Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 16:13, 12 sty 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)

Witaj Dorotko!
Zaglądam i widzę piękne różane wspomnienia.
cudna róza.to jest 1 czy kilka sztuk ?
To był jeden krzak róży, zakulkowany.


Tym razem Eden Rose





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 16:25, 12 sty 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ania111 napisał(a)
Dorotka ,
Wspomnienie róż , wspaniałe

Twoja róża żółta pięknie kwitła
A moja ... oj
w tym roku nie przycinam ,
może będzie lepiej
Lubię zimą przypomnieć sobie za co kocham te moje kłujoki
Ja swoje róże mocno obserwuję, którym pozwolić na zostawienie długich pędów, a które ciąć krótko. Na przykład róża Gemma zupełnie się nie nadaje na zostawianie długich pędów.


Zostawiam Garden of roses, zdecydowanie moja faworytka. Żadna róża u mnie nie jest tak zdrowa jak ona. Ładny zwarty, nie za wysoki krzaczek. W sezonie ma tylko 2 tygodnie przerwy w kwitnieniu, a później cały czas ma kwiatki. Kolor trudny do opisania, bo zmienia się w zależności od pogody, i temperatury. Najbardziej lubię jej późno letnią odsłonę w mocno morelowym kolorze.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
KasiaBawaria 08:30, 13 sty 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Przecudne roze- tez teraz ogladam zdjecia z lata bo mi teskno za nim. A ta Charles Austin to jak wysoka rosnie?Cudny ma kolor.A garden of roses tniesz czy sama z siebie taka wysokosc osiaga?Szukam jakas roze, ktore moge dosadzic za Herzogin Christiana, a ona u mnie spora rosnie.
____________________
Zapraszam na kawe
ElzbietaFranka 10:46, 13 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Dorotka też się chciałam zapytać o tą Garden of roses. Czytałam, że to rabatowa inna ok 50 cm wzrostu u ciebie jest uzo wyższa. Co robisz że tak wygląda. Nie wiem czy już nie pytałam.o nią, ale wiesz jak to jest z pamięciom jakieś tam przebłyski są po długim czasie.

Czytałam, że to zdrowa róża na pięć czy cztery gwiazdki ma mniej o jedną gwiazdkę. U ciebie ile krzaków rośnie w tej Kępie.

Będę zamawiała na wiosnę róże to bym i ja zamówiła. Mam.kilka krzaków pnacej New Dawn, ale te cholernie tak rosną, że nie nadążam z cięciem i chyba się co najmniej jednej pozbedem. Jeszcze zeszły sezon im bardzo sprzyjał w mszyce i wzrostowo to nie na moje nerwy. W to miejsce bym posadziła Kiss nr Kate
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ania111 11:33, 13 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Dorotka ,

Piękne te róże - WSZYSTKIE
tylko zastanawia mnie gdzie Ty to wszystko masz
w tak małym ogrodzie
jesteś genialna
____________________
Ania Spelnione marzenie
Ewa777 11:41, 13 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Piękne wspomnienie różane
U mnie Elfe co roku rosła bardzo zdrowo, kwitła obficie i powtarzała kwitnienie. Ostatni sezon, to była tragedia. Złapała czarną plamistość, listki opadały, więc robiła się łysa. Mało kwiatów i znikome powtórne kwitnienie. Zastanawiam się, czy nie przyciąć jej bardzo nisko wiosną (teraz ma 3 metry). Może to pomoże jej odbudować się.

U mnie Garden of roses nie wyglądają tak pięknie jak u Ciebie, a mam 4 krzaczki. Może dlatego, że nie mają za dużo miejsca wokół siebie. Muszą konkurować z bukszpanami. Tu też planuję im pomóc i przesadzić bukszpany 20-30 cm dalej.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dorota123 15:28, 13 sty 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)
Przecudne roze- tez teraz ogladam zdjecia z lata bo mi teskno za nim. A ta Charles Austin to jak wysoka rosnie?Cudny ma kolor.A garden of roses tniesz czy sama z siebie taka wysokosc osiaga?Szukam jakas roze, ktore moge dosadzic za Herzogin Christiana, a ona u mnie spora rosnie.
Charles Austin według moich obserwacji można kulkować i można ciąć. Ja zostawiam około metrowe pędy, bo mnie potrzebna tam jest wyższa róża.
Garden of roses przycinam co rok, ładnie się zagęszcza. W tym roku wyrosła na około 70 cm, ale nie mierzyłam jej. Teraz jest przycięta na około 35 cm.
Jeśli potrzebna Ci wyższa róża łososiowa to proponuję Charles Austin.
Dziś była dostawa białego puchu.










____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 15:54, 13 sty 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
Dorotka też się chciałam zapytać o tą Garden of roses. Czytałam, że to rabatowa inna ok 50 cm wzrostu u ciebie jest uzo wyższa. Co robisz że tak wygląda. Nie wiem czy już nie pytałam.o nią, ale wiesz jak to jest z pamięciom jakieś tam przebłyski są po długim czasie.

Czytałam, że to zdrowa róża na pięć czy cztery gwiazdki ma mniej o jedną gwiazdkę. U ciebie ile krzaków rośnie w tej Kępie.

Będę zamawiała na wiosnę róże to bym i ja zamówiła. Mam.kilka krzaków pnacej New Dawn, ale te cholernie tak rosną, że nie nadążam z cięciem i chyba się co najmniej jednej pozbedem. Jeszcze zeszły sezon im bardzo sprzyjał w mszyce i wzrostowo to nie na moje nerwy. W to miejsce bym posadziła Kiss nr Kate
Moja Gardenka ma już około 6 lat i zdążyła się rozrosnąć. U mnie ona jest wyższa, ale ja jej na to pozwalam. U mnie to najzdrowsza róża, nie ma się do czego przyczepić.
Mam też New Dawn, był czas, że chciałam ją przesadzić w najdalszy kąt działki. Jakoś tak zeszło, że urósł ogromny krzak, nie do przesadzenia. Teraz jest ozdobą nad przejściem za altankę. Po pierwszym i bardzo obfitym kwitnieniu złapała plamistość liści. Mocno przycięłam jej długie odrosty.

Garden of roses



New Dawn




Dzisiejszy spacer

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 16:04, 13 sty 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ania111 napisał(a)
Dorotka ,

Piękne te róże - WSZYSTKIE
tylko zastanawia mnie gdzie Ty to wszystko masz
w tak małym ogrodzie
jesteś genialna
Aniu ja to wszystko sadzę jedno na drugim i tylko w sezonie wycinam to co przekwitło, aby zrobić miejsce następnym roślinom. Pogrzebać w ziemi mogę tylko w styczniu i w lutym, później wychodzą cebulowe i nie można już wchodzić na rabaty. Mam 3 róże w dużych donicach i muszę znaleźć im miejsce, już nawet wiem , że trzeba się pozbyć wiciokrzewa i przyciąć bez koralowy i wtedy będzie miejsce na jedną różę pnącą. Trzeba też przenieść 3 rh z pod świerków, ale to musi poczekać na przyjazd syna.

Lubię lato, ale też lubię śnieżne zimy.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 16:18, 13 sty 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ewa777 napisał(a)
Piękne wspomnienie różane
U mnie Elfe co roku rosła bardzo zdrowo, kwitła obficie i powtarzała kwitnienie. Ostatni sezon, to była tragedia. Złapała czarną plamistość, listki opadały, więc robiła się łysa. Mało kwiatów i znikome powtórne kwitnienie. Zastanawiam się, czy nie przyciąć jej bardzo nisko wiosną (teraz ma 3 metry). Może to pomoże jej odbudować się.

U mnie Garden of roses nie wyglądają tak pięknie jak u Ciebie, a mam 4 krzaczki. Może dlatego, że nie mają za dużo miejsca wokół siebie. Muszą konkurować z bukszpanami. Tu też planuję im pomóc i przesadzić bukszpany 20-30 cm dalej.
Moja Elfe też w tym roku po kwitnieniu złapała plamistość liści, więc jej obcięłam pędy ma około 80 cm. Ciekawe, czy się nie zbuntuje i zechce zakwitnąć.
Ewo wiosną zakulkuj jej pędy i pozwól zakwitnąć. Po kwitnieniu możesz jej ściąć pędy.
Moja Gardenka jest starsza i nie miała do tej pory większej konkurencji, ale w pobliżu zrobiłam lamówkę z bukszpanów i żółtych trzmielin. Mam nadzieję, że się nie obrazi.

Moja Lavender Lassie na siatce ogrodzeniowej.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies