Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Tarnowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Tarnowie

monteverde 00:12, 31 sie 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Richie napisał(a)
Nowe bukszpany czekają na swoje miejsce...








Przy ławeczce ślicznie wyglądają, na zimę zadołujesz tylko, a potem śliczne donice i masz piękny kącik
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
mira 00:37, 31 sie 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Marzenko to te klimaty możemy 7 września zobaczyć jak się poukładamy
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Urszulla 09:32, 31 sie 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Rysiu, derenie pagodowe mam na liście zapisane,
cieszę się że o nich przypominasz i je pokazujesz
bo właśnie u mnie dla jednego miejsce się znalazło-
co one lubią najbardziej:
cień czy słońce,
wilgoć?
i pewnie strzyżenie?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
AlKa 11:58, 01 wrz 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Witam poczytuje watek i jestem w połowie na etapie cisowo-bukszpanowego zakątka i robi sie coraz bardziej "Danusiowo" Bardzo ciekawy ogrod
____________________
pora na zmiany
AlKa 16:28, 01 wrz 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Hm to jestem na bierząco, zaznaczam do listy odwiedzanych, bo jest tu imponująco.
Super mieć taki dojrzały dopracowany ogród. podziwiam za ogrom pracy i czasu włożony w jego utrzymanie na mistrzowskim poziomie.
Jako że widziałam tu klematisy to mam pytanie jak one znosza przesadzanie, bo mam 4 sztuki i 3 z nich chciałabym przenieśc w inne miejsce. Nie wiem kiedy to najlepiej zrobić. A odnośnie przesadzania to 2 magnolie też bym chętnie przeprowadziła w inne miejsce. Przepraszam za pytania ale ja początkująca ogrodniczka jestem
____________________
pora na zmiany
Richie 23:50, 02 wrz 2013


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Urszulla napisał(a)
Rysiu, derenie pagodowe mam na liście zapisane,
cieszę się że o nich przypominasz i je pokazujesz
bo właśnie u mnie dla jednego miejsce się znalazło-
co one lubią najbardziej:
cień czy słońce,
wilgoć?
i pewnie strzyżenie?


Urszullko ja mam dwa derenie pagodowe, jeden rośnie w słońcu a drugi w cieniu i oba dobrze się mają. Natomiast dereni nie strzyżemy chyba że jakieś korekty a wilgoć umiarkowana.
____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
Richie 00:23, 03 wrz 2013


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
AlKa napisał(a)
Hm to jestem na bierząco, zaznaczam do listy odwiedzanych, bo jest tu imponująco.
Super mieć taki dojrzały dopracowany ogród. podziwiam za ogrom pracy i czasu włożony w jego utrzymanie na mistrzowskim poziomie.
Jako że widziałam tu klematisy to mam pytanie jak one znosza przesadzanie, bo mam 4 sztuki i 3 z nich chciałabym przenieśc w inne miejsce. Nie wiem kiedy to najlepiej zrobić. A odnośnie przesadzania to 2 magnolie też bym chętnie przeprowadziła w inne miejsce. Przepraszam za pytania ale ja początkująca ogrodniczka jestem
[/quote

Dzięki, że zadałaś sobie tyle trudu na prześledzenie tych stron i że ogród się podoba.
Clematisy możesz przesadać pod koniec września, przytnij je o połowę i dobrze podlej.
Jeżeli magnolie są młode to z dużą bryłą korzeniową w pazdzierniku, żeby się przed zimą ukorzeniły w nowym miejscu.
____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
AlKa 08:42, 03 wrz 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
____________________
pora na zmiany
Richie 23:10, 03 wrz 2013


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Wszystkim, którzy głosowali na moje propozycje w " konkursie doniczkowym" pięknie dziękuję.









____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
Richie 22:58, 04 wrz 2013


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Od kilku tygodni na moim tarasie zagościło zioło długowieczności Gynostemma pentaphyllum, podobno ma nadzwyczajne działanie zdrowotne, będę sprawdzał





i widok z tarasu



____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies