Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 14:35, 15 sty 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)




Właśnie ma bardzo dobre walory. Ale fotki w necie takie sobie. U Dorotki jest duża może to złudzenie. Coś Dorotka jej daje coś robi, że taka piękna. Kwiat jest piękny. Mam odczucie, że u mnie kiedyś róże lepiej wyglądały.
Upały bardzo źle wpływają na róże.
Mam np 3 krzaki róży Oliwia każda posadzona na innej rabacie.
Najlepiej rośnie i kwitnie w półcieniu. Ta w słońcu szybko przekwita. Jedna i druga nie ma grzyba. Trzecia ma ok 4 godziny słońca ma plamistość, nie za bardzo kwitnie. Wszystkie jednakowo nawoze. Nigdy nie miałam plamistości czy mączniaka w ostatnim sezonie miałam prawie na każdej róży.

Jestem rozczarowana też różami Rapsody in blu. Rosną długie badyle zakończone kwiatem i to wszystko nie krzewią się.

Chodziłam dzisiaj po działce i oglądałam róże kilka zakulkuje. Czy wszystkie można kulkować?
Elu na początku lata moja Garden of roses też ma nie ciekawe kwiaty, dopiero w drugiej połowie lata ona ma tak ładnie wybarwiony kwiat.
Nie mam tych róż, które wymieniłaś, więc nie potrafię się o nich wypowiedzieć.
Myślę, że te róże, które wypuściły długie pędy mogłabyś zakulkować. Poobserwuj je przez jeden sezon, ja tak robiłam ze swoimi. Wyżej napisałam, że Gemma ładniej wygląda, gdy ma wiosną ścięte pędy.

VOYAGE







VOYAGE
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Ewa777 14:46, 15 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Dorota123 napisał(a)
Przycięcie jednego pędu nic nie da, żeby zagęścić różę trzeba skrócić wszystkie pędy.
U Elfie zaobserwowałam, że co jakieś 3 lata trzeba jej odmładzać pędy, bo się starzeje.



Jak co 3 lata, to już najwyższy czas ją przyciąć. Najpiękniej wyglądała 2 lata po zasadzeniu

Mamy dużo tych samych róż w ogrodzie

Bardzo podoba mi się u Ciebie GEMMA Muszę o niej poczytać Może znajdę dla niej miejsce
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
ElzbietaFranka 14:52, 15 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
VOYAGE piękna zdrowa róża ale Hyży juz nie ma trzeba do Floribundy się zapisać. Twoje róże takie żywotne. Tak jak piszesz wszystkie trzeba obserwować i co w umysle zaświta trzeba robić. Innego wyjścia nie ma. Mam spisane wszystkie róże o których piszesz.
Pisz o wszystkich które możesz polecić zanotuję i kupię.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 18:08, 15 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82134
Przepiękne fotki z KadzielniUwielbiam takie widoki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:09, 15 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82134
Różyczki cudo Twój ogród i Agnieszki wybitnie z różami mi się kojarzy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gosika67 20:24, 15 sty 2021


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Cześć Dorotka piękne te róże. Leonardo mam. I wodoku cudne. Pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Dorota123 20:39, 15 sty 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ewa777 napisał(a)


Jak co 3 lata, to już najwyższy czas ją przyciąć. Najpiękniej wyglądała 2 lata po zasadzeniu

Mamy dużo tych samych róż w ogrodzie

Bardzo podoba mi się u Ciebie GEMMA Muszę o niej poczytać Może znajdę dla niej miejsce
Też bardzo lubię Gemmę za jej śliczny różowy kolor, za ładny pokrój kwiatów. Niestety u mnie w tym roku złapała plamistość liści i po pierwszym kwitnieniu zrzuciła prawie wszystkie listki, kwitnienie powtórzyła Dodam, że kiepsko u mnie było z opryskami, bo na grzyba w całym sezonie opryskałam tylko 2 razy, a deszcze padały.

ASCOT Piękny, mocny kolor kwiatów przypominający piwonię, liście całkiem ładne przez cały sezon. U mnie mam wrażenie, że za słabo rozkrzewiona. Trzeba ją wiosną ciąć dość krótko - tak na 30 cm.






____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:01, 15 sty 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
VOYAGE piękna zdrowa róża ale Hyży juz nie ma trzeba do Floribundy się zapisać. Twoje róże takie żywotne. Tak jak piszesz wszystkie trzeba obserwować i co w umysle zaświta trzeba robić. Innego wyjścia nie ma. Mam spisane wszystkie róże o których piszesz.
Pisz o wszystkich które możesz polecić zanotuję i kupię.
Zauważyłam, że nie zawsze opisy róż potwierdzają się u mnie. Na pewno ma na to wpływ wiele czynników takich jak warunki glebowe, opady, opryski i nawożenie. Kupiłam tą różę bez nazwy w liczbie 3 sztuk bo miały już rozkwitnięte kwiatki. Mocno swoim wyglądem przypominały mi różę u Małej Mi. Może to być NOSTALGIA, albo DOUBLE DELIGHT. Bardzo zdrowa róża, u mnie z każdego krzaka wypuszcza około 2 grube i wysokie pędy, które na wierzchołku mocno się rozkrzewiają. Nie potrzebuje żadnego wzmocnienia, sama utrzymuje ciężar kilkudziesięciu kwiatów na raz. Wygląda jak róża na pniu. Każda z trzech róż ma inną wysokość. Najniższa około 70 cm, a najwyższa 160 cm. Na tych wysokich pędach tworzą piękne bukiety, niestety nie mam ubiegłorocznych zdjęć w folderze z różami. Ma zdrowe liście.
Polecam



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:18, 15 sty 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
sylwia_slomczewska napisał(a)
Przepiękne fotki z KadzielniUwielbiam takie widoki
Ja też lubię zwiedzanie i przebywanie wśród przyrody, ale na Kadzielni jest sporo schodów i pod górę. Dobrze, że tam u góry byliśmy jak dałam radę się wdrapać, bo teraz to tylko po prostym mogę chodzić. Sporo tam się zmieniło w przeciągu 2 lat. Teren został mocno dofinansowany, wybudowano taras widokowy z którego wypływa wodospad. Nowe podwyższone ścieżki spacerowe, dodatkowe chodniki. Dla młodzieży wybudowano skatepark, jest też duży parking i toalety.
Na Kadzielnię poszliśmy przy okazji, bo akurat byłam na badaniach w Kielcach. Rano po śnieżnej nocy w lasach widoki były przepiękne.

FRIST LADY u mnie młoda róża, ale kwiat mocno napakowany. Kwitła podczas obfitych opadów deszczu więc nie miała lekko.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:29, 15 sty 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
gosika67 napisał(a)
Cześć Dorotka piękne te róże. Leonardo mam. I wodoku cudne. Pozdrawiam.
Dziękuję, ostatnio rzadko mamy tak widowiskowe zimy, więc trzeba nałapać tych widoków na zapas.
Czy Twój Leonardo też tak obficie kwitnie?

GOLDEN CELEBRATION Przepiękny kolor i pokrój kwiatu w dużym rozmiarze. Kwiaty ciężkie, a łodyżki dość wiotkie. Też młoda róża, ale już skradła moje serce.
Dziś za radą Agatki zasypywałam śniegiem moje co cenniejsze róże.






____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies