Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

martika 16:52, 11 sie 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
W tym roku przesadziłam spory okaz i wydaje się , że się przyjął, ale nie wygląda super, teraz coś takiego:

Proszę o radę, bo to spora już kula, liczę, ze się odrodzi.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Mazan 19:18, 11 sie 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Martika

Chyba nie funkcjonują korzenie jak należy. To objawy niedoborów. Może wody, a możliwe, że również mikropierwiastków. Jeśli plamy są na liściach /na blaszce/, a pod spodem kożuszek to trzeba opryskiwać.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 13:09, 12 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odrodzi się, tylko zadbaj o nią. Z racji podciętych korzeni nie pobierała wody jak należy, ponadto była susza w sumie, bryła korzeniowa mała, woda z deszczu spływała poza obręb korzeni, krzew mało co dostawał albo wcale, to cud że żyje, ale to wytrzymałe krzewy.

Podlej go najpierw, a potem albo zasil moim nawozem do bukszpanów http://sklep.ogrodowisko.pl/produkty/topiary-fertiliser-1000ml (starczy na wiele lat opryskiwania), albo florovitem do roślin zielonych.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Donic 15:41, 13 sie 2014

Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 13
Witaj Danusiu ja kupilem ten nawoz od Ciebie i rzeczywiscie widac efekty. Powiedz mi tylko prosze do kiedy mozna nim opryskiwac ??
____________________
noemi 18:45, 15 sie 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
pogotowieogrodnicze napisał(a)


Jakieś cztery tygodnie
Pojawiają się plamy na liściach najpierw.

Było o tym 11 lipca tutaj.
No i stało się Mokra pogoda i wysoka temperatura spowodowała mokre, wodniste plamy, zaczyna się to samo, co w zeszłym roku. Choroba prowadzi do zamierania liści i pędów.


Choroba zaczyna się tak:


Pojawiają się mokre, wodniste plamy, liście brązowieją i opadają


Liście marszczą się






Okazało się, że to - askochytoza

w /g mnie mamy do czynienia z innym grzybkiem który poraża zarówno system korzeniowy
jak i część nadziemną. Cylindrocladium buxicola
Sarfun 0,1% podałbym na początku lipca lanca doglebową




Co mogę zrobić teraz ? oczyścić roślinę czym podlać … ?

____________________
ogród magdalenka
martika 20:57, 15 sie 2014


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Dziękuję Dansiu, podlewam ją, ale jeszcze musze zasilić.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Gardenarium 21:12, 15 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
noemi napisał(a)

w /g mnie mamy do czynienia z innym grzybkiem który poraża zarówno system korzeniowy
jak i część nadziemną. Cylindrocladium buxicola
Sarfun 0,1% podałbym na początku lipca lanca doglebową




Co mogę zrobić teraz ? oczyścić roślinę czym podlać … ?



Podlewaj Mirage zmieszanym z Topsinem, listki odessij odkurzaczem, wybierz.
Obtrzep listki do zdrowego. Jednak w czarnym scenariuszu będziesz wymieniać bukszpany, bo to groźna choroba.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
noemi 21:35, 15 sie 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
jutro działam … dziękuję .
____________________
ogród magdalenka
Gardenarium 19:19, 16 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Donic napisał(a)
Witaj Danusiu ja kupilem ten nawoz od Ciebie i rzeczywiscie widac efekty. Powiedz mi tylko prosze do kiedy mozna nim opryskiwac ??


Na opakowaniu napisane że do października, ale to Anglia u nas raczej do końca sierpnia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Donic 08:38, 18 sie 2014

Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 13
Dziekuje Danusiu
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies