Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 21:29, 06 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ewa777 napisał(a)


A czym pryskasz? I jak wybrać najlepszą porę, żeby nie zaszkodzić pożytecznym owadom?
Mam oprysk Dursban, jest bardzo mocny i śmierdzący, ale skuteczny. Pryskam jak się robi zmierzch, obowiązkowo w maseczce.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:48, 06 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
danuta_szwajcer napisał(a)
Cudnie, cudnie, bajkowy ogród Stworzyłaś swój raj na ziemi i czerpiesz z niego dużo pozytywnej energii co widać na Twojej twarzy, piękna fotka i piękna właścicielka ogrodu A ogród czuje Twoją miłość i wszystko Ci tak pięknie kwitnie. Gratuluje kompozycji, wszystko masz dopasowane i przemyślane. Pięknie Róże masz przecudne ale też i cała reszta, która ze sobą pasuje Pozdrawiam i zajrze za chwile, bo będzie spektakl kwitnących lilii
Dziękuję ślicznie za tyle miłych słów i zapraszam. Czasem ten ogród mocno daje w kość. W sobotę było mocne przycinanie róży Veilchenblau. Rozrosła się okropnie, chyba ze 3 lata nie była przycinana. Ne dało się już wejść na rabatę, wiatr przerzucił ją na siatkę ogrodzeniową, a była przy słupie podwiązana. Sterta kłujących gałęzi była pokaźnych rozmiarów. Na pewno nie pozwolę jej urosnąć do takich rozmiarów jeśli odbije po tym cięciu.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ewsyg 21:50, 06 lip 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Dorotko, pamiętam jak kupowałaś róże, a teraz są takie duże. niech kwitną jak najdłużej. Chętnie bym posiedziała z tobą na tych stołeczkach.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Dorota123 22:05, 06 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ania111 napisał(a)



Dorotka

Każdy zakątek Twojego ogrodu śliczny ,
Jak ty to robisz ,
że nie popełniasz żadnych
błędów ogrodniczych
Miło, że tak uważasz, ale wiosną i jesienią ciągle coś poprawiam. Czasem robię sobie notatki co mam przesadzić na przykład w pobliże róży, albo, że przy lilakach będzie pasowała biała tawuła bo razem kwitną, albo że przy anabelkach trzeba dosadzić białych lilii. Teraz patrzę na zdjęcie zrobone z góry i stwierdzam, że przy kółku z kostki, albo trzrba wyrwać stipę, albo dosadzić. Obserwuję rośliny kwitnące w tym samym czasie i zmieniam im odpowiednio miejscówki.


W poprzednim poście pokazałam jak rabata wyglądała z różą , a tu już bez ogromnej róży.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:23, 06 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ewsyg napisał(a)
Dorotko, pamiętam jak kupowałaś róże, a teraz są takie duże. niech kwitną jak najdłużej. Chętnie bym posiedziała z tobą na tych stołeczkach.
Jak minie zagrożenie Korona wirusem zapraszam na kawkę w mojej altanie.
Niektóre róże przerosły moje wyobrażenia o swoich rozmiarach. W sumie to z większości zamawianych róż jestem zadowolona, gorzej z tymi kupowanymi pod wpływem impulsu na ryneczku. W tym roku eksperymentuję z przeszczepianiem róż.

Pamiętasz tu robiłyśmy sobie zdjęcie, trochę zmieniło się to miejsce.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
BASIA8 08:50, 07 lip 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Witaj Dorotko, ale Masz storczykizapierają dech w piersiach jestem w szokumasz dobra rękę bo w ogródeczku też pieknie
Buziaki zostawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
violaskom 09:47, 07 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085



Piękne te szersze kadry na cały ogród. Dopiero tak można zobaczyć jak magicznie to miejsce. Na ostanim zdjęciu po prawej stronie, co rośnie z pomarańczowymi liliami? Firletka Chalcedońska? Możesz pokazać to miejsce z bliska? Wygląda super!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 09:49, 07 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085




To też jest piękne zestawienie.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Ewa777 14:34, 07 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18387
Piękne storczyki A rabaty tak ukwiecone, że nawet nie wiem co zacytować, bo wszystko zachwyca Niesamowite masz ilości ostróżek. One dobrze zimują? Rozsiewają się?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
basia3012 18:56, 07 lip 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9426
Dorota123 napisał(a)
Dziękuję za tyle miłych słów pod adresem mojego ogródka. U mnie kwitną tylko anabel strong, one są wcześniejsze. Nawet hortensje bukietowe podsadziłam patyczkami z anabelek, żeby nie były tak długo tylko zielone. Jest duża wilgotność w powietrzu to i szansa na to, że się ukorzenią jest duża.

Lilie sadziłam tak na wyczucie, tak żeby nad cebulą było jeszcze z 8 cm ziemi. Spiesz się z sadzeniem, one potrzebują około 100 dni żeby zakwitnąć.
Mam też taką niziutką odmianę może 30 cm wysokości, idealna na brzeg rabaty. Zdjęcie kiepskie, ale widać, ze to są niskie lilie.






O, nie wiedziałam. To lecę sadzić.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies