Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Między pasjami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między pasjami

jola54 13:03, 03 lis 2013


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976


wiosna 2013r. Takie były początki
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
jola54 13:16, 03 lis 2013


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Działeczka ma pięć arów, leży w centrum Wojsławic ( tych od Andrzeja Pilipiuka- pisarza), obok jest stara kapliczka, i staw. Piękne tereny, wokół lasy i wzgórza "Działów Grabowieckich". Ta działka, miała być działką budowlaną, ale po udarze mózgu mojego męża, nie mogłam zrealizować swoich marzeń. Postanowiłam zamienić ją w mały ogród wiejski, ze wszystkim co w wiejskich ogrodach dawniej bywało, a moją altanę, przypominającą domek na wsi, zamienić na małą pracownię malarską. Mieszkam tuż obok, w bloku, więc ta działeczka, jest i będzie moim wytchnieniem, pasją i weną. pozdrawiam wszystkich, a w szczególności tych którzy się do mnie pierwsi odezwali w te jakże piekne, a zarazem smutne świateczne listopadowe dni.
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
jola54 13:30, 03 lis 2013


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
A tak już było latem

Srodka działki nie zagospodarowywałam, zasiałam trawę, aby moje wnuki, jak przyjadą, miały gdzie biegać.
kącik gospodarczy i ogródek warzywny
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 22:24, 03 lis 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Pięknie u Ciebie! I wnuki już odchowane! Sama radość!
Cieszę się, że już jesteś wśród nas. Przykro mi tylko, że z uwagi na awarie komputera, przez najbliższy okres będę tu rzadko.
Widzę już masz odwiedziny i pierwsze kroki poczynione!
Pozdrawiam i ściskam serdecznie!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jola54 23:39, 03 lis 2013


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
A to za Twoją sprawą, ta moja odwaga i cieszę się że mnie do tego namówiłaś Ty i Danusia,oraz dwie młode foruwiczanki. Może znasz Haniu kogoś kto mie szka bliżej mnie,tzn. na Lubelszczyżnie , a bliżej to okolice Chełma?....

A to kwiatuszki dla Ciebie......pozdrawiam
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 15:28, 04 lis 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jolu, jest kilka osób z Lublina i okolic: KasiaWB, Marta-Martek, i jeszcze kilka, ale nie pamiętam dokładnie.
Jak będziesz wstawiała kolejne zdjęcia, patrz, żeby kursor był na końcu twojej wypowiedzi, a najlepiej w nowym wersie. Wtedy zdjęcie nie będzie wchodziło między litery.

Dziękuję za kwiatki.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
popcorn 15:34, 04 lis 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale fajnie u Ciebie! Cudna ta działeczka, wnuczęta fajne pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Margarete 11:38, 05 lis 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Witaj Jolu w naszym O gronie, ja też jestem tu stosunkowo niedługo bo od marca tego roku w porównaniu do innych weteranów forum to krótko. Moje doswiadczenie ogrodowe tez jest niewielkie ale powolutku nabieram wiedzy dzieki O i pomocy oraz życzliwości zalogowanych tu ludzi. Ciepła i sympatyczna atmosfera tego forum oraz boskie ogrody powodują że popadłam już w uzaleznienie od naszego forum.
U ciebie widze fajny domek letni, pasję malarską, pomysł i wizje tworzenia ogrodu - to juz coś.
Wnuki podchowane i ty razem ze swoja rodzinka bedziecie czerpać same korzyści z twojego ogrodu. Na pewno bedzie coraz piekniej. Zapisuje sobie twój watek do obserwowanych wątków. Będę ci kibicować!
Pooglądałam sobie w necie za twoja sprawą widoki z tych Działów Grabowieckich ( nie znałam nazwy tego regionu ) - ależ macie tam slicznie. Dużo jeżdże po Polsce weekendowo i wakacyjnie ale jedyny rejon którego na dobra sprawe nie znam to właśnie Roztocze, lubelszczyzna, okolice Chełma, Zamościa itp. Tyle razy sobie obiecywałam że zrealizuje podróż w tamte rejony - może wiosna mi sie uda. Pilipiuka lubie czytac, odkryłam go za pośrednictwem mojej synowej, która jest zakochana w jego twórczości. Nie wiedziałam że on mieszka i tworzy w twojej okolicy......
Pozdrawiam !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Karolinek 12:25, 05 lis 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Witaj serdecznie Jolu, jesteś z rodzinnych okolic mojej Mamy. Dokładnie moi dziadkowie pochodzą z Chełma. A babcia urodziła się w Wojsławicach. Nadal mamy rodzinę w Lublinie i w Rejowcu i wujka pisarza Longina Okoń. Piękne okolice i wyjątkowi ludzie je zamieszkujący.
Też mam niewielki ogródeczek, z którym cały czas się borykam i mam nadzieję, że kiedyś będzie śliczny. Twój domek jako pracownia to świetny pomysł.
Pozdrawiam Cię.
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
jola54 14:05, 05 lis 2013


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Witaj Małgosiu!
Dziękuję Ci że odwiedziłaś moją działkę, moją drugą pasję po malarstwie. Twoja działeczka jest cudna i taka już zagospodarowana. U mnie jeszcze rok temu nie było nic, oprócz ogrodzenia, a teraz każdą wolna chwile poświęcam roślinkom.Teraz już jesień, a ja czuje niedosyt i dla mnie, mogłaby być znowu wiosna, by móc malować siać, kosić i patrzec jak wszystko -dzięki naszym rękom się zmienia i pięknieje z dnia na dzień. Wczoraj kopałam rabatę pod warzywa, grabiłam liście i sadziłam ostatnie tulipany. Na działce zrobiło sie szaro, bo nie mam jeszcze dużych krzewów ozdobnych ani drzewek, tak jak Ty. Ale myślę że wszystko z czasem pięknie urośnie. Mnie też pomaga w ogrodzie mama, która ma już 85 lat i chociaż jej nie pozwalam na cięższe prace, to nie może usiedzieć chwili, gdy ja coś robię w ogrodzie. A wracając do Pilipiuka, to też pasjonat, jeśli chodzi o historię naszego regionu i nie tylko. Zapraszam w moje strony, ciekawa historia, arhitektura i ludzie. Pozdrawiam serdecznie.

Przesyłam Ci jeden z moich portretów konia, kocham te zwierzęta i lubie je malować
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies