Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Raczkujący ogród Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Raczkujący ogród Iwony

Niage 21:56, 12 mar 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Widzisz, jakie masz kochane dzieciaszki
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
isia33 22:15, 12 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
No kochane łobuzy. Dodam, że świeże powietrze dodało mu takiego "pałera", że skończyło się rozciętą brodą.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Gardenarium 23:20, 12 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Michael napisał(a)
Danusi w pobliżu nas jest taki facet co sprzedaje całkiem spore okazy bukszpanu tylko nie formowanie. W tamtym roku 60 cm kosztował 8 zł. a mniejsze od 1 zł. a formowany taki ok 50 cm 20 zł.
nie wiem czy to tanio czy drogo...?


Potrzebuję takie krzywe, bo kaczora muszę załatać, dziurę ma w brzuchu Skorzystam .
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
isia33 21:44, 13 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Posiedziałam dziś i trochę pokombinowałam. Zainspirowana podpowiedzią Danusi o trójkącie zrobiłam takie malunki

Romb: Katalpa albo klon Globosum, wokół niego obwódka - mały rombik z trzmieliny Emerlan`n`gold a reszta obwódki z bukszpanu.


Trójkąt pod oknem pokoju. Świerk Conica, bukszpan i begonie, wiosną może jakieś krokusy.


Zamiast symetrycznego trójkąciku pod drugim oknem takie coś.


1. Świerk Conica
2. Trzmielina biało - zielona wokół niego (teraz mam wątpliwości)
3. Coś ciemnozielonego okrągłego, może Danica
4. Cyprysik groszkowy Sungold
5. bukszpan
6. begonie - nawiązanie to begonii, które mają być w trójkącie
7.coś okrywowego zielonego na słoneczne stanowisko (może ten pięciornik wiosenny)
8. lampa a może nic
? nie wiem czym wykończyć róg domu, tam dalej planuję pas roślinek + ławeczkę
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Gardenarium 21:51, 13 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ładna ta ostatnia, pokombinuj, żeby kolory zgrać. To samo kwitnące po jednej i drugiej stronie.
5 bym nie dawała tylko więcej 2 na całości terenu 5 i 2.
6 różowa powinna być, żeby ujednolicić.

Rabatę narożną można zawinąć za dom. Pod domem ławkę a po obu stronach dwie donice duże z roślinami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:52, 13 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem, czy ten romb nie jest za duży dla katalpy, Podaj wymiary. Może tam dwie bryły zrobić.
Albo kostka mniejsza a po obrzeżu zostawić 30 cm, dla begonii takich samych jak w trójkącie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
isia33 22:19, 13 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Każdy bok rombu ma po ok 2,30 cm.

____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
isia33 22:26, 13 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451

Ładna ta ostatnia, pokombinuj, żeby kolory zgrać. To samo kwitnące po jednej i drugiej stronie.


Danusiu, wybacz, ale nie do końca rozumiem Twoje słowa. Kolory zgrać tylko w obrębie tej rabaty, czy kolory zgrać pomiędzy tą rabatą a tą trójkątną.

6 planowałam różową, taką samą jak w trójkącie.

____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
isia33 22:29, 13 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451

5 bym nie dawała tylko więcej 2 na całości terenu 5 i 2.


Podoba mi się. I taniej będzie bo można samemu rozmnożyć
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Gardenarium 22:29, 13 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A to dobrze, chodzi o zdecydowany kolor begonii, wybrałaś różowy a na lewej rabacie jest czerwony i dlatego pytałam
A tak to w porządku Begonie w róznych miejscach w ogrodzie dobrze żeby pojawiały się takie same. To wtedy ładnie wygląda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies