sie 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
agatanowa napisał(a)


Magda: szklarenka i studnia - to wszytsko są użyteczne zabudowania. Niektórzy specjalnie budują sobie szkalrenki, żeby móc sadzonki sadzić wczesną wiosną i w zimie przetrzymywać bardziej wrażliwsze rośliny oraz bulwy. Jeśli przeszkadza w tym miejscu, oczywiście przenieś. A moze po prostu trzeba ciut odnowić? Studnię otwierasz od góry? Czy jest cały czas zamknieta i nie musi być otwierana.

Co do daszku, to musicie przerobić na solidną, prostą konstrukcję, pokryć blachodachówką (lub chociaż schludną dachówką bitumiczną, czym macie pokryty dach domu? bo najlepiej pokryć tym samym i daszek, i dach, będzie porządek i schludnie) i moim zdaniem przede wszystkim zrobić odprowadzenie rynną do ziemi, a dalej rurą do studni (która jest blisko!! wiec idealnie usytuowana) lub rurą drenarską obsypać żwirem i obwinąc geowłokniną i rozprowadzić na większym terenie. Inaczej zawsze będzie Ci woda spływała do piwnicy, bo tak jest wyprofilowany teren. Jeśli woda ze studni nie służy do picia a tylko do podlewania, to zrobiłabym ten pierwszy wariant, czyli odprowdziała deszczówkę do studni.



te drzewka były piękne zanim je przycięłam - a zrobiłam to z myślą o ich przeprowadzce.
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
AlicyaLK 15:13, 14 sie 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
agatanowa napisał(a)
Alka, ależ piękna ta inspiracja!!!! Znasz rośliny zastosowane? Hortensja-> ale jaka (chyba na anabellkę za duża, na grandiflorę za okrągła, więc...?), a trawa??
.


A znam to ponoć anabelle i Frosted Curls' - tak Danusia pisała
A to piękna Limka z trawami: http://pinterest.com/pin/133137732706978427/
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
agatanowa 16:00, 14 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
AlicyaLK napisał(a)


A znam to ponoć anabelle i Frosted Curls' - tak Danusia pisała
A to piękna Limka z trawami: http://pinterest.com/pin/133137732706978427/


Fajne, fajne te połączenia
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
gosiak 16:00, 14 sie 2013


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 68
Magdo, zgadzam się z Agatą - ogród aż się prosi, aby był w stylu sielankowym, wiejskim. Myślę, że ogród powinien być dopasowany do reszty otoczenia. Jeśli będzie wszystko dopasowane to już wtedy uzyskasz swego rodzaju uporządkowanie. Można zastosować dużo większe, niż w typowo wiejskich ogrodach, grupy tych samych roślin lub mniej urozmaicone, albo w spokojniejszej kolorystyce.
A rabaty mogą być w kształcie prostym jeżeli takie wolisz.
Jak tylko zaczęłam czytać Twój wątek od razu skojarzyłam go z wątkiem Marty.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2729-ogrodek-z-widokiem-na-stodolestajniewiate-z-maszynami-iwychodek
-na pierwszej stronie widać jaki świetny efekt dają pnącza i jak bardzo można ubarwić szare zabudowania.
Studnia może być dużym atutem ogrodu. Z czasem ładnie obudowana, z daszkiem dopasowanym do pozostałych, będzie podkreślac styl.
____________________
Małgorzata
agatanowa 16:06, 14 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
gosiak napisał(a)
Jak tylko zaczęłam czytać Twój wątek od razu skojarzyłam go z wątkiem Marty.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2729-ogrodek-z-widokiem-na-stodolestajniewiate-z-maszynami-iwychodek
-


Gosiu, dziękuję, że wkleiłaś wątek Marty jako inspiracja. (Nie trafiłam na niego wcześniej, ale rzut oka i się zakochałam: jest spojnośc, jest kolor, jest piękno i bogactwo, użytecznośc i wygoda, a nawet wygódka ) Właśnie o takie klimaty mi chodziło
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Magda_ 08:35, 15 sie 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Pokarzę Wam kobietki co chciałabym mieć w tym moim ogrodzie to może będzie łatwiej mi coś doradzić


do tej pory myślałam, że by zasłonić studnię i za nią zrobić coś takiego


a pod ścianą


tylko połoga nie drewniana


zastanawiamy się jeszcze razem z mężem czy tej altanki nie przenieść prosto pod domu, żeby mieć od razu problem zalewania wodą z głowy
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Magda_ 09:11, 15 sie 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
i jeszcze grill i wędzarnia w takim stylu
tak miej więcej
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
agatanowa 00:12, 16 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
bardzo ładnie planujecie
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Enya73 12:09, 16 sie 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
magdalena_brzezinska napisał(a)
Jeszcze widok z boku domu. W tym miejscu jest "z górki"


i o strony podwórka, pod tym budynkiem raczej ciężko będzie coś wsadzić. Zamiast ziemi mamy tam mnóstwo gruzu i chyba jakieś długie doniczki będą musiały wystarczyć.




.


Witaj!

Bardzo ciekawy ten budynek gospodarczy, ma fajny charakter, który można podkreślić posadzonym winobluszczem i hortensją pnącą, które obrosną z czasem ściany. Do tego terakotowe kompozycje z lawendą w donicach i będziesz miała małą Toskanię

Powodzenia i pozdrawiam
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
AlicyaLK 12:10, 16 sie 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
No wiedziałam, że te budynki mi się z czymś kojarzą! Toskania! Tak!!! Ale bosko będzie!!
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies