Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenie o ogrodowym zaciszu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o ogrodowym zaciszu...

dominika_rew 23:01, 02 sty 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
aniaib napisał(a)

dzięki Domi, jak zwykle jesteś nieoceniona


staram się coś podpowiedzieć.. znalazłam też myślę świetną radę Danusi zaproponowała w jednym z ogrodów: dwa odcienie różu w różach okrywowych (jasna i ciemna) , kosodrzewina i szałwie omszone i pasowałoby mi to do tych Twoich kosodrzewin
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
dominika_rew 23:14, 02 sty 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
http://www.ogrodowisko.pl/watek/246-skarpa-w-ogrodzie?page=20, już nie mówiąc o fotkach z realizacji ekipy Gardenarium...
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
dominika_rew 15:20, 03 sty 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
A oto co Dominika wymyśliła...

od lewej: tawułki golden princess
od góry: miskant morning light i trzmielina pienna emerald'n gold (chyba taka, jak jest z przodu) mogłyby być też cisy, ale wiadomo jakie są ceny i ciężko u nas dostać w ogóle..
niżej: szałwia omszona fioletowa i róże okrywowe - te kolory fajnie do siebie pasują, ale nie wiem do końca jak to by wyglądało z resztą
no i po prawej te trzmielinki, które wsadziłaś - początkowo ich nie zauważyłam, więc teraz nie wiem, czy już trzmielin nie za dużo
mi tam się podoba...


____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
aniaib 15:24, 03 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
dominika_rew napisał(a)
A oto co Dominika wymyśliła...

od lewej: tawułki golden princess
od góry: miskant morning light i trzmielina pienna emerald'n gold (chyba taka, jak jest z przodu) mogłyby być też cisy, ale wiadomo jakie są ceny i ciężko u nas dostać w ogóle..
niżej: szałwia omszona fioletowa i róże okrywowe - te kolory fajnie do siebie pasują, ale nie wiem do końca jak to by wyglądało z resztą
no i po prawej te trzmielinki, które wsadziłaś - początkowo ich nie zauważyłam, więc teraz nie wiem, czy już trzmielin nie za dużo
mi tam się podoba...



wow, Domi, wygląda super :-* dziękuję )
Czy szałwia zanika na zimę? (przepraszam z góry za pytanie...), bo nie chciałabym, żeby na zimę i wiosnę był tam kawałek gołej ziemi. i czy te roślinki mogą być na rabacie nasłonecznionej cały dzień?
Trzmielinki rzeczywiście są maleńkie, wsadzane późną jesienią, mam nadzieję, że po wiośnie odbiją
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
aniaib 15:27, 03 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
Co myślicie, czy na tym kawałku obsypanym korą wsadzać jeszcze między kosodrzewinę pasy z tej lawendy czy zostawić jak jest i czekać aż się rozrośnie?
i czy z jednej i drugiej strony okna (i np. na tle ściany) wsadzić np. zebrinusy?
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
dominika_rew 15:34, 03 sty 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
aniaib napisał(a)

wow, Domi, wygląda super :-* dziękuję )
Czy szałwia zanika na zimę? (przepraszam z góry za pytanie...), bo nie chciałabym, żeby na zimę i wiosnę był tam kawałek gołej ziemi. i czy te roślinki mogą być na rabacie nasłonecznionej cały dzień?
Trzmielinki rzeczywiście są maleńkie, wsadzane późną jesienią, mam nadzieję, że po wiośnie odbiją


my z szałwią robimy podobnie jak z lawendą - czyli przycinamy najczęściej wczesną wiosną i ona wtedy odbija ładnie. a później przekwitłe kwiatostany ścinamy regularnie i kwitnie kilka dobrych miesięcy, a z różami wygląda już w ogóle super, dlatego ja bym ją posadziła na Twoim miejscu a oprócz tego wszystkie te rośliny kwitną u nas na słońcu i jest ok.
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
dominika_rew 15:58, 03 sty 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
aniaib napisał(a)
Co myślicie, czy na tym kawałku obsypanym korą wsadzać jeszcze między kosodrzewinę pasy z tej lawendy czy zostawić jak jest i czekać aż się rozrośnie?
i czy z jednej i drugiej strony okna (i np. na tle ściany) wsadzić np. zebrinusy?


sorry, że znowu ja, ale wiesz, że zawsze mam coś do powiedzenia
do tych kosodrzewin można dosadzić lawendę, ale otoczoną żywopłocikiem z bukszpanu na przykład.
tutaj fajnie to widać, jak lawenda nie kładzie się i w ogóle fajnie to wygląda.


zdjęcie z wątku Madżenki zapożyczyłam sobie
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
aniaib 20:31, 03 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
dominika_rew napisał(a)


sorry, że znowu ja, ale wiesz, że zawsze mam coś do powiedzenia
do tych kosodrzewin można dosadzić lawendę, ale otoczoną żywopłocikiem z bukszpanu na przykład.
tutaj fajnie to widać, jak lawenda nie kładzie się i w ogóle fajnie to wygląda.


zdjęcie z wątku Madżenki zapożyczyłam sobie
rzeczywiście wygląda super ale chyba jednak spróbuje z różami, bo nie mam jeszcze nigdzie okrywowych
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
dominika_rew 20:36, 03 sty 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
ale to ja bym widziała w innym miejscu...
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
aniaib 21:23, 03 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
dominika_rew napisał(a)
ale to ja bym widziała w innym miejscu...

w którym?
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies