Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenie o ogrodowym zaciszu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o ogrodowym zaciszu...

aniaib 23:22, 05 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
a teraz czas na część przedogródka: tu w tle z 2010r.


i po metamorfozie z 2013 r. (bogatsza o obserwacje ogrodowiskowe) przestawiliśmy bramę na środek działki, zmieniliśmy płot i obsadziliśmy tujami. Tuje mąż pojechał sam wykopywać z gruntu, po przywiezieniu wyglądały tragicznie (musiały rosnąć w wielkim ścisku), ale fakt, że cena była atrakcyjna. Mam nadzieję, że po przycięciu zagęszczą się i będą dobrą ochroną od kurzu latem i nieciekawych widoków


ze starych nasadzeń został tylko orzech, magnolia oraz tuje przy płocie.
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
aniaib 23:25, 05 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
nowej rabaty w przedogródku cd.

____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
aniaib 23:35, 05 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
Mam pytanie do tej rabaty. W narożniku przeznaczyliśmy miejsce na śmietnik. Czym obsypać "dróżkę" do niego? Kora pewnie pod tymi małymi kółeczkami będzie zjeżdżała?
I jeszcze, czy zostawić tam ten orzech czy posadzić zamiast niego coś ozdobnego? Z orzecha wyrośnie pewnie wielkie drzewo, które będzie przeszkadzało innym roślinom. Co myślicie?

____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
malgorzata_s... 23:37, 05 sty 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33737
Widzę nowy awatarek więc wpadam się przywitać Piękny domeczek śliczne Krasnoludki No i moje ukochane tulichłopki znaczy tulipanki na początek Już mi sie podoba Pozdrawiam serdecznie.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
aniaib 23:41, 05 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Widzę nowy awatarek więc wpadam się przywitać Piękny domeczek śliczne Krasnoludki No i moje ukochane tulichłopki znaczy tulipanki na początek Już mi sie podoba Pozdrawiam serdecznie.

tulichłopki.. ) hi hi hi ) witam
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
aniaib 00:09, 06 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
jejku, zajrzałam na chwilkę do Waszych ogrodów i już która godzina się zrobiła...
Generalnie nowe rabatki w przedogródku będą musiały przejść pewnie kolejną metamorfozę, bo na tle kory zupełnie nie widać rosnących tam żurawek i karłowych czerwonych berberysów. Mąż chyba się załamie, bo to już miało być "ostateczne" nasadzenie, ale ja czuję się troszkę usprawiedliwiona, skoro nawet Szefowa pisze, że ogród nigdy nie jest skończony
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
dominika_rew 00:26, 06 sty 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
aniaib napisał(a)

jeszcze Domi mam pytanie, czy ten miłorząb da radę w takim miejscu. Skarpa w tym miejscu jest dość stroma. Samo usztywnienie dodatkowym pieńkiem by wystarczyło, żeby rósł prosto?
i jak myślisz, czy na takiej dość wąskiej rabacie zmieści się i obwódka bukszpanowa i lawenda?


Tak, miłorząb może rosnąć w słońcu i w półcieniu. a jesli w "nogach" miałby jałowce, które tam rosną, to nie powinien "spływać" ze skarpy. No ale nie wiem, to wszystko wyjdzie w trakcie, że tak powiem.

Ja bym tam wszystko zmieściła, tylko może kosodrzewinę trzeba będzie ściaśnić troszkę
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
Matka 09:15, 06 sty 2014


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Byłam widziałam...zobaczysz za rok to będzie inny ogród, tyle zmian i planów!idziesz w dobrym kierunku3maj się
____________________
U Matki
aniaib 21:46, 06 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
Mój ogrodowy plan na ten rok:
- wyznaczyć i zaplanować linie rabat w całym ogrodzie i konsekwentnie je realizować
- poprawić/dokończyć przedogródkowe rabatki
- konsekwencja, to chyba dla mnie najtrudniejsze, bo często ulegam chwili i potem różnie to wychodzi.
Ale plan jest, mam nadzieję, że przy Waszej pomocy uda się go zrealizować

Poniżej wklejam mapkę działki, łatwiej będzie może coś wymyślić. Jutro postaram się zrobić fotki działki, bo z tego, co mam za wiele nie widać.

już na etapie projektowania domu, marzyło nam się rondo przed domem pani architekt wykazała się poczuciem humoru i do projektu nam to rondo wrysowała


Na rondo jednak pomysłów brak. Najpierw chcieliśmy coś o pokroju choinki, żeby można było na święta podświetlić, potem może jakieś bonzai na kamyczkach aż w końcu może jakieś ciurkadełko?
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
aniaib 21:59, 06 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
Działka jest długa i niezbyt szeroka. W miejscu, gdzie "skręca" stoi wiata na drewno, spełnia ona też rolę zadaszenia na auto. Dalej jest część ogrodu, która chciałabym, żeby była ozdobno-wypoczynkowa. Tam chciałabym zmieścić miejsce dla dzieci do zabawy, altankę z grillem... Dalej mamy posadzone drzewka owocowe i ogródek, przy którym stoi biały "domek" na narzędzia, rowery itp. Jutro postaram się wrzucić aktualne zdjęcia.
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies