Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały ogródek Eli

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogródek Eli

abiko 12:37, 13 wrz 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8404
Ela ja tulipany wsadziłabym do donicy, zadołowała na zimę i pięknie miałabyś na wiosnę. Wg mnie jak posadzisz je gdziekolwiek nie będzie takiego efektu, bo mało roślinek. Krokusy w trawie fajnie, ale mnie jakoś nie przekonały, to koszenie potem i nie wszyskie mi zakwitły na drugi rok.

Skądś znam te domki wrzuć swój ogródek na mapkę
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
ela_z 11:11, 14 wrz 2013


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
Super pomysl z tymi donicami! Juz znalazlam watek na ten temat! Dziekuje
Domki sa w Trojmiescie
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
ewalm 10:01, 16 wrz 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Witaj Elu. Macie dość nowoczesną architekturę. Ogródek też chcesz taki mieć?
____________________
Ogródek na trzy lata
ela_z 13:37, 16 wrz 2013


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
Witaj!

Lubie dużo roslin w ogrodzie (niekoniecznie dużo gatunków), gąszcz traw, ogrom kwiatów (jednego koloru), takie zarosniete!
Wole prosta linie trawnika niz zaokrągloną.

Najwiekszy problem mam z przejsciem do ogrodka. Po pierwsze jest tam wasko a po drugie to ściana pólnocno-wschodnia wiec slonce jest tam przez chwile rano i popołudniu.

Pozdrawiam
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
kaisog1 20:46, 16 wrz 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
To przejście między domem a siatką jest faktycznie bardzo wąskie. Jedynie można by było puścić bluszcz na siatkę i próbować tam z trawami typu Hakonechloa bądź hostami. Ale trzeba by je było mocno "upchnąć" pod siatkę....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
ewalm 10:28, 17 wrz 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Elu, a jaką macie ziemię? Teraz mi się przypomina, że chyba gliniastą.
Planujesz brzozę, ale jaką? wysoką? Doorenbos? czy zwisającą?
Ściana z iglaków przed parkingiem z jakiegoś konkretnego powodu?

To zamknięte osiedle bliźniaków? Ładna architektura. Pasują do nie trawy, paprocie i kwiaty , + niskie oświetlenie np. z białych kul na słupkach.
____________________
Ogródek na trzy lata
ela_z 12:30, 17 wrz 2013


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
kaisog1 napisał(a)
To przejście między domem a siatką jest faktycznie bardzo wąskie. Jedynie można by było puścić bluszcz na siatkę i próbować tam z trawami typu Hakonechloa bądź hostami. Ale trzeba by je było mocno "upchnąć" pod siatkę....


Na siatke zastanawiam sie nad bluszczem pospolitym, kokorniakiem wielkolostnym albo hortensja pnącą (odm. mirranda) jako że moga rosnąć w półcieniu. Nie wiem tylko jak połaczyć sciane z tych roślin z poszczegołnymi częsciami ogrodu!?
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
ela_z 12:38, 17 wrz 2013


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
ewalm napisał(a)
Elu, a jaką macie ziemię? Teraz mi się przypomina, że chyba gliniastą.
Planujesz brzozę, ale jaką? wysoką? Doorenbos? czy zwisającą?
Ściana z iglaków przed parkingiem z jakiegoś konkretnego powodu?

To zamknięte osiedle bliźniaków? Ładna architektura. Pasują do nie trawy, paprocie i kwiaty , + niskie oświetlenie np. z białych kul na słupkach.


Osiedle nie jest zamkniete ale droga wewnetrzna jest teoretycznie nasza.

Ziemia jest gliniasta, ciezka i czesto stoi woda, szcegolnie przy plocie.

Jezeli chodzi o brzoze to chcialabym Doorenbos, tylko zastanawie mnie jej wielkosctzn czy nie przytłoczy ogródka!

Sciana z iglaków zeby sie zasłonić na przyszłość jak uda nam sie przesunąć ogrodzenie.

Chcialabym tez gdzies wstawic magnolie ale u nas jest dosyc wietrznie. Wiec pewnie lepiej by wstawic pergole przy plocie przed nasadzeniami
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
kaisog1 12:42, 17 wrz 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Zrobiłam z bluszczu bo ładnie zimą wygląda A jak połączyć ? Wystarczy dac go w jeszcze jednym miejscu - na przykład przy tarasie, tam gdzie planujesz trawy. Tyle, że ja bym zrezygnowała z donicy a posadziła je w gruncie. Zrobi ci sie takie mieszany żywopłot.

Z brzozy bym zrezygnowała przy tak małym ogrodzie.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 12:56, 17 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
ela_z napisał(a)










Obejrzyj

http://majawogrodzie.tvn.pl/107,Maly-ogrodek-pelen-kolorow-Rosliny-balkonowe-odc-394,odcinek.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies