Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Eli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Eli

elzbieta_g 08:21, 27 wrz 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
Agania napisał(a)

Witaj Elu, piękny początek, fajnie jest zaczynać od czegoś co już jest w ogrodzie, teraz powracając do wątku macie piękną rzęźbę w ogrodzie, ja podziwiam to prawdziwa piękność


tą rzeżbę na wiosnę muszę obsadzić zielenią bo taka łysa i nie ma tego '' czegoś''
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
elzbieta_g 08:25, 27 wrz 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
dziś kupiłam różowe '' witaminki'' i idę walczyć z nornicami bo to co one wyprawiają to przechodzi ludzkie pojęcie
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Jadzia68 11:35, 27 wrz 2013


Dołączył: 23 wrz 2013
Posty: 143
Witaj Elu, masz piękny ogród taki przestronny i bardzo ladny układ rabat. podoba mi się też altana porośnięta winobluszczem, szczególnie teraz urokliwe to wygląda jak przebarwia się na czerwono.
____________________
Pozdrawim Jadzia Ogródek ze studnią
elzbieta_g 11:57, 27 wrz 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
Jadzia68 napisał(a)
Witaj Elu, masz piękny ogród taki przestronny i bardzo ladny układ rabat. podoba mi się też altana porośnięta winobluszczem, szczególnie teraz urokliwe to wygląda jak przebarwia się na czerwono.


dzięki za wizytę. przez to ze taki duży to strasznie mnie korci by go zapełnić i nie kosić trawnika 3 godz., a z każdej strony ogrodu za tujami są nasze wolne działki tylko się proszą by stworzyć tam ogrody ale to chyba jak w Totka wygram
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Agania 19:24, 28 wrz 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Elu, wracając do tematu obsadzenia roślinami pięknej rzeźby, ona ma to coś i otoczona jest już zielenią. Sam środek bryły byłby możliwy do obsadzenia, czyli chodzi mi o tą górkę kamieni, jest tylko usypana czy połączona na trwale zaprawą, bo jeśli nie to ja widzę tylko tutaj miejsce do nasadzeń.
To mogłaby być kępa irysów japońskich, tatarak Variegata, przęstka lub strzałka wodna, w samym oczku posadź lilie wodną, ale poszukaj odmiany na niewielką głębokość, bo Wasze oczko jest chyba malutkie, zdjęcie oddaje taki obraz
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
elzbieta_g 19:50, 28 wrz 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
Agania napisał(a)
Elu, wracając do tematu obsadzenia roślinami pięknej rzeźby, ona ma to coś i otoczona jest już zielenią. Sam środek bryły byłby możliwy do obsadzenia, czyli chodzi mi o tą górkę kamieni, jest tylko usypana czy połączona na trwale zaprawą, bo jeśli nie to ja widzę tylko tutaj miejsce do nasadzeń.
To mogłaby być kępa irysów japońskich, tatarak Variegata, przęstka lub strzałka wodna, w samym oczku posadź lilie wodną, ale poszukaj odmiany na niewielką głębokość, bo Wasze oczko jest chyba malutkie, zdjęcie oddaje taki obraz

niestety to zaprawa na stałe więc takie obsadzenia odpadają, tylko np. puścić trojeść, jak proponowała Danusia lub bluszcz by trochę zasłonić tą surową bryłę
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
malgorzata_s... 20:03, 28 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Elu z boczku tam gdzie masz berberys i irgę spokojnie bluszcz posadzisz i on zarośnie kamyki. Jeszcze trzmielina może być. Wkleję u siebie jak mi zarosła płot, a tnę ją trzy razy w roku. Gdybym nie przycinała to z 4 m by miała.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
elzbieta_g 20:26, 28 wrz 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
a rosną Ci na pełnym słońcu bo tam patelnia niemilosierna
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
malgorzata_s... 20:32, 28 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Tak w pełnym
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
elzbieta_g 20:34, 28 wrz 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
to dobrze, już mam plan obsadzenia tych kamieni, ale dopiero wiosną bo przymrozkami straszą
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies