Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały ogródek Eli

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogródek Eli

ela_z 16:23, 22 wrz 2013


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712


Czy zależy Wam na oddzielaniu się od sąsiadów czymś wyższym na wysokości tarasu? Wtedy można wykorzystać kolumnowe cisy albo zdecydować się na cięty, formowany żywopłot z cisa. Ale żywopłot, zwłaszcza zwarty formowany dodatkowo zaciemni.


Jeżeli chodzi o sasiadów "od strony tarasu" nie zależy nam na szczelnym osłonieciu, wysokie trawy starcza!
A co do obsadzeń "od strony przejścia". Danusia sugerowała żeby w całym przejsciu wsadzić cisy lub thuje smaragd. Chcielibysmy je pociągnąć do drugiej donicy.

____________________
Ela - Mały ogródek Eli
ela_z 17:41, 22 wrz 2013


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
W związku z tym że w ogrodzie przewidujemy dużo prac dodatkowych (wykonanie donic, powiekszenie tarasu) musimy przenieść obsadzenia na wiosne, będe miała więc dużo czasu na przemyślenia i dobór roślin.

Chciałabym chociaż wykonać przedogródek:


Chciałabym wsadzic:
dwie wierzby hakuro
5 bukszpanów formowanych w kule albo tawuły japońskie odmiany "Golden Princess"
i do tego trawy morning light

Na rabacie przy parkingu Azalie/rododendrony otoczone niecierpkiem. Czy dosadzic tu jakies trawy albo bukszpan zeby spiąć obie rabaty w całość?

Co Wy na to?
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
kaisog1 12:42, 23 wrz 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
..a mnie się nudziło przed wyjazdem i się pobawiłam





____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
ela_z 16:30, 23 wrz 2013


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
kaisog1 napisał(a)
..a mnie się nudziło przed wyjazdem i się pobawiłam



Super się pobawiłaś Świetnie to wyglada. Powoli zaczynam sobie to wszystko ukladac w głowie Udanego wyjazdu
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
ela_z 10:45, 29 wrz 2013


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
Zalogowałam sie na GP i troche sie pobawiłam z przodu:

Co o tym myślicie?




Mam jeszcze pytanie dotyczące nasadzen do kiedy moge wsadzac drzewa i krzewy?
Pazdziernik mam byc podobno ciepły, wiec może jeszcze 2 weekendy?
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
kaisog1 22:45, 29 wrz 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Sadzić możesz dopóki ziemia nie zamarznie
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
ewalm 11:38, 30 wrz 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
To jest wąski pas, trawnika w przedogródku, prawda? Do spółki z sąsiadem. Zaplanuj go tak, żeby w ogóle nie mieć tam trawy, koszenie takich małych kawałków albo między roślinami jest strasznie upierdliwe. Chociaż może trawa jest tylko na zdjęciu, bo jest, a planujesz tam korę? Można np. miedzy bukszpany posadzić niska odmianę tawuły japońskiej i też przycinac w kulki, mniejsze od bukszpanowych. Jakąś jasna odmianę. Albo wykorzystać byline zadarniającą. Ja bym połączyła obie rabaty, np. taka samą trawą, albo powtórzeniem bukszpanu.

Podoba mi się pomysł kwadratowego kształtu rabaty obok parkingu. A jak tam jest ze słońcem?

Wierzba Hakuro wymaga częstego cięcia i czasami wygląda nienajlepiej. To nie jest najlepsze dzrewo do reprezentacyjnej częsci ogrodu. Jakby zajrzała Danusia, pewie poradziłaby Ci wiśnię 'Umbraculifera'.

Lubisz symetryczne i uporządkowane nasadzenia?


____________________
Ogródek na trzy lata
ela_z 13:45, 30 wrz 2013


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
kaisog1 napisał(a)
Sadzić możesz dopóki ziemia nie zamarznie


Dziekuje za informacje. Czyli jeszcze z dwa tygodnie moge Pozdrawiam
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
ela_z 13:58, 30 wrz 2013


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
ewalm napisał(a)
To jest wąski pas, trawnika w przedogródku, prawda? Do spółki z sąsiadem. Zaplanuj go tak, żeby w ogóle nie mieć tam trawy, koszenie takich małych kawałków albo między roślinami jest strasznie upierdliwe. Chociaż może trawa jest tylko na zdjęciu, bo jest, a planujesz tam korę?


Tak to jest pas ok 1,5m szerokości. Planuje tam kore , tylko nie bardzo wiedzialam jak w GP ja wsatwic (ale juz umiem


ewalm napisał(a)
Można np. miedzy bukszpany posadzić niska odmianę tawuły japońskiej i też przycinac w kulki, mniejsze od bukszpanowych. Jakąś jasna odmianę. Albo wykorzystać byline zadarniającą. Ja bym połączyła obie rabaty, np. taka samą trawą, albo powtórzeniem bukszpanu.

Podoba mi się pomysł kwadratowego kształtu rabaty obok parkingu. A jak tam jest ze słońcem?


Tak własnie myslalam ze bukszpan to dobre rozwiazanie, mysle ze morning light moze byc za wysoka do rododendronów.
Słonce jest od godziny 13 do zachodu

ewalm napisał(a)
Wierzba Hakuro wymaga częstego cięcia i czasami wygląda nienajlepiej. To nie jest najlepsze dzrewo do reprezentacyjnej częsci ogrodu. Jakby zajrzała Danusia, pewie poradziłaby Ci wiśnię 'Umbraculifera'.


Wiśnia mi sie bardzo podoba ale moj mąż raczej nie zrozumnie wydania 500zl na dwa drzewka:/
Wierzba spodobała mi sie tutaj:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1032-tawula-japonska-spirea-japonica " target="_blank" rel="nofollow"> http://www.ogrodowisko.pl/watek/1032-tawula-japonska-spirea-japonica

ewalm napisał(a)
Lubisz symetryczne i uporządkowane nasadzenia?


Bardzo lubie takie nasadzenia, dlatego cieszę się ze trafilam na ogrodowisko i preferujecie tu kilka gatunkow w duzej ilości. Bardzo mi to odpowiada i sparwia wrazenie porzadku.


____________________
Ela - Mały ogródek Eli
ela_z 11:50, 03 paź 2013


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
Aaaaaaaaa,
U nas w nocy -5C chyba moj ogrodek bedzie dopiero na wiosne
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies