Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 11:37, 06 lip 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dorotko serdecznie dziękuję za dzisiejszy dzień w Twoim cudownym ogródeczku, spędzony na pięknej wymianie doświadczeń ogrodowych w upajających zapachach lilii, masz ich tyyyyle. Szczególnie za wspaniałą wycieczkę za wspomnienia wywołane zapachem jeziora, za spełnienie jednego z marzeń....nie wiedziałaś, ale marzyłam o spacerze tym wąwozem. Dziękuję Kochana goraco jeszcze raz
Fotorelacja będzie obiecuję, postaram się w weekend znaleźć czas i zrewanżować się za Twoje piękne zdjęcia z wizyty u mnie
To mnie jest bardzo miło, że mnie odwiedziłyście, już tyle czasu nie byłam w Sandomierzu. Sama boję się tak jeździć, a nie mam z kim tak spokojnie połazić. U nas jest wiele takich pięknych miejsc, które mają swój urok i zapach.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 17:36, 06 lip 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Skopiowane od Anitki, może kiedyś mi się przyda.
To był wyjazd indywidualny. Wylądowaliśmy na lotnisku Stansed we wtorek i ten dzień spędziliśmy w Londynie. Mąż miał sprawy firmowe do załatwienia. W środę rano wróciliśmy autobusem na lotnisko, bo tam mięliśmy wynajęty samochód. Jeżdżenie po Anglii samochodem to nie lada wyzwanie Zrobiliśmy takie kółeczko wokół Londynu i wróciliśmy na to samo lotnisko w sobotę wieczorem. Tam jest wiele ogrodów, ale szukaliśmy takich topowych na początek, gdzie nie trzeba się również umawiać na zwiedzanie, bo czasu było niewiele.

Środa. Na początek pojechaliśmy do pierwszego ogrodu Coton Manor Garden około 2 godz. jazdy samochodem- tam spędziliśmy 3 godziny. Dojazd około 1 h do hotelu w okolicach drugiego ogrodu Hidcote Manor Gardens, aby zacząć od rana zwiedzanie.

Czwartek. Od rana 2/3 godz. w Hitcoton Garden, następnie po drodze Pola lawendowe, tu króciutko, niecała godzinka. W okolicy jest tez śliczne kamienne miasteczko Cotswolds. 20 min przejazd do następnego ogrodu Snowshill Manor and Garden, zwiedzanie do końca czyli 17.30.



Przejazd około 3h do hotelu prawie pod następnym ogrodem.

Piątek. Od rana Borde Hill Garden. Przejazd 1,5 h do następnego Great Dixter House & Garden. Mięliśmy plan jak starczy czasu to jeszcze Sissinghurst, ale nie zdążyliśmy. Trzeba mieć na uwadze, że ogrody są zamykane 17-17.30 i dużo wcześniej są ostatnie wejścia.
Przejazd 2.5 h do hotelu przy następnym ogrodzie.

W tej okolicy jest dużo ogrodów do zwiedzania.

Sobota. Od rana The Beth Chatto Gardens. Tu już dużo czas spędziliśmy delektując się widokami na ławeczkach, bo musieliśmy wyjechać na lotnisko o 15. Powrót na lotnisko około 1h.

Jest taka fajna strona z ogrodami.
https://www.gardenvisit.com/gardens/borde_hill_garden

Jest podana mapa, strona internetowa każdego ogrodu, gdzie są podane wszystkie informacje. Pod każdym ogrodem są pokazane inne dostępne w okolicy i odległości do nich.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Doranma 23:39, 06 lip 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Super ekipa, super miejsca i super zdjęcia Zazdroszczę Wam takich wypadów - to świetny sposób na doładowanie akumulatorków
Dorotko, Twoje róże są tak zadbane i tak piękne, że kilka razy oglądam te same zdjęcia!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
abiko 19:30, 07 lip 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Dorotko była bardzo fajnie, bardzo Ci dziękuję za to, że chciało Ci się z nami spacerować i pokazać coś więcej. To była szybka wycieczka, ale bardzo sympatyczna I te ciasteczka pycha..

Ogród masz pachnący i kolorowy.. do tego stopnia, że stwierdziłam, że u mnie nic nie kwitnie
I mam te pachnące landrynkami lilie, które są też u Ciebie.

Kilka fotek, bo Sylwia ma ich znaaacznie więcej

Ogród Dorotki to kwiaty, kwiaty i kwiaty... i zapach - jeżówki i lilie.. cudo..

____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Dorota123 20:05, 07 lip 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Doranma napisał(a)
Super ekipa, super miejsca i super zdjęcia Zazdroszczę Wam takich wypadów - to świetny sposób na doładowanie akumulatorków
Dorotko, Twoje róże są tak zadbane i tak piękne, że kilka razy oglądam te same zdjęcia!
Ten dzień był dla mnie wyjątkowo fajny miałam z kim pospacerować po Sandomierzu. Niby mam blisko, ale ciągle jakoś nie składało się żeby tam swobodnie połazić.
Niektóre róże już łapią plamistość, ale większość ma ładne listki. Czekam czy dadzą radę zakwitnąć ponownie, bo u mnie bardzo sucho jest.

Okolicę mam piękną obfitującą w ciekawe zabytki, tylko ogrodów brak.




Widok z placu katedry

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:15, 07 lip 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
abiko napisał(a)
Dorotko była bardzo fajnie, bardzo Ci dziękuję za to, że chciało Ci się z nami spacerować i pokazać coś więcej. To była szybka wycieczka, ale bardzo sympatyczna I te ciasteczka pycha..

Ogród masz pachnący i kolorowy.. do tego stopnia, że stwierdziłam, że u mnie nic nie kwitnie
I mam te pachnące landrynkami lilie, które są też u Ciebie.

Kilka fotek, bo Sylwia ma ich znaaacznie więcej

Ogród Dorotki to kwiaty, kwiaty i kwiaty... i zapach
Dziękuję Agnieszko za miłe słowa. Takiej wyprawy bardzo mi było trzeba, ja wtedy wiem , że żyję. Nie cierpię ciągłego siedzenia w domu. Czułam duże zmęczenie, ale radość była nie współmiernie większa.

Na tych fotkach widać jak trudne są boczne podejścia po lessowej ziemi. Tylko Wy dwie podjęłyście wyzwanie.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
sylwia_slomc... 21:55, 07 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Ogródeczek Dorotki to piękny ogród pełen wspaniałych roslin i choć na trudnej ziemi to zadbany i każda roślinka dopilnowana
Zapachy unoszą się z każdego kącika, tylko wdychać aromaterapia wspaniała



I ptaszki i owady mają się gdzie napić, w te upały to bezcenne dla nich źródło życia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:58, 07 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Na pewno nie uda mi się pokazać tego ogrodu piękniej niż to robi jego właścicielka, ale może moje spojrzenie pokaże coś więcej



tyle jest smaczków w tym ogródeczku....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:02, 07 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144



nawet miejsce pod ławeczką zajęte już
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:07, 07 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
zachwyty nad rabatą, nie było im końca

bo i było co podziwiać, prześliczna


____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies