Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 11:11, 22 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
Ładny mi nieokiełznany masz wszystko na swoim miejscu.
A ja nie wiem co mi się najbardziej podoba wg mnie wszystko.
Dorotka - królowa w obieciach róż. Nad głową to new ... a po prawej to Charles mam je ale u mnie pojedyncza pąki rozkwitają.

Pięknie jeszcze te akcenty naparstnice.

Pozdrawiam
..................


Dziękuję myślę, że to najlepszy czas mojego ogrodu w tym sezonie. Większośc moich róż ma około 5 lat, to i duże już egzemplarze porosły.


Dziś pokażę jak wygląda mój ogród od strony drogi..... Wcale nie wygląda, bo na siatce pozwoliłam rosnąć różom pnącym.

VEILCHENBLAU, delikatny, trudny do określenia zapach. Długie pędy, kwitnie tylko raz, dlatego zaraz po przekwitnięciu obetnę ją na 1m od ziemi. Nie radzę sobie już z nią, muszę ją poskromić inaczej zniszczy ogrodzenie swoim ciężarem. Miała być na słupie, ale wiatr ją przerzucił na siatkę.


VEILCHENBLAU




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 11:29, 22 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
violaskom napisał(a)
Miło Cię zobaczyć i jak zwykle wszystko piękne, włącznie z właścicielką. Ta jasna róża nad Tobą to jaka? Daj jej zbliżenie, chciałam zobaczyć kształt kwiatu. Proszę!!!
Dziękuję. Wiesz, że w 3 lata po posadzeniu chciałam ją wykopać, ale obawiałam się, że to ponad moje siły. No i została i teraz ją lubię.


NEW DAWN





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
KasiaBawaria 12:42, 22 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
No nie moge do ciebie zagladac, bo lsita chciejstw sie powieksza a ogrod juz miejsca nie ma. Piekna na garden of roses
____________________
Zapraszam na kawe
oliwka 12:48, 22 cze 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Dorota123 napisał(a)
To biało kwitnące to modrak, już po kwiatuszkach. Miał ich dużo, ale krótko, niecałe dwa tygodnie. Pozdrawiam i przesyłam zapach moich róż.







Dorotko, nie tylko zapach róż ale i uroczą projektantkę tego zaczarowanego świata:0) dobrze, że takie miejsca istnieją, a ty dzielisz się swoim królestwem i wiedzą, macham wesoło w pochmurne popołudnie
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Pszczelarnia 13:21, 22 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jakie warunki musi mieć modrak sercolistny?


Twój świat jest bardzo różany - nie wiedziałam, że aż tak.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Dorota123 16:49, 22 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)
No nie moge do ciebie zagladac, bo lsita chciejstw sie powieksza a ogrod juz miejsca nie ma. Piekna na garden of roses
Zaglądaj, zaglądaj, a nóż coś Ci się jeszcze spodoba. Lepiej kupować rośliny sprawdzone już przez kogoś. Wiosną kupiłam dwie róże historyczne, burgundowe. Piękne krzaczki, prawie wszystkie pączki opadły ( u mnie i u sąsiadki. Zakwitła trzema kwiatuszkami, porażka. Kwiatki maleńkie, jak spełznięte i takie płaskie.


Więc dalej kuszę GARDEN OF ROSES








____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 17:06, 22 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
oliwka napisał(a)


Dorotko, nie tylko zapach róż ale i uroczą projektantkę tego zaczarowanego świata:0) dobrze, że takie miejsca istnieją, a ty dzielisz się swoim królestwem i wiedzą, macham wesoło w pochmurne popołudnie
[/quote}
.............................



Siedzę przy uchylonym oknie, deszcz bębni o parapet, różyczki zwieszają swoje główki co raz niżej. Niesie się zapach świeżego powietrza. Do niedawna mówiłam, że to melodia dla moich uszu, ale gdyby tak padało dwa razy w tygodniu to by wystarczyło. W tej chwili to już drobna przesada z tą częstotliwością opadów. Dobrze, że to taki równy, spokojny deszcz, a nie jakaś zawierucha.
Tu na Ogrodowisku jest sporo pięknych ogrodów, mam kilka takich ulubionych. Są też takie wątki o których właściciele już zapomnieli, a szkoda.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 17:26, 22 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Pszczelarnia napisał(a)
Jakie warunki musi mieć modrak sercolistny?


Twój świat jest bardzo różany - nie wiedziałam, że aż tak.
Przepuszczalna gleba, ale nie sucha, lubi częste i obfite podlewanie. Nawóz wiosną .
Od 5 lat jestem mocno różana, mam ich 80 sztuk. Nie wszystkie są udane, ale z większości jestem zadowolona.

CHIPPENDALE




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Ivvvona 21:53, 22 cze 2020


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Miło Cię widzieć w takiej scenerii, róże masz zachwycające. 80 róż to już niezła kolekcja. Naparstnice również zwróciły moją uwagę. Pięknie zestawiasz rośliny.
____________________
W ogródku Iwony
sylwia_slomc... 23:13, 22 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Cudnie różano
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies