Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim magicznym ogrodzie wszystko...

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim magicznym ogrodzie wszystko...

GorAna 19:55, 20 wrz 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16051
Aniu, mieszkamy nie tak daleko od siebie...sprawdziłam na mapie
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
ANIA 20:00, 20 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
GorAna - z której strony Bydgoszczy mieszkasz?
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
Agania 20:25, 20 wrz 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Aniu, świetnie sobie radzisz, powodzenia, u mnie też tylko ja się wyrywam, ale w końcu zawsze znajdzie się ktoś do pomocy i co roku jest coraz ładniej, a ogrodowisko każdemu pomaga
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ANIA 23:15, 21 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Agania Ogrodowisko bardzo wciąga. Jest kopalnią wiedzy ogrodniczej i mobilizuje do pracy we własnym ogrodzie. Jak smakowała pikantna zupa z dyni?
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
ANIA 23:35, 21 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Anulka - przepis na nalewkę:
1 l spirytusu;
1 l wody;
szklanka koniaku;
1 kg owoców czarnego bzu;
0,5 kg cukru;
skórka otarta z pomarańczy;
6 goździków, kawałek kory cynamonu

Owoce wsypać do słoja, zalać spirytusem i koniakiem, szczelnie zamknąć i postawić w nasłonecznionym miejscu. Codziennie potrząsać słojem. Po dwóch tygodniach zagotować syrop z cukru i wody z dodatkiem skórki pomarańczy, goździków i pokruszonej kory cynamonu. Gotować na małym ogniu, 10 minut. Ostudzić, wlać do owoców i spirytusu, szczelnie zamknąć, mocno potrząsnąć słojem i pozostawić. Po 3 dniach zlać, odcisnąć owoce, przefiltrować, rozlać do butelek, szczelnie zamknąć. Po 6 miesiącach leżakowania w suchym, chłodnym i ciemnym miejscu degustować.
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
ANIA 14:32, 23 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Motyle zajrzały do mojego ogrodu.....



A poniżej mój misz-masz truskawkowo-malinowo-malwowy i jescze zaplątało się trochę zawilców z poprzedniej kompozycji.

____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
Margarete 16:25, 23 wrz 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
ANIA napisał(a)
Margarete - potrzeba mi przewodnika po Ogrodowisku.
Rodki faktycznie mam - ukryte w trawie. Myślę o skomponowaniu w tym miejscu jakiejś ciekawej rabaty. Muszę wyciąć trawę i ponasadzać jakieś towarzystwo podkreślające piękno rh



Mówisz...masz...tu jest taki watek w którym to i owo jest wyjasnione jesli chodzi o ogrodowiskowy slang :
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2503-ogrodowisko-przemowilo-czyli-nasze-powiedzonka
Pozdrawiam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
16:53, 23 wrz 2013
Aniu dziękuję bardzo za przepis,przepiszę do zeszytu żeby nie uciekło.Na pewno pyszna będzie
Cudnie kwitnie Ci rozchodnik okazały,moje po wykopaniu na wiosnę do tej pory w donicach,oj coś się ociągam...
Miłego dnia
GorAna 09:15, 24 wrz 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16051
ANIA napisał(a)
GorAna - z której strony Bydgoszczy mieszkasz?
Aniu, zobacz na mapie ogrodów
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
GorAna 09:17, 24 wrz 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16051
ANIA napisał(a)


A poniżej mój misz-masz truskawkowo-malinowo-malwowy i jescze zaplątało się trochę zawilców z poprzedniej kompozycji.


Oj będzie tutaj jak w malinowym chruśniaku
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies