Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim magicznym ogrodzie wszystko...

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim magicznym ogrodzie wszystko...

13:49, 20 wrz 2013
To proszę o przepis
ANIA 14:10, 20 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Margarete - wypatrzyłaś u mnie rodki - które to? Ja jestem taka bardzo początkująca ogrodniczka i moja wiedza odnośnie roślin jest bardzo prenetalna. Obecnie jestem na etapie gromadzenia i zdobywania roślin od innych miłośników ogrodów. Nasadzam je i patrzę co z nimi dalej robić. Gdzie będzie ich docelowe miejsce. Często nie znam nawet ich nazw. A wszystkie podobają mi się. Nie potrafię jeszcze selekcjonować i dobierać w kompozycje.
A co do Zamku B. to naprawdę piękne miejsce. Prawie wszystko na wyciągnięcie ręki - las, pola, łąki, zamek, pradolina. Daleko tylko do jeziorka. Do miasta też nie jest daleko. Odnalazłam tu swoje miejsce.
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
ANIA 14:12, 20 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Przepis na nalewkę muszę wyciągnąć od męża. Może szybciej będzie niż z tymi moimi zdjęciami
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
malgorzata_s... 14:13, 20 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Aniu oczywiście zdjęcia mam i wkleję u siebie specjalnie dla ciebie. Napisałaś przecież że góry to twoja pasja.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
ANIA 14:22, 20 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Och Małgosiu jak miło z Twojej strony. Idę sprawdzić czy już je masz
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
ANIA 14:25, 20 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Małgosiu dziś i ja zrobię zdjęcia mojej okolicy i powklejam.
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
Margarete 14:36, 20 wrz 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
ANIA napisał(a)
Margarete - wypatrzyłaś u mnie rodki - które to? Ja jestem taka bardzo początkująca ogrodniczka i moja wiedza odnośnie roślin jest bardzo prenetalna. Obecnie jestem na etapie gromadzenia i zdobywania roślin od innych miłośników ogrodów. Nasadzam je i patrzę co z nimi dalej robić. Gdzie będzie ich docelowe miejsce. Często nie znam nawet ich nazw. A wszystkie podobają mi się. Nie potrafię jeszcze selekcjonować i dobierać w kompozycje.
A co do Zamku B. to naprawdę piękne miejsce. Prawie wszystko na wyciągnięcie ręki - las, pola, łąki, zamek, pradolina. Daleko tylko do jeziorka. Do miasta też nie jest daleko. Odnalazłam tu swoje miejsce.


Aniu "rodki" to rododendrony zwane też w skrócie "rh" - to taki nasz slang ogrodowiskowy..
A wypatrzyłam rododendrony - pokzaywałas na fotce kwitnace wśród trawnika .
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
malgorzata_s... 16:36, 20 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Już. Tyle na razie. Wieczorkiem może więcej znajdę.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Agania 18:54, 20 wrz 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Witaj Aniu, gospodyni na włościach w pradolinie Wisły, dziewczyno i u stóp masz jeszcze Zamek Bierzgłowski. Cieszę się razem z Tobą, że znalazłaś, swoje miejsce na ziemi i że jesteś już na ogrodowisku, trzymam kciuki za ogród, już wiele sie dzieje, rabata żwirowa ze świerkami robi wrażenie.
Czy to magnolia posadzona przed domem? Lasy wokoło, na grzybki pewnie już chodzicie i śliczna pomocnica Ci rośnie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ANIA 19:37, 20 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Margarete - potrzeba mi przewodnika po Ogrodowisku.
Rodki faktycznie mam - ukryte w trawie. Myślę o skomponowaniu w tym miejscu jakiejś ciekawej rabaty. Muszę wyciąć trawę i ponasadzać jakieś towarzystwo podkreślające piękno rh

Agania - Rabata ze świerkami i kamieniami powstała dość niespodziewanie, ponieważ okazało się, że na małej działeczce moich Rodziców już się tak duże drzewa nie mieszczą i ograniczają wzajemnie. Pozwolili więc nam je zabrać. Z duszą na ramieniu przesadzaliśmy takie dojrzałe drzewa. Obawialiśmy się czy się przyjmą, ale udało się. Przyjęły się i mają się u nas dobrze.

Las faktycznie jest w pobliżu, choć grzybów w nim nie ma. Na grzyby jeździmy kawałek dalej.

Magnolię też mam, ale za domem i nie pokazywałam jej jeszcze. Przed domem mam kalinę, 2 jarzębiny, judaszowca, forsycję, krzewuszkę, hibiskusa, hortensję chyba bukietową oraz szlaczek z bukszpanków i trochę chaotycznie powsadzanych host.
Co do pomocy, to mam wiele par rąk - choć nie wszystkie wyrywają się do tej pomocy. Te najmniejsze faktycznie najchętniej.

____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies