Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Basieksp 22:59, 07 kwi 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
Dorota123 napisał(a)
Zwykle zostawiam, ale w ubiegłym roku wykopałam i przesuszyłam moje pełne fioletowe tulipany. One powtarzały co rok kwitnienie. Po przesadzeniu same liście.
Zauważyłam, że tulipany to mam ładne zazwyczaj w pierwszym roku po posadzeniu. Później to już różnie bywa.


No właśnie, bo niby powinno się wykopywać, ja raz się skusiłam i efekt był podobny, myślałam że ja coś nie tak zrobiłam, chyba po prostu trzeba dosadzać nowe
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Dorota123 23:26, 07 kwi 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Skopiowane od:

Ania **** W kamiennym kręgu od początku

Dorotko, z moich obserwacji wynika, że najważniejsze jest bardzo wczesne dokarmienie cebul azotem na wiosnę. Nawóz sypię w momencie wschodów, by granulki nie wpadły pomiędzy liście. Zauważyłam, że stare odmiany narcyzów i tulipanów, są niezniszczalne. Gorzej z tymi nowymi. One bardzo często nie powtarzają kwitnienia. Nie mam pojęcia dlaczego...być może to tak jak z nasionami F-1.
Zdarza się i u mnie, że z posadzonych 30sz zakwita jeden. reszta ma szerokie pojedyncze liście.
Swoje wykopuje corocznie, w momencie początku żółknięcia liści. óne wtedy już nie transpiruj, a jeszcze mocno trzymają cebule. tym sposobem udaje mi się nie gubić cebul w glebie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
KasiaBawaria 07:20, 08 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ja dlatego mam w ogrodzie tylko odmiany, ktore powtarzaja kwitnienie. Wkurzalo mnie to, ze potem mialam same liscie. W tym roku dosadzilam na komunie syna inne odmiany, ale niestety komunia sie nie odbedzie. U mnie problem, ze ziemia za wilgotna.
____________________
Zapraszam na kawe
basia3012 23:49, 09 kwi 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9413
Dorotko, a na odstraszenie kretów coś polecisz? Nie mam na działce przy domu, na razie tfu-tfu-tfu. Ale mam na działce w lesie a postanowiłam jakąś niewielką rabatkę na warzywa tam zrobić.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Ania111 00:38, 10 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Dorota123 napisał(a)
Skopiowane od:

Ania **** W kamiennym kręgu od początku

Dorotko, z moich obserwacji wynika, że najważniejsze jest bardzo wczesne dokarmienie cebul azotem na wiosnę. Nawóz sypię w momencie wschodów, by granulki nie wpadły pomiędzy liście. Zauważyłam, że stare odmiany narcyzów i tulipanów, są niezniszczalne. Gorzej z tymi nowymi. One bardzo często nie powtarzają kwitnienia. Nie mam pojęcia dlaczego...być może to tak jak z nasionami F-1.
Zdarza się i u mnie, że z posadzonych 30sz zakwita jeden. reszta ma szerokie pojedyncze liście.
Swoje wykopuje corocznie, w momencie początku żółknięcia liści. óne wtedy już nie transpiruj, a jeszcze mocno trzymają cebule. tym sposobem udaje mi się nie gubić cebul w glebie.



Dorotko
Skopiuje sobie


Ale masz rację,
Odmiany stare tulipanów,
Kwitną ładniej,

A te nowe ,przynajmniej u mnie
Kwitną tylko pierwszy rok ,
A później tylko duże pojedyncze liście
Tak jak napisałaś.


____________________
Ania Spelnione marzenie
greg66 10:16, 11 kwi 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
"Szczęście nadaje sens życiu, to magia w Twym sercu zaklęta. Nie pozwól mu zostać w ukryciu, podaruj je bliskim na święta.
Dorotko Wesołych Świąt!"
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Dorota123 19:22, 11 kwi 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Basieksp napisał(a)


No właśnie, bo niby powinno się wykopywać, ja raz się skusiłam i efekt był podobny, myślałam że ja coś nie tak zrobiłam, chyba po prostu trzeba dosadzać nowe
Na pewno będę zasilać nawozami wszystkie cebulowe, może w przyszłym roku odwdzięczą się. Ja co rok kupuję jakieś tulipany, nie są to zawrotne ilości, ale tak między 30 a 50 sztuk. Jakoś nie wyobrażam sobie wiosny bez tulipanów.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:38, 11 kwi 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)
Ja dlatego mam w ogrodzie tylko odmiany, ktore powtarzaja kwitnienie. Wkurzalo mnie to, ze potem mialam same liscie. W tym roku dosadzilam na komunie syna inne odmiany, ale niestety komunia sie nie odbedzie. U mnie problem, ze ziemia za wilgotna.
Fakt, komunie odwołane. My mieliśmy mieć chrzciny wnuka pojutrze - odwołane. W czerwcu jest zaplanowane wesele syna i chyba też się nie odbędzie.
U mnie w ogrodzie bardzo sucho, deszcz padał ostatni raz na początku lutego. Od marca regularnie podlewam ten mój piach, bo rośliny nie wystartują przy tej suszy.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:44, 11 kwi 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
basia3012 napisał(a)
Dorotko, a na odstraszenie kretów coś polecisz? Nie mam na działce przy domu, na razie tfu-tfu-tfu. Ale mam na działce w lesie a postanowiłam jakąś niewielką rabatkę na warzywa tam zrobić.
U mnie też grasują krety co prawda mniej niż w ubiegłym roku kiedy to po zinie przed domem miałam 30 kopców krecich. Jesienią opryskałam ziemię dursbanem, to jest oprysk na robaki. Jak pozbędziesz się robaków , nie będziesz miała kretów. Tylko on ba długi okres karencji więc nie polecam pod warzywa.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:50, 11 kwi 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ania111 napisał(a)



Dorotko
Skopiuje sobie


Ale masz rację,
Odmiany stare tulipanów,
Kwitną ładniej,

A te nowe ,przynajmniej u mnie
Kwitną tylko pierwszy rok ,
A później tylko duże pojedyncze liście
Tak jak napisałaś.


Ciężka sprawa z tymi tulipanami, są śliczne i chce się ich mieć, ale prawie zawsze jednoroczne. Dlatego co rok dokupuję.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies