Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Raczkujący ogród Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Raczkujący ogród Iwony

isia33 22:44, 13 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
A czerwone begonie byłyby ok, czy różowe, z czerwonymi listkami, są lepsze?

Natomiast begonie w rombie to w taki sposób, tak? Dałam większe zdjęcie katalpy, inaczej to wygląda. Jeżeli ona rośnie do ok 4m to byłoby ok.

____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
monteverde 23:03, 13 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
a nie ma tej odmiany begonii białej albo żółtej?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Joanka 23:09, 13 mar 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Jest jeszcze biała. Ale najładniejsze, jak dla mnie, kompozycje wychodzą z różową i czerwoną.

Żółta jest ale bulwiasta.
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
monteverde 23:11, 13 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
mnie ona za bardzo z tą kostką się zlewa)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 23:14, 13 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Biała jest, liście lepiej, żeby były zielone.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
isia33 23:30, 13 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Super, dziękuję za cenne wskazówki.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Syla 07:51, 14 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
isia33 napisał(a)
A czerwone begonie byłyby ok, czy różowe, z czerwonymi listkami, są lepsze?

Natomiast begonie w rombie to w taki sposób, tak? Dałam większe zdjęcie katalpy, inaczej to wygląda. Jeżeli ona rośnie do ok 4m to byłoby ok.



Witaj Isia , pozwoliłam sobie wtrącić swoje przysłowiowe trzy grosze . Powiększając rabatę w kształcie trójkąta , zyskasz na zieleńcu, oddzielając osobne wejście do domu oraz garażu. Kostka , która zostanie może być wykorzystana do wyznaczenia rabat kwadratowych lub jak już uważasz.
Można zostawić pasek przejścia pomiędzy rabatą już istniejącą pod oknem i nowo zaczynającą się aby było łatwo przejść z wyjścia głównego domu do garażu.
Także reasumując moja propozycja to zdecydowanie długi trójkąt . Powstaną wtedy dwie trójkątne rabatki, jedna pod oknem a druga oddzielająca dwa pasy wjazdu do domu.
I dużżżo zieleni na rabacie w innym niż czerwony kolor
Pozdrawiam Syla



____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
isia33 08:39, 14 mar 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Sylwio, świetny pomysł i śliczny rysunek (zazdroszczę talentu) ale niestety, kostka jest nie do ruszenia. Od bramy do tego rombu jest za mało miejsca, żeby powstał wjazd a mąż nie chce nic zmieniać. Twierdzi, że to za duże koszty i dużo pracy trzeba włożyć w zmianę rabaty. Trzeba byłoby skuwać młotem to, co już jest.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Syla 09:02, 14 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
No dobrze , a ten romb jak powstanie ? również będzie trzeba wyciągnąć kostkę ,tak ? Taki trójkąt można pociągnąć od miejsca w którym narysowałaś rąb w stronę domu, nie koniecznie od ogrodzenia
Ale kombinuję co ? hihhi.... nie gniewaj się proszę ... chcę żebyś miała pięknie
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Joanka 09:11, 14 mar 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Syla napisał(a)
No dobrze , a ten romb jak powstanie ? również będzie trzeba wyciągnąć kostkę ,tak ? Taki trójkąt można pociągnąć od miejsca w którym narysowałaś rąb w stronę domu, nie koniecznie od ogrodzenia
Ale kombinuję co ? hihhi.... nie gniewaj się proszę ... chcę żebyś miała pięknie



Kochana, ten romb już istnieje
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies