Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim magicznym ogrodzie wszystko...

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim magicznym ogrodzie wszystko...

09:14, 20 wrz 2013
Trawnik jaki gęsty tylko patrzeć jak będzie się zmniejszać,rabaty planujesz jeszcze w tym roku?
ANIA 11:11, 20 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Rabaty planuję jeszcze w tym roku ponasadzać. Kupiłam dwa pudełka po 150 szt. cebul różnych kwiatków. Ale ja mam z wszystkim poważne opóźnienia. Wiem, że powinnam je wsadzić już w sierpniu, ale ciągle albo nie mam czasu, albo sił.... Wczoraj do nocy sadziliśmy spóźnione truskawki w warzywniku - mam nadzieję, że może jednak zakorzenią się i przyjmą. Z rabatami może w sobotę uda mi sie coś zrobić. Nie mam jeszcze koncepcji gdzie i jak sadzić. Działam dość spontanicznie i potem przesadzam, zmieniam. Na razie moje działnia ogrodowe polegają też na gromadzeniu roślin. Wychodzę z założenia, że jak już coś będę miała u siebie, to mogę przesadzić i wykorzystać w innym miejscu.

Może umieszczę jeszcze parę zdjęć poglądowych jaki jest kształt działki i co na niej już się znajduje.

Fragment po prawej od frontu:



Fragment po lewej od frontu:



Fragment od frontu:



____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
ANIA 11:18, 20 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Miejsce pod oknem od frontu domu:



Z tyłu domu aranżacja tzw. kamienna rzeka. Od jednej rynny poprowadziliśmy spływ po ułożonych kamieniach wśród świerków, który kończy się takim niby oczkiem:



Dalej przejście do warzywnika obsadzonego akacjami, które wyciągają wszelkie wartości odżywcze przeznaczone dla warzyw. A więc pomysł z warzywnikiem wśród akacji okazał się chybiony, choć romantyczny Przed przejściem miejsce na ognisko:

____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
ANIA 11:22, 20 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Dalej rabata z ulubionym kamieniem - miejscem odpoczynku - mojej córeczki:




Winogrona osłaniające wiatę:



Tu syn gra w koszykówkę :

____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
ANIA 11:24, 20 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Stąd płynie paliwo do ogrzania domku:



A tu moja chluba - astry:

____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
ANIA 11:29, 20 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Jeszcze rabata z różami i mieczykami:



Te same róże, tyle, że w odsłonie letniej:



____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
ANIA 11:38, 20 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
I jeszcze pokażę moje rododendrony:



I tu aż prosi się jakaś rabata. Ale jaka? Co pasuje do rododendronów?
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
11:48, 20 wrz 2013
Ładnie już masz zagospodarowane,z czasem uzupełnisz rabaty ale już jest fajnie no i najważniejsze,że masz pomysł na swój ogród bo widzę,że masz..
Nie raz tak myślę..jak fajnie zakładać ogród od początku,teraz to co innego.Jest tyle szkółek i niesamowity wybór,dostęp do wszelkich informacji no i przede wszystkim jest internet a tam skarbnica wiedzy,fora ogrodnicze i mnóstwo przyjaznych zakręconych ogrodowo ludzi.Fajnie jest
O cebule kwiatowe nie martw się bo dopiero teraz jest pora na ich sadzenie,jedynie narcyzy sadzę w sierpniu,reszta : krokusy,tulipany,szafirki,przebiśniegi,cebulice,iryski..sadzę teraz.Czosnki nawet później.
Szachownicy nie sadze już wcale,u mnie nigdy się nie udała..
Truskawki na pewno się przyjmą,jeszcze cały październik mają na to.Pewnie,że najlepsza pora to sierpień ale nie zawsze wychodzi jak byśmy chcieli.Miałam też u siebie ale w tamtym roku zrezygnowałam,może na drugi rok posadzę.
Miłego dnia Aniu
Widzę śliczny bruk ,czy to kamień ?
malgorzata_s... 11:53, 20 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Witam. Już jest ślicznie. Córunia jest słodziutka. A co -pasuje do rododendronów zobaczysz u Bogdzi- Rododendronowy ogród.Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
ANIA 12:12, 20 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Anulka i Małgorzata S - Dziękuję za miłe słowa.
Pomysł na ogród rodził się w mojej głowie wraz z budową domu. Jednak nie mam ani doświadczenia, ani wiedzy jak sobie radzić z roślinami. Co innego zplanować kszałty i wyznaczyć miejsca tematyczne w ogrodzie. Na tym etapie bardzo jest mi potrzebna wasza wiedza, wasze pomysły i podpowiedzi - jak dobrze, że trafiłam na tak fajne forum ogrodnicze i tak miłych pasjonatów ogrodowych.
Co do chodników i podjazdów to faktycznie wykonane są z kamienia polnego. Taka stylizacja wpisuje się w nasz domek oraz w okolicę.
Truskawski mialam w tym roku pierwszy raz i bardzo małą ilość. Bardzo porozrastały mi się i chcę wykorzystać je do nowych nasadzeń.
W tym roku miałam też troszkę malin na sok na przeziębienia jesienno-zimowe. W okolicy rosnie sporo czarnego bzu - więc apteczko-spiżarka będzie wypełniona.
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies