Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Canna - paciorecznik, kanna

Pokaż wątki Pokaż posty

Canna - paciorecznik, kanna

Sebek 18:23, 25 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jak sobie radzicie z ich hodowlą, bo mi kiepsko wychodzi
Największy problem mam z przechowywaniem, ale także je przelewam
Tym sposobem załatwiłem kilka kłączy, swoją drogą piękne odmiany ;--)
Po zimie zostały mi tylko dwie o drobnych, czerwonych kwiatach
Posadziłem jeszcze Cleopatrę i Louis Cottin,
Te zeszłoroczne wyglądają teraz tak
dwie pozostałe jeszcze nic nie wypuściły, bo później były posadzone
A jak wy radzicie sobie z ich hodowlą? Może znacie jakiś tajniki
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 21:12, 25 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
miałam dwa lata, potem koleżanka powiedziała,że nie wykopuje, bo nie przemarza, więc też zostawiłam, no i wymarzła,teraz nie mam, bo mam innych dużo do wsadzania po zimie)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
goniak 22:10, 25 lut 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Na zimę chowam do garażu lekko ogrzewanego i nie podlewam.
____________________
Małgosia mój zielony świat
monteverde 22:14, 25 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ale tylko raz czy caly czas, żeby mialy wilgotno?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 11:34, 27 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wiele lat uprawiałam kanny w donicach i wiosną wstawiałam do namiotu foliowego, gdzie była duż o wyższa temperatura, żeby je podpędzić, Wtedy wcześniej zakwitną.
Jako podłoża używałam kompostu własnej produkcji.
Potem nawoziłam florovitem w płynie. To żarłoczne rośliny.
Sebku jeśli słabo rosną, to przyczyna może tkwi w zbyt ubogiej ziemi? Może dałeś jakiś substrat torfowy, który szybko sie wyczerpuje. Zastosuj w sezonie nawozy dla roślin kwitnących, a wiosną właśnie florovit.





Na tarasie w kolekcji czarnych roślin



Chelsea Flower Show





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:41, 27 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Canna indica w Egipcie rosła w gruncie.







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joku 12:12, 27 mar 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11941
Miałam kanny, rosły u mnie bez problemów. Wsadzałam je wiosną do ziemi, pomijałam etap doniczkowy. Pewnie później wychodziły z ziemi i zakwitały. Jesienią po pierwszych przymrozkach wykopywałam z ziemi, trochę podsuszyłam i kładłam do worka. Tak zimowały do wiosny.
Sebku, pięknie wyglądają twoje roślinki w donicach. Powodzenia w uprawie!
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Sebek 12:30, 27 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Głównym problemem w ich hodowli mam z podlewaniem. Dwa lata temu kupiłem gotowe i wyglądały przecudnie jak zakwitły - były czerwone. Jednak zdjęcia nie posiadam. 2 lata temu także posadziłem pomarańczowe w marcu w donicach, ale niestety je przelałem. W zeszłym roku sadziłem chyba z pięć kłączy, lecz także je załatwiłem Ale kupiłem gotowe o drobnych kwiatach i te mi zakwitły. Teraz wyglądają tak

Musiałem je przenieść w zimniejsze miejsce, bo za szybko rosły. Posadziłem je w czarnej ziemi, ale dodałem hydrożelu, gąbki florystycznej i nawozu w granulkach.
Dwa inne kłącza mam jeszcze w doniczkach, lecz jeszcze nie wzeszły i nic dobrego z nich nie wróżę
Chyba kolejny raz je załatwiłem. Za to te kłącza latem pięknie się rozrosły i wytworzyły duże kłącza. Myślę, że zależy to od hodowcy i od jakości sadzonego kłącza. Bo dziwne wydaje mi się, że chociaż przechowywałem kłącza tak samo to tylko te przetrwały zimę. Może jeszcze się jeszcze na nie skuszę, bo mają śliczne kwiaty. Jednak jak kolejne kłącza załatwię to zrezygnuję z nich - nie są aż tak tanie, wolę kupić coś co będzie trwałe i na pewno nie zginie.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kaska_kadysz... 15:00, 27 mar 2011


Dołączył: 20 wrz 2010
Posty: 223
ja się nad swoimi nie rozwodzę, traktuje jak dalie. Jesienią wykopuje, bez ziemi wrzucam do piwnicy, a na wiosnę sadzę do gruntu albo do doniczek, do tej pory zawsze kwitły mniej lub bardziej obficie w zależności jak się nimi opiekowałam

odmiana 'Wyoming'
____________________
Podlasie * Podlasie Reaktywacja
Joku 16:07, 27 mar 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11941
Sebek, wydaje mi się że jesteś nadgorliwy z tym podlewaniem. Nie wiem gdzie je teraz trzymasz. W domu na parapecie (nad kaloryferem? zimny parapet?), w piwnicy (zimnej? ciepłej?).
Piszesz, że do doniczki dałeś hydrożel i gąbkę florystyczną (też chłonie wodę). Jeżeli będziesz taki zestaw podlewać chociażby co 2 - gi dzień (zwłaszcza w zimnym pomieszczeniu) to zalanie masz na mur beton. Ja sprawdzam czy ziemia w donicach jest sucha wkładając palec do ziemi (może tę metodę znasz?).
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies