Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Ewa777 00:02, 23 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
U Ciebie już czas róż Przepiękne widoki
Cieszę się, że nam się też pokazałaś Bardzo ładnie Ci w tym kolorze, w blondzie też ładnie - po prostu ładnemu we wszystkim ładnie

Moje Garden of roses nie są tak pięknymi krzakami jak u Ciebie. Dlatego bardzo je lubię oglądać u Ciebie

Naparstnice siałaś od razu do gruntu? One kwitną dopiero na drugi rok? Moje gdzieś wyginęły i muszę znowu posiać. Bardzo je lubię
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
KasiaBawaria 08:04, 23 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Tez mam ten problem, ze podoba mi sie wszystko i lubie jak przez caly sezon cos kwitnie
A powiedz mi, jak nisko tniesz roze?
____________________
Zapraszam na kawe
violaskom 08:55, 23 cze 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085




Dorotko co to za różyczka?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Dorota123 10:05, 24 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ivvvona napisał(a)
Miło Cię widzieć w takiej scenerii, róże masz zachwycające. 80 róż to już niezła kolekcja. Naparstnice również zwróciły moją uwagę. Pięknie zestawiasz rośliny.
Dziękuję stanęłam przy różach, żeby pokazać jak duże one u mnie są. Mam też takie jak ta pierwsza NN od 3 lat kwitnie dwoma kwiatkami, w tym roku będzie chyba 4 kwiatki, ciekawe czy powtórzy kwitnienie. Trochę tracę do niej cierpliwość. Ogólnie to bardzo lubię róże, chyba że trzeba je ciąć wiosną, wtedy moja miłość do nich znacznie blednie. Naparstnice, ostróżki i dziewanny zauważyłam, ze świetnie pasują do większości roślin.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 10:20, 24 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
sylwia_slomczewska napisał(a)
Cudnie różano
Dziękuję, różyczki na ogrodzeniu.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 10:31, 24 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ewa777 napisał(a)
U Ciebie już czas róż Przepiękne widoki
Cieszę się, że nam się też pokazałaś Bardzo ładnie Ci w tym kolorze, w blondzie też ładnie - po prostu ładnemu we wszystkim ładnie

Moje Garden of roses nie są tak pięknymi krzakami jak u Ciebie. Dlatego bardzo je lubię oglądać u Ciebie

Naparstnice siałaś od razu do gruntu? One kwitną dopiero na drugi rok? Moje gdzieś wyginęły i muszę znowu posiać. Bardzo je lubię
Lubię pierwszy różany wysyp kwiatów, później to różnie bywa z ich kwitnieniem. No z tym ładnemu- ładnie to nie do końca, zgadnij dlaczego nie ma zbliżeń? bo w pewnym wieku trzeba zachować odpowiednią odległość od obiektywu i lepiej, żeby coś innego najpierw rzucało się w oczy.
Moja Garden of roses jest u mnie chyba 5 lat i ja ją bardzo delikatnie przycinam.
Naparstnice po kwitnieniu wytrząsam nad rabatką i jakiejś części udaje się wyrosnąć w tym moim buszu. U mnie nie ma dziabania w ogródku, dlatego siewki rosną, o ile nie zagłuszą ich inne rośliny. Naparstnice są dwuletnie.




EDEN ROSE


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 10:51, 24 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)
Tez mam ten problem, ze podoba mi sie wszystko i lubie jak przez caly sezon cos kwitnie
A powiedz mi, jak nisko tniesz roze?
Trudno jest jednoznacnie odpowiedzieć jak ciąć róże. Po lewej srtonie słabo jeszcze rozwitnięty to Leonardo, jemu zostawiam długie pędy te które mogę przegiąć na rabatę, od strony trawnika skracam go na około 70cm. Ta łososiowa róża potrafi zakwitnąć ponad dachem altany, więc w tym roku przegięłam jej wiosną pędy i mam półtora metrowej szerokości krzew. Czasem tnę ją na ok. 70 cm. Te w tle tylko cięcie korekcyjne.


Tu mój poprzeginany Leonardo




Te róże kupiłam bez nazwy na ryneczku jako róże niskie. i na początku cięłam je na 30 cm, ale one pod koniec lata w ubiegłym roku wypuściły mocne pędy i zaczęły na wierzchołkach się rozkrzewiać. Więc je takie zostawiłam. Dolne pędy w tym roku zamierają, a te wysokie szaleją.
Jak widzisz róże trzeba obserwować przez około 3 lata zanim wyrobisz sobie o nich jakieś zdanie.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 10:59, 24 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
violaskom napisał(a)

Dorotko co to za różyczka?
To jest Leonardo, on najładniejszy nie przycinany.




ROSARIUM



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
anabuko1 16:08, 24 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Dorota123 napisał(a)
Ładny mi nieokiełznany masz wszystko na swoim miejscu.
A ja nie wiem co mi się najbardziej podoba wg mnie wszystko.
Dorotka - królowa w obieciach róż. Nad głową to new ... a po prawej to Charles mam je ale u mnie pojedyncza pąki rozkwitają.

Pięknie jeszcze te akcenty naparstnice.

Pozdrawiam
..................


Dziękuję myślę, że to najlepszy czas mojego ogrodu w tym sezonie. Większośc moich róż ma około 5 lat, to i duże już egzemplarze porosły.


Dziś pokażę jak wygląda mój ogród od strony drogi..... Wcale nie wygląda, bo na siatce pozwoliłam rosnąć różom pnącym.

VEILCHENBLAU, delikatny, trudny do określenia zapach. Długie pędy, kwitnie tylko raz, dlatego zaraz po przekwitnięciu obetnę ją na 1m od ziemi. Nie radzę sobie już z nią, muszę ją poskromić inaczej zniszczy ogrodzenie swoim ciężarem. Miała być na słupie, ale wiatr ją przerzucił na siatkę.


VEILCHENBLAU





Cudna róża.
Ona powtarza kwitnienie ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 16:14, 24 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Dorota123 napisał(a)
Przepuszczalna gleba, ale nie sucha, lubi częste i obfite podlewanie. Nawóz wiosną .
Od 5 lat jestem mocno różana, mam ich 80 sztuk. Nie wszystkie są udane, ale z większości jestem zadowolona.

CHIPPENDALE





I ja mam i uwielbiam tą róże
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies