Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Tarnowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Tarnowie

agatanowa 23:43, 23 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Richie napisał(a)

drugi raz na wiosnę przycinam nad ostatnim pąkiem.


Richie, co to znaczy? to oststni pąk nie jest na samym końcu gałązki, więc w rzeczywistości nic nie tniesz? Trudno byłoby mi w to uwierzyć, Tyś się chyba z nozycami urodził
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Richie 00:14, 24 sie 2013


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
agatanowa napisał(a)


Richie, co to znaczy? to oststni pąk nie jest na samym końcu gałązki, więc w rzeczywistości nic nie tniesz? Trudno byłoby mi w to uwierzyć, Tyś się chyba z nozycami urodził


Fajnie to wymyśliłaś z tymi nożycami Agatko Rozumowanie Twoje jest prawidłowe ale...ostatni pąk może być w połowie gałązki albo jeszcze niżej bo końcowa część gałązek często przemarza. Można też ze względów estetycznych tak formować by nie zasłaniały innch roślin bo są bardzo ekspansywne i mają duże przyrosty. Teraz to mi już musisz uwierzyć
Najlepiej jest posadzić dwa kolory żółty i czerwony blisko siebie bo podobno jeden jest męski a drugi żeński i dobrze im tak
____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
agatanowa 01:37, 24 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Richie napisał(a)


Fajnie to wymyśliłaś z tymi nożycami Agatko Rozumowanie Twoje jest prawidłowe ale...ostatni pąk może być w połowie gałązki albo jeszcze niżej bo końcowa część gałązek często przemarza. Można też ze względów estetycznych tak formować by nie zasłaniały innch roślin bo są bardzo ekspansywne i mają duże przyrosty. Teraz to mi już musisz uwierzyć
Najlepiej jest posadzić dwa kolory żółty i czerwony blisko siebie bo podobno jeden jest męski a drugi żeński i dobrze im tak


no to tak jak Pan Bóg przykazał, ale w dzisiejszych czasach, to juz nic nie wiadomo...
Ja mam taki pomarańczowy, ale maleńkie sadzonki (tegoroczne z odbić od macierzy), pewnie zakwitną za ok. pół wieku. Sadzonki od mamy, niestety u niej nie ma burzy kwiatów. Mówisz, że powinnam (i mama też) dosadzić coś do towarzystwa? Hmm...

Z cięciem - przekonałeś mnie

Swoją drogą milin to nie kwitnie na końcówkach pędów tegorocznych właśnie?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
ewsyg 16:48, 24 sie 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Richie napisał(a)


Spokojnie Ewo, każdy ogród jest inny i ma się podobać właścicielom. Twój też będzie zachwycał.
Maja była w moim ogrodzie a program można zobaczyć w internecie TVN Meteo nr odcinka 445.
Miliny skracam pózną jesienią po opadnięciu liści a drugi raz na wiosnę przycinam nad ostatnim pąkiem.
Również pozdrawiam.


A ile trzeba podciąć późną jesienią ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 16:53, 24 sie 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Doczytałam o milinie, okazuje się, że mam parkę. Ciekawe co spłodzą. Oba mają pąki kwiatowe ( każdy po jednym). Rosną jak szalone. No to może będą bliźniaki dwujajowe
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Richie 22:24, 24 sie 2013


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
ewsyg napisał(a)


A ile trzeba podciąć późną jesienią ?


Ja przycinam ok. 1/3 żeby nie wisiały długie gałązki bo bez liści nie są ładne.







____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
mira 21:30, 25 sie 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
noo to te miliny to Ty masz widziałam to wiem - ale co bez liści nie fajne ?

szukam czy już wstawiłeś kompozycje doniczkowe na konkurs ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Richie 21:46, 25 sie 2013


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Kilka fotek z niedzielnego popołudnia













____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
Richie 21:57, 25 sie 2013


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
... i jeszcze kilka...









____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
ewsyg 22:28, 25 sie 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Richie napisał(a)


Ja przycinam ok. 1/3 żeby nie wisiały długie gałązki bo bez liści nie są ładne.

Dziękuję za podpowiedź, to teraz już jestem wyedukowana. Zobaczymy jak sobie z tym tematem poradzę, póki co ciesze się z tych paków kwiatowych, ponieważ miliny sadziłam w tamtym roku. Wcześniej czytałam, że kwitną dopiero w trzecim roku po posadzeniu. Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies