Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 22:11, 05 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
greg66 napisał(a)
Dorotko ileż razy mozna pisać o pięknym ogrodzie?
To napiszę o pięknej właścicielce tego ogrodu

Twój uśmiech dodał mi też wielkiej radości na końcówkę weekendową
To bardzo miłe co piszesz, aż nie wiem co więcej napisać.






widok ze schodów
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Ewa777 22:35, 05 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Cudowna feeria barw
Jak sobie radzisz z poskrzypką przy tej ilości lilii? Mam tylko kilka lilii i te szkodniki doprowadzają mnie do szału. Osobniki dorosłe jeszcze da się pozbierać, ale ich larwy są tak obrzydliwe, że mi niedobrze sie robi na ich widok. Tak chciałabym mieć więcej lilii (pasowałyby mi do moich hortensji), a te larwy mnie zniechęcają

Może masz na nie sposób?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dorota123 23:09, 05 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ewa777 napisał(a)
Cudowna feeria barw
Jak sobie radzisz z poskrzypką przy tej ilości lilii? Mam tylko kilka lilii i te szkodniki doprowadzają mnie do szału. Osobniki dorosłe jeszcze da się pozbierać, ale ich larwy są tak obrzydliwe, że mi niedobrze sie robi na ich widok. Tak chciałabym mieć więcej lilii (pasowałyby mi do moich hortensji), a te larwy mnie zniechęcają

Może masz na nie sposób?
Nie dopuszczam aby rozwinęły się larwy, pryskam na robale przed zachodem słońca, żeby pszczołom nie zaszkodzić.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 23:17, 05 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
No to dziś siadamy w altanie, co prawda wirtualnie, ale zaczniemy od tego miejsca.









i zapach kawy w filiżance, i tylko cicho skinąłem głową w podziwie
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
KasiaBawaria 08:11, 06 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Milo cie znow widziec twoj usmiech jest zarazliwy Bedac u ciebie az sie czuje te moc zapachow wypelniajaca twoj ogrod
____________________
Zapraszam na kawe
Ewa777 17:00, 06 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Dorota123 napisał(a)
Nie dopuszczam aby rozwinęły się larwy, pryskam na robale przed zachodem słońca, żeby pszczołom nie zaszkodzić.






A czym pryskasz? I jak wybrać najlepszą porę, żeby nie zaszkodzić pożytecznym owadom?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
danuta_szwajcer 17:06, 06 lip 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Cudnie, cudnie, bajkowy ogród Stworzyłaś swój raj na ziemi i czerpiesz z niego dużo pozytywnej energii co widać na Twojej twarzy, piękna fotka i piękna właścicielka ogrodu A ogród czuje Twoją miłość i wszystko Ci tak pięknie kwitnie. Gratuluje kompozycji, wszystko masz dopasowane i przemyślane. Pięknie Róże masz przecudne ale też i cała reszta, która ze sobą pasuje Pozdrawiam i zajrze za chwile, bo będzie spektakl kwitnących lilii
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Ania111 18:17, 06 lip 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Dorota123 napisał(a)
To bardzo miłe co piszesz, aż nie wiem co więcej napisać.






widok ze schodów



Dorotka

Każdy zakątek Twojego ogrodu śliczny ,
Jak ty to robisz ,
że nie popełniasz żadnych
błędów ogrodniczych
____________________
Ania Spelnione marzenie
Dorota123 21:07, 06 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)

i zapach kawy w filiżance, i tylko cicho skinąłem głową w podziwie
Kawa pita obowiązkowo w altanie przy trelach ptaków siedzących w moich ogromnych świerkach.
Dziś pokażę moje domowe storczykowo. Mam ich 6 sztuk, większość nie mieści się na parapecie okiennym. Rozpychają się strasznie, zwróć uwagę, że ja im tylko przycinam troszkę pędy po kwitnieniu i one wypuszczają następne pędy kwiatowe.
Pierwszy storczyk ma obecnie 40 kwiatuszków i wypuszcza jeszcze kolejny pęd kwiatowy. One są powkładane w ciężkie doniczki, bo nie są w stanie utrzymać się w pionie.



Te tutaj wszystkie są z kuchni.



Ten zakwitnie na różowo, tez zapowiada się świetnie.



A ten limonkowy jest najtrudniejszy w utrzymaniu pąków kwiatowych. Wypuszcza mnóstwo korzeni i pędów kwiatowych i szybko gubi pączki. Zauważyłam, że on potrzebuje częstszego podlewania, wtedy kwitnie.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:14, 06 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)
Milo cie znow widziec twoj usmiech jest zarazliwy Bedac u ciebie az sie czuje te moc zapachow wypelniajaca twoj ogrod
Dziękuję Dziś w dzień było bardzo upalnie, a wieczorem wiało okropnie, trochę też pokropiło. Komary okropnie uprzykrzają życie i zniechęcają skutecznie do przebywania w ogrodzie.

Świeżutkie fotki z ogrodu.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies