Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Agania 19:57, 28 mar 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Dorotka jak ślicznie u Ciebie kwiat i kobaltowy wazon odjazd)
Jak ja bym chciała przenieść te wianki do mnie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
basia3012 20:02, 28 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
Dorota123 napisał(a)
Dziękuję Zaczęłam się zastanawiać nad blatem betonowym z motywami roślinnymi. Sama spróbuję zrobić jak minie zagrożenie przymrozkami. Tylko czy mi wyjdzie? to się okaże.





Blat betonowy? Ho, ho. Może być piękny. I pewnie trzeba jakieś pręty stalowe włożyć w beton. I dookoła, przy krawędziach też, dla pewności, żeby narożnik nie odpadł. Będzie emocji.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 20:05, 28 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
Kindzia napisał(a)
I to jest dobre miejsce dla ciemiernika, teraz słoneczne, potem zacienione. I widać, że mu dobrze, obficie kwitnie. Moje, niestety, źle posadzone, praktycznie cień cały rok i słabo kwitną. Mówią że nie lubią przesadzania...i nie wiem czy przesadzać, czy nie...

Pozdrowienia ślę


I ja, tak jak Dorotka, radzę Ci Kasiu przesadzić ten ciemiernik. Jeśli nie jesteś zadowolona to trzeba i już. Do odważnych świat należy.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Dorota123 20:11, 28 mar 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Pola napisał(a)
Dorotko, piękne wianki , fajny pomysł.
Dziękuję One takie proste w robocie są.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:34, 28 mar 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
basia3012 napisał(a)
Dorotko, może już pisałam kiedyś o ciemiernikach. Nie pamiętam. U mnie, jak posadzę za głęboko to nie kwitną. Trzeba tak normalnie, płytko sadzić. Wtedy ładnie kwitną.
Bardzo cenna uwaga przy sadzeniu siewek zwrócę na to uwagę.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:47, 28 mar 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
mirkaka napisał(a)



Rozerwałaś karpę rutewki? Jaki miała korzeń? Myślałam że one mają palowe i nie wolno ich przesadzać i dzielić?
Bardzo ładny ten stolik, cała rodzina zdolnych ludzi
Nie bardzo pamiętam jaki to był korzeń, ale każda z trzech części miała jakieś korzonki.
Cieszę się, że i Tobie spodobał się mój stolik.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:56, 28 mar 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
GorAna napisał(a)
Dorotko, pospacerowałam po Twoim ogrodzie
Piękną masz wiosnę. Bardzo ładna ta podstawa pod stolik. Fajnie, że masz dobrego fachowca do takich prac.
Wianki z bukszpanu bardzo pomysłowe. Chyba zgapię co nieco
Pozdrawiam serdecznie
Fajnie, że Cię zainspirowały moje wianki. Mam jeszcze dwa fajne projekty na stoliki, ale może tak być że przeżyjemy z mężem koronawirusa , ale kolejnego stolika to em by już nie przeżył. Okazało się, że drugi fachowiec miał się już kupować materiał. Poprosiłam o wstrzymanie się, może w przyszłym roku wrócę do tematu.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:03, 28 mar 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Agania napisał(a)
Dorotka jak ślicznie u Ciebie kwiat i kobaltowy wazon odjazd)
Jak ja bym chciała przenieść te wianki do mnie
Agatko zdolna jesteś sama zrobisz jeszcze ładniejsze.
Za miłe słowa ślicznie dziękuję.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:12, 28 mar 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
basia3012 napisał(a)


Blat betonowy? Ho, ho. Może być piękny. I pewnie trzeba jakieś pręty stalowe włożyć w beton. I dookoła, przy krawędziach też, dla pewności, żeby narożnik nie odpadł. Będzie emocji.
Pręty włożę, a blat będzie tyli co podstawa. Nie będzie wystawał ponad podstawę. W czwartek znów jadę na wizytę kontrolną do Kielc, być może że kupię płytkę podłogową i będzie gotowy blat. Jeszcze nie jestem pewna czego chcę.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
malgorzata_s... 21:24, 28 mar 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Cudną masz wiosnę Dorotko
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies