Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 20:37, 12 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)
Cudny liliowiec
Śliczna lilia.Mam taką samą.Może wiesz co to za odmian.Bo ja nie pamiętam ..
Nie wiem co to za nazwa, jakoś nie przywiązywałam do tego uwagi, wiesz jak się ma 400 lilii to trudno zapamiętać ich nazwy.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
karo 20:38, 12 lip 2020


Dołączył: 16 lut 2014
Posty: 369
Dorotko jak pięknie, kolorowo.
____________________
Karolina - Moja działka
Dorota123 20:44, 12 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
zawitka napisał(a)
Dzięki Dorotko za odpowiedż na zdjęciu ta firletka wyglada ze niska Nic się nie stało rozumiem sytuację bo sama tak mam .pozdrawiam i życzę zdrowia
Dziękuję za zrozumienie. Na prawdę nie wynika to ze złej woli i jest mi głupio.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
danuta_szwajcer 20:54, 12 lip 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Nawet maki jeszcze kwitną u Ciebie, wszystko takie dorodne, drugie zdjęcie od dołu gdzie altana zatopiona jest w tych kwiatach cudnie to wygląda, masz czymś podparte czy podwiązane Anabel? U mnie pomimo podpór znowu je położyło po ostatnich ulewach, lilie cudne. Dorotko nie widać bałaganu i też nie wyrabiam ale już się tym nie przejmuje, najważniejsze żeby ogród cieszył i dawał Ci radość, siłe i moc i wytchnienie od choroby i tego Ci z serca życzę Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Dorota123 20:55, 12 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)
Przepiekne masz te roze, cudowne Nikt sie na pewno nie gniewa i rozumie sytuacje
Dziękuję Hansestad Rostock teraz najładniejsza, na prawdę godna polecenia róża.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:04, 12 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
violaskom napisał(a)

Tak myślałam, że to ona. Mam ją na liście i jest na pierwszym miejscu. Powiedz proszę, czy ona równo kwitnie tzn czy kwiaty są jednej wysokości? Nie raz rabatówka lubi wypuszczać takie dłuższe pędy, które jeszcze nie kwitną, a zasłaniają te kwitnące. I tego chciałabym uniknąć. Twoja firletka jest piękna, wysoka i ma duże kwiaty. Czy ona wymaga nawożenia? Wydawało mi się, że ona lubi ubogą glebę i w takiej ja mam, ale u mnie jest niska i ma bardzo małe kwiaty. Jest jeszcze młoda i pierwszy raz u mnie kwitnie, może potrzebuje czasu? Czy nawozu?
Ta róża kwitnie bardzo równo, dla mnie jest idealna. Nie wypuszcza długich pędów. Dziś związałam tą różę, bo za bardzo wychylała się na przejście. Teraz widać jaka równiutka. Zdjęcia w najbliższym czasie.
Firletki nawożę wraz z innymi roślinami 2X na wiosnę i w połowie lipca. Wszystkie rośliny dostają wtedy nawóz.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:10, 12 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
karo napisał(a)
Dorotko jak pięknie, kolorowo.
Dziękuję, cieszę się ze Ci się u mnie podoba




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:29, 12 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
danuta_szwajcer napisał(a)
Nawet maki jeszcze kwitną u Ciebie, wszystko takie dorodne, drugie zdjęcie od dołu gdzie altana zatopiona jest w tych kwiatach cudnie to wygląda, masz czymś podparte czy podwiązane Anabel? U mnie pomimo podpór znowu je położyło po ostatnich ulewach, lilie cudne. Dorotko nie widać bałaganu i też nie wyrabiam ale już się tym nie przejmuje, najważniejsze żeby ogród cieszył i dawał Ci radość, siłe i moc i wytchnienie od choroby i tego Ci z serca życzę Pozdrawiam
Maki mają wiele odnóg i ostatnie gdzieś jeszcze zakwitają. Anabelki są podwiązywane kilka razy, te od strony altany mają drabinki, później jest trawa miskant i ona może też stabilizuje hortensje. Za trawą hortensje są przywiązane do podpórek z drutu. Tam są dwa rzędy anabelek.

Lubię ten mój skrawek świata i pracę w nim też. Ogród traktuję jak rehabilitację ruchową, ja latem jestem sprawniejsza niż zimą. Trzeba się poschylać, coś wynieść, pospacerować, pooglądać, czasem coś zaplanować. Ale nie oszukujmy się lata lecą, choroba robi spustoszenie w organiźmie, lepiej to już było. Koniec tej nostalgii



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:49, 14 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Dobrze, że nie wszystkie róże kwitną razem. Większość przekwitła i szykuje się do następnego kwitnienia. Komary nie odpuszczają, dziś to dopiero atakowały całymi chmarami.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Ania111 00:34, 15 lip 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Dorota123 napisał(a)
Dobrze, że nie wszystkie róże kwitną razem. Większość przekwitła i szykuje się do następnego kwitnienia. Komary nie odpuszczają, dziś to dopiero atakowały całymi chmarami.







Kolor róż piękny
Ale mnie oczarował ostatnie zdjęcie.
Moje kolory
Zieleń i biel ,
A zwłaszcza biel
____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies