Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Canna - paciorecznik, kanna

Pokaż wątki Pokaż posty

Canna - paciorecznik, kanna

marla 13:11, 16 maj 2013


Dołączył: 15 maj 2013
Posty: 2
wlasnie obejzalam sobie wszystkie zdjecia cann, zamieszczone od str 1-6. Piekne sa. Zaparlam sie, i wlasnie ze bede miec wlasne i juz. Mam mega sloneczny ogrod, powinno im byc u mnie dobrze. Jak w tym roku nic nie wyjdzie, sadze w lutym w domu. Nie poddam sie. W sobote zaczynaja sie u mnie targi ogrodnicze, moze uda mi sie cos kupic...Wielkie dzieki za rady, bede sie stosowac. Canny to troche trudniejsze niz funkie,gozdziki, piwonie,floksy czy tulipany, ale z wasza pomoca dam rade. Wtym roku kupilam tez na balkony bugenwille i dipladenie. tez mam nadzieje ze dam rade...
____________________
Marla
yolka 12:47, 14 lip 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
też bardzo je lubię, moja właśnie zaczyna kwitnąć
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Gardenarium 09:49, 19 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Otrzymałam pytanie odnośnie kanny:


Witam serdecznie Prosze mi odpowiedziec dlaczego moje kanny w tym roku maja bardzo drobne kwiaty Niektore wyrosly do 1,5 m z ogromnymi liscmi Czy z biegiem lat kwiat sie zmienia czy bylo cos nie tak w mojej uprawie Moje drugie pytanie o ile moge zadac to czy powinnam wykopac 3-4 letnia sliwe o duzych owocach nie pamietam nazwy ktora w tym roku dopiero dala 3 sliwki Drzewko wyroslo dosc wysokie ale owocow nie ma Bede wdzieczna za odpowiedz Danuta
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:50, 19 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wydaje mi się, że zbrakło im pokarmu, może ziemia jest wyjałowiona, bo kanny to żarłoczne rośliny, mają wielkie liście.

Śliwę bym wykopała.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:37, 26 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Otrzymałam pytanie na maila:

Witam
Ponieważ nie znalazłam na forum żadnej rady na temat choroby wirusowej cann postanowiłam napisać.
Moje canny w zeszłym roku kwitły przepięknie były wysokie, a w tym roku maja liście nie zielone tylko zielono żółte tak jakby schły, młode liście rosną i już z żółtymi pasami a potem schną. Z tego co przeczytałam to jest to choroba wirusowa (objawy takie same), jak mam się jej pozbyć da się opryskać jakimś preparatem żeby moje canny rosły tak jak w zeszłym roku.
Pozdrawiam Justyna
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:39, 26 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Choroby wirusowe nie są do wyleczenia, kanny trzeba usuwać i palić, bo moga się zarazić inne, zdrowe rośliny, ale może to wcale nie jest choroba wirusowa tylko bakteryjna?

Możliwa jest rdza, która powoduje pomarańczowe plamy na liściach. Przyczyną jest zbyt wilgotne podłoże lub zatkany drenaż w donicy. W warunkach wilgotnych może także wystąpić na kwiatach szara pleśń. Usuwamy wtedy porażone kwiaty, aby choroba się nie rozprzestrzeniała.

Pokaż zdjęcia aby można było lepiej rozpoznać problem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Justi_842 09:16, 27 sie 2013

Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 2
Witam.
dziękuję za odpowiedz, pokazuje zdjęcia, mam nadzieję że da się je uratować bo mam tylko te canny i nie chciałabym ich stracić.
Pozdrawiam Justyna





Debra 10:35, 27 sie 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Te żółte paski to nie jest wg mnie żadna choroba tylko taka cecha rośliny.

Co innego zasychanie - za mało wody, za uboga ziemia - jak wiadomo, trudno o bardziej żarłoczne rosliny, niż kanny. Syp jej kompost, próchnicę raz w tygodniu, będzie śliczna.
Jest tych roślin sporo w jednym miejscu, pewnie 'wyjadają ' z ziemi wszystko w jeden dzień )

No i usuwaj kwiatostany. Tnz. zdjemuj lekko, te zwisające kolorowe płatki. Pozostaną kulki z nasionami, które też zdobią, jesli się je oczyści z 'flaczków'
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Justi_842 14:19, 27 sie 2013

Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 2
Dziękuję za pocieszenie ale ja sadze je już drugi rok i w zeszłym roku nie były w paski tylko miały piękne zielone liście, więc gdyby to nie była jakas choroba to ja skakałabym z radości
Debra 19:29, 27 sie 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Justi_842 napisał(a)
Dziękuję za pocieszenie ale ja sadze je już drugi rok i w zeszłym roku nie były w paski tylko miały piękne zielone liście, więc gdyby to nie była jakas choroba to ja skakałabym z radości


Zobacz w tym artykule

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/312-kanna-tropikalny-kwiat

To na pewno nie jest choroba, a fakt, że w ubiegłym roku ich nie było może wynikać z tego, że były młode i nie wykształciły wszystkich cech. Poza tym te dzielone amatorsko czasem maja nieco pomieszane cechy.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies