Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu będzie moje zaciszne zalesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu będzie moje zaciszne zalesie

DoDa 13:17, 09 sty 2014


Dołączył: 05 sty 2014
Posty: 37
Magda70 napisał(a)


A zresztą jak DoDa będzie miała projekt to napisze jakie rosliny zaproponowała pani architekt i my weryfikację zrobimy


o to, to!
____________________
Dorota - Tu będzie moje zaciszne zalesie
DoDa 13:24, 09 sty 2014


Dołączył: 05 sty 2014
Posty: 37
Z serii dylematów ciąg dalszy:
Domek mamy prosty w formie, bez żadnych bajerów, architektura polskiej wiejskiej chaty. Ogrodzenie proste, żeby nie powiedzieć geometryczne, raczej nowoczesne w formie. Taras, podjazd etc cała kostka wokół kładziona po liniach prostych. Żadnej fali ani zawijasa. Prostota totalna. Domek jest na osiedlu zamiejskim, nowym, więc architektura wokół to nowe projekty parterowe albo z poddaszem, w klimacie różnym.
I tak mnie zastanawia - przy powyższych założeniach, jak dam w ogrodzie rabaty po liniach prostych, czyli jakby konsekwentnie do tego co jest, to będzie tak nowocześnie, co nie? a ja nie bardzo bym chciała, wolałabym trochę sielsko jednak. A jak dam zawijasy etc to się zrobi bardziej sielsko, ale będzie się kłócić z tymi prostymi liniami domu/kostki wokół, czy nie będzie ?
____________________
Dorota - Tu będzie moje zaciszne zalesie
Selly 15:32, 09 sty 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Ja bym zrobiła rabaty o prostych liniach. A skoro marzysz o sielskim ogrodzie , to trzeba go potem wypełnić roślinami o charakterze naturalnym.
Faliste rabaty do prostego podjazdu i nowoczesnego ogrodzenia mogą być, ale proste rabaty będą na pewno wyglądały dużo, dużo lepiej.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
kaisog1 18:56, 09 sty 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Nie uważam, żeby proste linie świadczyły o nowoczesności. Ja projektantem nie jest ale wydaje mi się, że to zależy od nasadzęń i samych roslin. Przecież proste linie rabat mozna zmiękczyć roslinami.....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
DoDa 20:47, 09 sty 2014


Dołączył: 05 sty 2014
Posty: 37
Wy to mądre głowy jesteście czyli robimy proste, a rośliny sadzimy sielsko tak ?
no już powoli, powoli widzę zarysy tego ogrodu
dzięki, szczęściara ze mnie, że tu na czas trafiłam.

Przez weekend dam od siebie i swoich dylematów odpocząć nawet mężowi własnemu
____________________
Dorota - Tu będzie moje zaciszne zalesie
Skula 21:19, 09 sty 2014


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
witając się serdecznie chciałem i ja wtrącić swoje 5 groszy
i chociaż zupełnie daleki jestem od udzielania rad czy oceniania projektów
to chciałem pokazać że można ( oczywiście nie musi to być żaden wzór ) mieć w ogrodzie ( oczywiście może to być błąd ) linie proste i linie obłe

zakładając pierwszą rabatę jeszcze podczas budowy domu założyliśmy że będzie właśnie po linii prostej




w dalszej realizacji poszliśmy też po liniach prostych





ale - no właśnie czy ocenicie to za brak konsekwencji czy złamanie zasad - ale właśnie chcieliśmy od frontu nadać charakter powiedzmy sielski i mniej oficjalny używając w projektowaniu linii zaokrąglonych



to oczywiście ogród nowy , młody i wiele pracy jeszcze nas czeka
jak obejrzysz i ocenisz - daj znać czy usunąć zdjęcia
pozdrawiam
____________________
Skula Pomysł na ogród
DoDa 09:45, 10 sty 2014


Dołączył: 05 sty 2014
Posty: 37
Skula, dzięki
znowu mi się trochę namieszało w głowie, w temacie konsekwencji ogrodowej oczywiście.
Tak zerkałam wczoraj na ten mój przedogródek łysy i tam jednak krzywizn nie widzę. Ale z tyłu....hmmm
no muszę sie przespać z tematem jeszcze
zdjęć nie usuwaj proszę

Ja tak lakonicznie dzis bo się pakuje i lecę na shopping
tzn mam nadzieję, bo wichura taka, że strach

do poniedziałku w każdym razie
miłego weekendu wszystkim życzę
____________________
Dorota - Tu będzie moje zaciszne zalesie
Selly 13:14, 10 sty 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Pooglądaj sobie prostokątne ogrody u naszych forumowiczów np u Madżenki, u Tosi albo w " ogrodzie malowanym kreską" . Są piękne. A ponad to prostokątna rabata daje wrażenie ładu w przestrzeni.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
aga_szsz 21:50, 10 lut 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
A co tu taka cisza???!!!!
Wiosna idzie!
Jak tam plany?
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
DoDa 11:21, 27 kwi 2014


Dołączył: 05 sty 2014
Posty: 37
aaa no cisza, bo choroba dopadła i nie chce odpuścić
ogródek zszedł na plan dalszy, tzn coś tam robimy, ale budżet mocno się uszczuplił z powodów j.w. sił też jakby niedostatek
no nie tak miało być, nie tak ...

ogród leży odłogiem, przedogródek coś tam zaczyna wyglądać, ale jest to mocno ekonomiczna wersja
ze wczoraj foty






idę nacieszyć oczy Waszymi ogródkami
____________________
Dorota - Tu będzie moje zaciszne zalesie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies