Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Między pasjami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między pasjami

hanka_andrus 22:50, 07 lis 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Na brak roślin zawsze mogą zaradzić koleżeńskie przesyłki. Wiosną trzeba będzie uruchomić
akcję.
Przeczytałam ostatnio książkę Litwin i Andegawenka - królowa Jadwiga to była samotna kobieta, a my, tylko ciut dalej mieszkamy od bliskich osób i przyjaciół.
Ale fakt,wieczory w ciszy 4 ścian są denerwujące.
Z tych nerwów szarlotkę dziś upiekłam, jak ją mam zawsze wtedy ktoś zaleci.

Do jutra, Jolu!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jola54 10:51, 08 lis 2013


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Już się cieszę na tę akcję z roslinkami wiosną. A Książka jest piękna, cztałam. Polecam książki Marii Nurowskiej są piękne. Ja też chyba upiekę szarlotkę, i ugotuję pierogi, napewno ktoś mnie odwiedzi. To dobry pomysł... U mnie za oknem szaruga , a o 15 już ciemno. Wczoraj wracając z pracy wstąpiłam na działkę i posiedzałam chwilkę na tarasie...tak mi tęskno do roślinek. Do jutra Haniu!
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
BASIA8 17:31, 09 lis 2013


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4612
jola54 napisał(a)
Dziekuję Ci Basiu!, na pewno się przypomnę, masz dobre serduszko. A ten rosnący brzuszek to dzidziuś?.....Jeśli tak, to życzę zdrówka. Myślę że będziemy w stałym kontakcie. Ja mam niewiele bylin, kilka sztuk, a pozostałe kwiaty siałam, aby moja działka już w tym roku wyglądała pięknie. Dlatego na zdjęciach wydaje się, że jest ich dużo. U mnie deszcz i zawierucha, a tak by sięchciało do ogrodu, choćby na godzinkę. Jakie to lato krótkie. buziaki dla całej rodziny !....


Hej hej Jolu.
Ten rosnący Brzuszek to Dzidziuś Rośnie Nam Dzidzia rośnie Fajnie, będziemy obie pamiętały o roślinkach.
Czekamy do wiosny - niech czas leci U Nas dziś rano piękna pogoda była, ale póżniej strasznie się ciemno zrobiło od chmur, w świętokrzyskim nie padało.
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
hanka_andrus 21:43, 09 lis 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
A nie mówiłam! Do szarlotki to moi jak muchy do miodu lecą. Chyba poczta pantoflowa działa. Od wczoraj drzwi się nie zamykały. Ale wczoraj jeszcze zdążyłam do ogrodu wpaść i zaniedbane rewiry obskoczyć.

Nurowskiej mam chyba 4 książki, czytałam i jakoś mnie nie porywają. No ale ostatnio dostałam w prezencie "Cudowne życie Staśka i innych aniołów" -Teresy Anny Aleksandrowicz. Dla mnie bomba!
Wszystkim wcześnie urodzonym radzę przeczytać.
Czytam, że też Ciebie do ogródka poniosło. Jeszcze tylko kilka długich weekendów ,kilka normalnych i coraz bliżej wiosny!
Tulę i serdeczności załączam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
BASIA8 11:41, 13 lis 2013


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4612
Pozdrowienia ślę Jolu
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
BASIA8 16:55, 13 lis 2013


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4612
Oczywiście że pomogę Jolu jeśli chcesz mieć:
roześmianą buźkę - taką naciskasz na klawiaturze shift i dwukropek : następnie dodajesz nawias ) trzymając cały czas shift
smutną buźkę naciskasz na klawiaturze shift i dwukropek : następnie dodajesz nawias ( trzymając cały czas shift
jeśli chcesz dodać taką buźkę naciskasz na klawiaturze średnik ; następnie naciskasz shift i nawias )
Powodzenia. Daj znać czy się udało.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
GorAna 20:01, 13 lis 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Jolu pozdrawiam...widzę, że też jak ja na początku, uczysz się sztuki robienia minek na ekranie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
hanka_andrus 23:06, 13 lis 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jolu,pytałaś u mnie o bluszcze z Tesco. Muszę Ciebie zmartwić, nie znam się na bluszczach.
W ogrodzie mam jednego z lasu przyniesionego, siedzi trzeci rok przy drzewku, i jeszcze się zastanawia czy chce u mnie rosnąć.
A Twoje na pewno szklarniowo wypędzone. Mimo to ja bym ryzykowała wysadzenie do gruntu.
Posadziłabym w zacisznym dołku i dodatkowo liści i gałęzi na nie bym nagarnęła, Może 2 zostaw w domu, a dwa zaryzykuj? Te domowe w chłodnym miejscu trzeba trzymać. Nazw Tobie nie podam, ale widzę,że są biało obrzeżone również.
Powodzenia w przetrzymaniu roślinek do wiosny.
Jeszcze nie mam własnego kompa. Rzadko więc zaglądam i odpowiadam tylko na wpisy wymagające pilnej odpowiedzi.
Pozdrawiam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jola54 18:55, 24 lis 2013


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Witajcie Kochani!

Podobnie jak Hania, miałam kłopot z laptopem, ale już jest ok. Szaro, zimno i pada, - ale już za miesiąc dni będą coraz dłuższe): - Pozdrawiam serdecznie wszystkich.....buziaki!

____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 19:06, 24 lis 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jolu, fajnie,że już jesteś sprawna technicznie. Ja jeszcze nie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies