Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

KasiaBawaria 07:53, 08 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Przepiekny ten ostatni liliowiec, jaka to odmiana?
____________________
Zapraszam na kawe
zawitka 09:15, 08 lip 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Dzięki za link o rózach --przyda się .Sliczna ta firletka chalcedońska bo niska ---Plisss o kilka nasionna jesieni.


Lilie w tym roku piękne bo słońce i sucho było .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Dorota123 21:06, 08 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ania111 napisał(a)


Oj przyda się
dodałam do ulubionych ,

we wrześniu spróbuje jeszcze raz rozmnożyć róże
No to cieszę się, na pewno mam gdzieś jeszcze filmik o szczepieniu róż, ale nie mogę go namierzyć.
Zrobiłam porządek przy kółku z kostki, zmobilizowało mnie to zdjęcie. Wczoraj wycięłam z przodu stipy, przycięłam lamówkę bukszpanową i zaczątki lamówki trzmielinowej, uprzątnęłam nadmiar piachu. Dziś udało mi się sprzątnąć strzygi z bukszpanów i zrobiłam kancik przy kółku. Na nic więcej nie miałam sił, a jeszcze tyle chciałam zrobić.

Znów zbyt obciążony internet, żeby wgrywać zdjęcia.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
violaskom 21:18, 08 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
ych roślin.




Oj to się dziś napracowałaś. Ja też dopiero wróciłam z ogrodu i miałam pracowity dzień. Dziś było chłodno i wzięłam się za przesadzanie roślin. Mam nadzieję, że przeżyją. Jaka to różyczka? Ma cudny kolor.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Doranma 23:09, 08 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Dorota123 napisał(a)
To bardzo miłe co piszesz, aż nie wiem co więcej napisać.






widok ze schodów


Co to za róża na drugim zdjęciu? Uwielbiam kwiatostany z tak wywiniętymi płatkami ☺ A tej wielkiej, którą wycięłaś żal mi - nie mogła rosnąć na ogrodzeniu? Była wspaniała!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Dorota123 12:03, 10 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)

Dorotko, dziękuję za otwarta furtkę. To na razie w sferze moich marzeń.Kiedyś tam
Piękne kwitnienia. Bogactwo przeogromne. cudne
Rabaty, ech mozna sie gapić i gapić
Misternie wszystko dobrane
a liliowce, lilie masz piękne.
Dziękuję za tyle miłych słów o moich roślinkach.
Aniu ja jestem osobą bardzo kontaktową, lubię gości, ale zaznaczam że zapraszam tylko na kawę. Leczenie mojego raka złośliwego skutkuje wieloma skutkami ubocznymi. Teraz bardzo bolą mnie nogi, myślałam, że jak inne dolegliwości minie i to, ale to prawdopodobnie neuropatia i nie chce mnie to opuścić. Ogród nie jest tak dopracowany jak bym chciała, ale po prostu nie mam sił. Bazuję na tym co wypracowałam w poprzednie lata.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 12:10, 10 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)
Przepiekny ten ostatni liliowiec, jaka to odmiana?
Nie mam pojęcia, mam go już dość długo i nie znam jego nazwy.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 12:26, 10 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
zawitka napisał(a)
Dzięki za link o rózach --przyda się .Sliczna ta firletka chalcedońska bo niska ---Plisss o kilka nasionna jesieni.


Lilie w tym roku piękne bo słońce i sucho było .
Dlaczego myślisz, że moje firletki są niskie? Popatrz liliowce mają jakieś 40 cm wysokości, rudbekia 70- 80 cm, a firletka około 120 cm wysokości.
Ja na prawdę muszę wycinać wszystko co tylko przekwitnie, nie dopuszczam do zawiązywania nasion, bo mi ten gąszcz złapie choroby grzybowe. Muszę dać szansę trawom, które w tym gąszczu rosną, a ich nawet nie widać.


WIĘC PROSZĘ SIĘ NIE GNIEWAĆ, ŻE NIE WYSYŁAM NASION, poza tym jestem długotrwale( dożywotnio) chora, rzadko bywam w mieście, a jak już mnie mąż zawiezie to i tak nie mam sił załatwić wszystkiego z listy oczekującej.






____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 12:34, 10 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
violaskom napisał(a)

Oj to się dziś napracowałaś. Ja też dopiero wróciłam z ogrodu i miałam pracowity dzień. Dziś było chłodno i wzięłam się za przesadzanie roślin. Mam nadzieję, że przeżyją. Jaka to różyczka? Ma cudny kolor.
Hansestad Rostock, w opisie było, że rośnie do 60 cm, u mnie jest wyższa. Godna polecenia, zdrowa róża.
Ryzykowna sprawa z tym przesadzaniem roślin teraz.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 12:46, 10 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Doranma napisał(a)


Co to za róża na drugim zdjęciu? Uwielbiam kwiatostany z tak wywiniętymi płatkami ☺ A tej wielkiej, którą wycięłaś żal mi - nie mogła rosnąć na ogrodzeniu? Była wspaniała!
Ta różyczka o którą pytasz to Garden of roses. Zdrowa, raczej z niskich róż i najważniejsze ona prawie cały czas kwitnie. W ubiegłym sezonie miała 2 tygodnie przerwy i znów obsypana była kwiatkami.
Tą ogromną różę ścięłam, ale nie wykopałam. Liczę, że odbije, ona zniszczyłaby swym ciężarem siatkę. Poza tym nie było dojścia do bukszpanów, a je trzeba co jakiś czas przyciąć. Pod nią były lilie, piwonie i inne róże, które nie miały dostępu światła. Ona kwitnie jeden raz w roku i po kwitnieniu ją ścięłam, żeby zdążyła wypuścić nowe pędy.

Garden of roses






____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies