Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Mazan 11:59, 08 mar 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Ewa

Najlepiej zastosować Sarbiwit 530 SC lub mieszankę na 1 litr bravo/gwarant 200 g sarfunu 500 SC. Wyjdzie to samo, a po 2 tygodniach Sportak Alpha 380 EC.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Tomus 12:15, 20 mar 2015

Dołączył: 13 wrz 2012
Posty: 5
Witam potrzebuję pomocy coś się dzieję z moimi bukszpanami co widać na zdjęciach a zaczeło to się robić na jesien po obcinaniu a teraz jeszcze g orzej czym to popryskać lub podlać i kiedy bardzo proszę o pomoc
Gardenarium 16:40, 20 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Suchego wyrzucić, w pozostałych powycinać chore, gołe pędy, poczyścić z porażonych liści, otrzepać, odkurzyć , spalić lub do śmieci (nie na kompost w żadnym wypadku).

Czym pryskać? Jakie są obecnie na to dostępne środki? nie wiem, wycofane, niedostępne. Pozostała profilaktyka:

nie polewać po liściach, osuszać po deszczu dmuchawą, nie ciąć mokrych bo zarodniki się przenoszą, ciąć w suchą pogodę.

Ja mam preparat z wyciągiem z wodorostów Burgona, pomaga odbudować ulistnienie, ale już go nie sprzedaję. Mam tylko dla siebie mały zapasik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ensata 09:59, 22 mar 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Witam serdecznie
Nigdy nie miałam bukszpanów, wbiłam sobie do głowy, ot słodka naiwności, że to łatwe, ładne rośliny. Teraz zachorował mi jeden, dopóki nie obejrzałam wątku, to myślałam, że zle przycięty i trzeba nawieżć, nawiozłam, florovitem. A tu masz babo, grzyba! Pytanie zasadnicze wywalić? inne są zdrowe, czy męczyć się z leczeniem? Doczytałam, że środki zlikwidowali. jak Wasze doświadczenia, jest sens narażać inne, zdrowe?
____________________
W kolorze blue
Gardenarium 10:31, 22 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W tym przypadku bardziej prawdopodobny jest grzyb Cylindrocladium buxicola, bardzo trudny jeśli już zaatakuje.
Mazan podawał dopiero co jakiś obecnie dostępny środek, ale czy jest skuteczny? Mus wypróbować i wtedy będzie wiadomo.

Przyciąć mocno. Może odrośnie. Wybrać odkurzaczem ze środka martwe liście.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ensata 10:35, 22 mar 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Gardenarium napisał(a)
W tym przypadku bardziej prawdopodobny jest grzyb Cylindrocladium buxicola, bardzo trudny jeśli już zaatakuje.
Mazan podawał dopiero co jakiś obecnie dostępny środek, ale czy jest skuteczny? Mus wypróbować i wtedy będzie wiadomo.

Przyciąć mocno. Może odrośnie. Wybrać odkurzaczem ze środka martwe liście.
Dziękuję pięknie, sprobuję wygrać tę nierówną walkę. Danusiu, a Twoja kaczka przeżyła? Szukałam info i albo przeoczyłam, albo nie było informacji
____________________
W kolorze blue
Gardenarium 10:39, 22 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mam oba kaczory, ale łatam im brzuchy, braki wynikają z cienia.
Teraz mi nie padają z powodu grzyba, ale pojawia się czasem. Wtedy osuszam krzewy i odkurzam te liście.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ensata 10:50, 22 mar 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Gardenarium napisał(a)
mam oba kaczory, ale łatam im brzuchy, braki wynikają z cienia.
Teraz mi nie padają z powodu grzyba, ale pojawia się czasem. Wtedy osuszam krzewy i odkurzam te liście.
Mnie chodzi po głowie podanie dodatkowo Polyversum, ale teraz mam dylemat. Jak użyję środki na grzyba, to "zabiją" mi tego pożytecznego i jestem w kropce. Używał ktoś w ogóle przy bukszpanach Polyversum?
____________________
W kolorze blue
Gardenarium 11:00, 22 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie używałam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mazan 13:00, 22 mar 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Podany przeze mnie środek to Sarbiwit. Jest mieszaniną dwóch substancji czynnych o silnym działaniu. Można wykonać go również domowym sposobem o czym pisałem podając ilości w opakowaniach części składowych.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies