Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim magicznym ogrodzie wszystko...

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim magicznym ogrodzie wszystko...

ANIA 10:08, 24 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
GorAna napisał(a)
Aniu, zobacz na mapie ogrodów


No już zobaczyłam
Najpierw napisałam, a potem się zreflektowałam, że mogę sama zobaczyć...
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
ANIA 21:03, 24 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Anulka napisał(a)
Aniu dziękuję bardzo za przepis,przepiszę do zeszytu żeby nie uciekło.Na pewno pyszna będzie
Cudnie kwitnie Ci rozchodnik okazały,moje po wykopaniu na wiosnę do tej pory w donicach,oj coś się ociągam...
Miłego dnia


Mam jeszcze taki rozchodnik:




ale nie znam jego nazwy.







____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
Agania 21:17, 24 wrz 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Aniu z zamku, to jest rozchodnik okazały Matrona
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ANIA 21:19, 24 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Zaplanowałam, że tej jesieni stworzę dwie rabaty.

Jedną z tyłu domu od południa. W trawie rośnie tam obecnie magnolia oraz 3 hortensje: biała, niebieska oraz różowa. Nie mam koncepcji jak ma wyglądać to miejsce. Może ktoś pomoże mi i podsunie jakiś pomysł.
Oto zdjęcie tego miejsca:




Druga rabata ma powstać od frontu obok wejścia pod oknem kuchennym. Rosną tam dwa rodki normalnych rozmiarów oraz jeden miniaturowy. Jest to strona północna.



W tych rabatach chcę powkopywać cebule różnych kwiatów: tulipany, krokusy, szafirki, zawilce...
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
ANIA 21:28, 24 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Agania napisał(a)
Aniu z zamku, to jest rozchodnik okazały Matrona


Agatko dzięki za info. A może znasz jeszcze takie rozchodniki jak na zdjęciu poniżej?
Tylko, że zdjęcie zrobione jakąś godzinę temu po ciemku z lampą:




Mój internet jest tak powolny, że jedno zdjęcie wczytuje się 10 minut. Koszmar.



____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
Katkak 21:35, 24 wrz 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj Aniu, wpadam i ja z wizytą. Twój ogród jest już piękny. Widać czego chcesz i dążysz do celu. Masz miejsce na ognisko? Jak ja Ci tego zazdroszczę Żaden, choćby najwspanialszy i najpiękniejszy grill nie odda tego klimatu co ognicho Gitara śpiew i... nalewka z bzu? Aniu widziałam u Ciebie stare dachówki. Niech Cię ręka Boska broni je wyrzucać. Tu na ogrodowisku widziałam prawdziwe cudeńka z z dachówek, a jedna Pani (niestety nie pamiętam nazwy wątku) miała bardzo dużą powierzchnię wyłożoną dachówką (układana na sztorc, wiesz, tym wąskim paseczkiem. Nie do wiary ile się musieli napracować). Z góry wyglądało to jakby jakaś rzeka płynęła, pięknie. Fajną masz córcię. Oj, byłaby synowa dla mnie Pozdrawiam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
ANIA 21:54, 24 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Kaśka specjalnie dla ciebie mój malinowo - truskawkowy chruśniak ze ścieżką właśnie z dachówek. Dachówka nie jest do wyrzucenia. Jest uratowana z rozbiórki i ma ponad 100 lat. Wykorzystujemy ją do uatrakcyjniania ogrodu. A już wiem do kogo uderzyć po radę co zrobić z czegoś fajnego, znalezionego, niechcianego lub odzyskanego




A córcie to mam dwie. Ta młodsza z pewnością na synowa się nada. Robotna i pomysłowa w pracach ogrodowych. Zawsze znajdzie innowacyjne zastosowanie narzędzi ogrodniczych, albo poprzestawia pieczołowicie poukładane przeze mnie kamienie. Zawsze ma swoją koncepcję. A starsza jest w wieku niechętnym do pomocy w ogrodzie
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
ANIA 22:07, 24 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Pokażę jeszcze moją kamienną rzekę, która jest ciągle w fazie tworzenia:



A poniżej jej poszczególne fragmenty:



ciąg dalszy jutro nastąpi, bo kolejka do internetu ustawiła się mnie.
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
Bogdzia 22:43, 24 wrz 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Fajna ta rzeka kamienna a jeśli chodzi o długie wgrywanie siezdjec to moze one mają za duzy rozmiar, mozesz go zmniejszyc np w darmowym programie Photoscape lub w wielu innych.Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
ANIA 22:50, 24 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912






____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies