Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mus owocowy w miejskiej dżungli

Pokaż wątki Pokaż posty

Mus owocowy w miejskiej dżungli

kwiatholandii 08:02, 22 paź 2013


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Fajny klimat u Ciebie. Kanciki się zrobi w jeden dzień to nie problem Strach ma wielkie oczy. Najważniejsze, że klimatycznie jest i potencjał u Ciebie ogromny. pozdrawiam
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
mar_za 22:35, 23 paź 2013


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Witaj Kwiecieholandii w moich skromnych progach. Miło, że widzisz potencjał w moim ogródku. Ja podpatruje Twój ogród, a styl, który w nim stworzyłaś jest bliski moim preferencjom ogrodniczym. Ale jak Twoją filozofię: im mniej tym lepiej zaimplementować u mnie, kiedy mam tu mydło i powidło?
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
limonka 00:06, 24 paź 2013


Dołączył: 17 wrz 2013
Posty: 89
Witaj Marzeno!
Pięknie u ciebie - takie duże drzewa to w mieście prawdziwy skarb - sama mam bloki dookoła
Czy możesz zdradzić z czego masz taras? Szukam inspiracji a twój bardzo mi się podoba
____________________
Monika Limonkowy gaj w fazie projektu
BASIA8 13:46, 24 paź 2013


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4612
Dzień Dobry Marzenko.
Witaj na ogrodowisku Masz bardzo ładny domek i ogród Tak jak piszą forumowicze dasz radę ze wszystkim, drobnymi kroczkami dotrzesz do zamierzonego celu. A drzewa w Twoim ogrodzie to prawdziwy rarytas - dają Wam poczucie intymności.
Ja swój ogród wraz z domem dostałam w spadku - sporo już zrobiliśmy, ale dużo jeszcze przed Nami. Nasz dom był otoczony łąką i starymi jabłoniami, a teraz delikatnie, powolutku nabiera kształtów.
Powodzenia życzę, głowa do góry
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
mar_za 23:17, 24 paź 2013


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
limonka napisał(a)
Witaj Marzeno!
Pięknie u ciebie - takie duże drzewa to w mieście prawdziwy skarb - sama mam bloki dookoła
Czy możesz zdradzić z czego masz taras? Szukam inspiracji a twój bardzo mi się podoba


Witaj Limonka! Widzę, ze masz dom w stylu podobnym do mojego. Ja mam taras z modrzewia-własnoręcznie wykonany przez M.
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
mar_za 23:19, 24 paź 2013


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
BASIA8 napisał(a)
Dzień Dobry Marzenko.
Witaj na ogrodowisku Masz bardzo ładny domek i ogród Tak jak piszą forumowicze dasz radę ze wszystkim, drobnymi kroczkami dotrzesz do zamierzonego celu. A drzewa w Twoim ogrodzie to prawdziwy rarytas - dają Wam poczucie intymności.
Ja swój ogród wraz z domem dostałam w spadku - sporo już zrobiliśmy, ale dużo jeszcze przed Nami. Nasz dom był otoczony łąką i starymi jabłoniami, a teraz delikatnie, powolutku nabiera kształtów.
Powodzenia życzę, głowa do góry


Basia,
dziękuję za dobre słowo. Nie widziałam Twojego ogrodu, ale zaraz pójdę na spacer do Ciebie
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
mar_za 23:26, 25 paź 2013


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Najfajniej jest pokazywać przed i po, wtedy wzbudza to największy entuzjazm (przynajmniej u mnie). Planuję zmiany na wiosnę, a tu dopiero jesień...na obrazki ze zmian przyjdzie jeszcze poczekać. Teraz myślę i myślę - co z tym ogródeczkiem począć



Tymczasem za siatką, a przed kolejnym płotem mieszka...nasz pies. Podział na dwie części jest sytuacją zastaną. Mieszkamy w ostatniej linii zabudowy jednorodzinnej. Pomiędzy nami, a "bloczyskami" kiedyś były ogródki działkowe, ale właściciele domków zaadoptowali sobie "bezumownie" po kawałku ziemi tuż przy swoich posesjach na warzywniki/kwietniki/składziki. Teraz ten teren po ogródkach, stanowi przestrzeń, gdzie okoliczni mieszkańcy wychodzą ze swoimi psami na spacery. Natomiast właściciele domków mają swoje własne bezprawne furtki do skracania sobie drogi na pobliski bazarek, czy pętlę autobusową. Takie rzeczy się dzieją 8 km od Pałacu Kultury

____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
asica 07:33, 27 paź 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Ale masz cudne okno tarasowe, i taras też. Dla mnie już nawet tak może pozostać.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
mar_za 08:39, 27 paź 2013


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Jedyne miejsce w naszym ogródku, gdzie widać bezpośrednio niebo to mały placyk, gdzie postawiliśmy "miejskie" ognisko. Pod tymi drzewami niestety trawa nie najlepiej rośnie i stąd musimy coś wymyślić, aby inaczej zagospodarować przestrzeń pod nimi. Ale chciałabym, żeby też nie zagracić tej maleńkiej i tak przestrzeni. Zwłaszcza, że po obu stronach naszej działki (u jednych i drugich sąsiadów) mamy niemal las


____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
beta 13:28, 28 paź 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
witam serdecznie...bardzo mi się podoba Twój ogród....ma fajny klimat....no i ten piękny taras.....super....jeśli pozwolisz będę zaglądać

pozdrawiam Beata
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies