Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » "Niezdecydowana ogrodniczka"

Pokaż wątki Pokaż posty

"Niezdecydowana ogrodniczka"

popcorn 11:30, 22 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Marzenko, myślę że derenia spokojnie można ciąć. Ale nie upieram się, skoro boisz się że Ci tam zarośnie całość. I tak może być! Bo to wielgaśne rośnie!

Berberysy ja mam pod murem, a i tak przy pieleniu mnie zaczepiają Jeśli berberysy, to je też przecież można ciąć, więc jakby przechodziły do psa, to możesz przyciąć? Więc może to jednak lepsza opcja? Po 3 szt?

i w nóżki kulki z trawkami?

Jak psu zostawić okienko, to może w nasadzeniach wg rysunku zostawić przerwę, i tylko te kulki z trawami?
____________________
Mój nowy ogródek
MarzenaG 12:02, 22 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
O widzisz dobry pomysł z tą trawą i okienkiem dla psa.Będę jeszcze kombinować

Ale nie mam dzisiaj natchnienia na dalsze planowanie, chyba jesienna szaruga mnie dopadła
Pozdrawiam,
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
popcorn 12:13, 22 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
U nas słoneczko wyziera
____________________
Mój nowy ogródek
MarzenaG 12:21, 22 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Zazdroszczę, chociaż w sumie to jak jestem w pracy to może być bez słońca:
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
popcorn 13:12, 22 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Sama prawda! Ale mam nadzieję słoneczko wytrwa do wieczora... też pracuję, ale milej popatrzeć przez okno spytałam pana od grujecznikow kiedy zamierza wysylki robic.. ech.
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
MarzenaG 13:34, 22 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Wczoraj miał mój mąż pisać do Pana od drzewek, ale nie wiem w sumie czy to zrobił w tym szale radośći z mistrzostwa Też sie już niecierpliwię
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
popcorn 13:35, 22 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
mam nadzieje odpisze, a jesli nie to drzewka będą ładne!!! pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Tess 10:29, 23 wrz 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
Rany, Marzena, jaka rewolucja w ogrodzie!
A prosiłam - powoli, z rozmysłem. Nic a nic nie słuchasz
I co teraz? Masz plan?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
MarzenaG 10:48, 23 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Tesiu, no nie słucham się, nie mam planu;( Pojechałam w sobote na zajęcia, wróciłam a tu wszystkie byliny wykopane przez mojego M, stwierdził, że nie ma co czekać
Nie wiem co teraz , muszę coś wymyśleć....
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 10:56, 23 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Wczoraj zastanawiałam sie nad rabatą koło Kapsla... i nic nie wymyśliłam;(

A w sumie to męczy mnie już to. Całymi dniami siedzę przy kompie oglądam różne ogrody, jak wrócę do domu i popatrzę na swoje pobojowisku to tracę animusz.
Historia mojej rewolucji może pw skrócie opiszę.
W zeszłym roku trafiłam tutaj na ogrodowisko, bo już wtedy zaczęła kiełkować myśl o zmianach. Bardzo mi się tu spodobało. Zaczęłam rozmyślać. Na początku roku stwierdziłam, że nie dam rady sama nic wymyślić i poszukam projektanta. Napisałam do kilku osób i do naszej szefowej. Ale przeraziły mnie koszty takich projektów i brak zgody M.
W końcu jakimś spososbem już nie pamietam jak, znalazłam "znajomego"z liceum, który ma projektowanie ogrodów. Nawiązałam współpracę i po wielu spotkaniach- niezbyt owocnych- powstał zarys ogrodu( jednej z części) ale bez konkretnych nasadzeń. Mój fachowiec miał si epojawić we wrześniu, mniemam, że chodziło o ten w roku 2014. Ale do dzisiaj nawet sie nie odezwał. Stwierdziłam, że mam go dość i zaczniemy robić sami według zarysu rabat a nasadzenia będę konsultować może na forum tym.

A i jeszcze w trakcie okazało się, że mój mąż stwierdził, że jak coś robić to on nie chce takiego misz maszu jak dotychczas tylko bardziej uporządkowane( podobała mu sie rabatka z limkami , szmaragdami i żurawkami, trawkami)

No i tak to właśnie jest...
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies